יום שני , 25 מאי 2020

כבשו את ירוחם בהתנדבות

בשדרות צומח לו דור של בני נוער, שלוקח אחריות ומביא בשורה.
השבוע נסעו בנות כתה י' מהמקיף הדתי בשדרות לירוחם להיפגש עם בנות גילן ולקיים הסברה על שדרות ומציאות החיים בה. זוהי פעימה שנייה בתכנית. לפני כחודש וחצי נסעו הבנות לגבעת שמואל. בתוך עומס לא פשוט של פעילויות חברתיות, מבחנים ומציאות בטחונית מאתגרת לגמרי, מצאו הבנות זמן להיפגש אחת עם השנייה, לשבת לחשיבה והכנת חומרים להסברה ולהתנדבות.

בירוחם חיכו בנות התיכון לאמיצות שלנו וקיבלו אותן בסקרנות, מאור פנים, עם חום הלב הדרומי.  הבנות ישבו להיכרות ומיד יצאו לדרך להתנדב בירוחם. התנדבות בבית אבות, מפגש במפעל המוגן, בגני הילדים עם פעילות לטו' בשבט וכמובן בהסברה בתיכון ובבית הספר. איך מספרים על מה שקורה לנו? איך מביאים את המציאות המורכבת הזו לתושבי ירוחם והכל ב45 דקות של שיעור??? משחק, סרטון, כרטיסיות והרבה מידע, כשהמורות המקומיות משגיחות שלא נפחיד את הילדים יתר על המידה… עד שבא לצעוק: מה עם הילדים שלנו???  את התכנית שמים את שדרות במרכז, מובילה מדרשת שדרות, בעידודו הנמרץ של אלעד קלימי סגן ראש העיר. אלעד שהגיע לברך את הבנות לפני יציאתן, הדגיש שלא במקרה הן נבחרו להתמודד עם מציאות כזו מורכבת, יחד עם תושבי שדרות. בורא עולם בוחר את מי שמסוגל וחזק ויכול לגדול ולהביא בשורה.

נעמי תלמידת כתה י', שהייתה אחראית על הכנת החידון מספרת-" היה לי חשוב שכל צוות ההסברה יעבוד יחד. התעקשתי שכל אחת תקח חלק ובסוף זה קרה" נעמי הייתה חלק מצוות חלוץ שנסע לפני כשבועיים להכין את היום יחד עם בנות ירוחם "הנסיעה המוקדמת סייעה לנו להרגיש את האנרגיות של ירוחם, לבוא מוכנות ומותאמות". יעל בן חמו מכתה י' באולפנה שהייתה בבית האבות:"

 
אילה מצוות ההסברה מספרת: "היינו השבוע בירוחם מטעם הפרוייקט שמים את שדרות במרכז… נכנסנו לכיתות והסברנו על שדרות. נשאלנו ע"י הבנות – למה אנחנו נשארים בעיר שלנו ולא עוזבים???אז הבנו שמה שמה שבונה את העיר זה התושבים שלה, שכל אחד ואחת מהם נשאר ומתמודד. במסגרת התכנית אנחנו לא רק מדברים על, אלא עושים ומשפיעים"
לסיום נהנו הבנות מירוחם ושדרות מאוכל טרי וטוב שהכינו הבנות בשידור חי. התכנית החלה לעבוד גם עם כתה י' במקיף הכללי גוטווירט.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.