יום ה' | 27.5.21 | 17:59

כבוד גדול לשדרות: מעיין כהן נבחרה למורה של המדינה

כהן, תושבת שדרות, מחנכת ורכזת מתמטיקה בבית ספר גיל רבין התבשרה לפני שעה קלה בשידור חי על בחירתה. 

ברגע מרגש אחד לקראת סיום הטקס שהועבר בשידור חי לפני שעה קלה, הכריזה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על זכייתה של מעיין כהן משדרות בתואר "המורה של המדינה". במהלך הטקס שהנחתה מירי נבו מערוץ הספורט, הוצגו המתמודדים וסיפור עשייתם החינוכית. יש לציין כי התחרות "המורה של המדינה" המשותפת ל"ידיעות אחרונות", ynet, מפעל הפיס, הסתדרות המורים ובנק מסד מתקיימת מזה 12 שנים.

רגע ההכרזה של מעיין כהן

בילדותה בשדרות מעיין כהן הייתה "מורה של בובות": "נהגתי להתלבש כמו מורה ועליתי על עקבים, הנחתי את הבובות על הספה ולימדתי אותן". כשבגרה היא למדה קרימינולוגיה ורצתה להיות חוקרת במשטרה, אבל זה לא הסתייע. אחרי שעבדה בשלל עבודות והקימה משפחה, כהן החליטה לממש את חלומות הילדות ואף למדה תואר שני בניהול מערכות חינוך. כיום היא מחנכת מוערכת ומסורה של כיתה ו' ורכזת מתמטיקה. "חשוב לי להיות כמו אמא לילדים ולתת להם כלים וערכים. אני מאמינה שכשילד מקבל מענה רגשי וחברתי, הוא יהיה פנוי ללמידה. אני זמינה להורים ולילדים בכל שעות היממה".
 
להיות מורה בשדרות הוא תפקיד מאתגר, במיוחד בתקופות בהן אזעקות "צבע אדום" נשמעות באופן תדיר. "אנחנו מחזקים את החוסן של הילדים ונותנים להם כלים להתמודד. אנחנו עושים שיעורי מיינדפולנס לילדים שמרגיעים אותם, מדברים על המצב ומציירים אותו. כשאנחנו רואים שילד נמצא במצוקה והמצב הרגשי לא טוב, אנו שולחים אותו לייעוץ או לטיפול ב'חוסן'. גם בקורונה עשינו הכל כדי שהתלמידים יעברו את התקופה בשלום – למדתי הרבה יישומונים, משחקים, דרכים ואתרים חדשים, כדי שבאמצעותם הילדים יוכלו ללמוד דברים בצורה מהנה וקלילה. כל שיעור בזום פתחתי בשיר, וכשראיתי שהילדים לא נכנסו לשיעור המקוון התקשרתי אליהם או להורים שיעירו אותם, עד שהגענו למאה אחוז השתתפות".
 
מחזיק תיק החינוך וסגן ראש העיר אלעד קלימי בירך את כהן: " אשרינו שאלו אנשי החינוך שלנו! ברכות חמות מעיין, מורה מסורה, קשובה ומחנכת מופלאה לתלמידיה! המשיכי בדרכך לעשות חיל למען ילדי שדרות אנחנו גאים בך".

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.