יום שני , 25 מאי 2020

כדורסל: שדרות בליגה א'

זה הלך קשה אחרי הארכה אבל ביום רביעי מכבי שדרות  ניצחה את סגניתה הפועל גדרות במשחק העלייה שבו עלתה רשמית ליגה א'. "בעונה הבאה נעמיד קבוצה שתתמודד על העלייה לליגה הארצית" התחייב מחזיק תיק הספורט בן זיקרי.

מכבי שדרות כבר הייתה עם רגל וחצי בליגה א' אבל ביום רביעי היא עשתה את זה כמו שצריך במשחק העלייה נגד סגניתה הפועל גדרות כשניצחה אותה וסגרת סופית את סיפור העלייה. לשחקנים ציפתה אווירה נעימה כש-200 אוהדים הגיעו מלווים בתופים ואביזרי עידוד לדחוף אותה לניצחון שלא הושג בקלות, רק לאחר הארכה.  למעשה שדרות הייתה צריכה תיאורטית להפסיד את כל המשחקים שנותרו לסיום ואת המשחק הזה בפער של 15 נקודות כדי לא לעלות אבל באולם הביתי לשחקנים היה ברור שצריך לחגוג עם חיוך של ניצחון.

משריקת הפתיחה למשחק הוא היה צמוד ואת הרבע הראשון מסיימת שדרות ביתרון של 4 נקודות (21:25), ברבע השני האורחים מגדרות ניצלו את המשחק הרופף של שדרות כדי לעשות ריצה מרשימה ועד המחצית לפתוח פער של  6 נקודות ולרדת ביתרון, 39:45.

בפתיחת המחצית השנייה שדרות התאוששה ולרגעים היה נדמה כי היא מצליחה לייצר את הבריחה המתבקשת כשאיזנה את התוצאה ואף עלתה ליתרון  של שלוש נקודות (54:57) אבל ברבע האחרון השחקנים של ישראל ברוך חזרו לסורם והציגו יכולת פושרת, למזלם היריבה מגדרות לא השכילה לנצל זאת כדי לפתוח פער. במצב של שוויון 69:69 כשנותרו 12 שניות לסיום יצאה שדרות להתקפה אחרונה אבל גונן דוידי שלא ממש שם לב לשעון לא הצליח לייצר זריקה והקבוצות נשלחו להארכה שם כבר ידם של שחקני שדרות הייתה על העליונה, הפעם דוידי ששיחק בהתלהבות היה חם בהתקפות הקריטיות כדי לקלוע שלשה חשובה ולעלות את קבוצתו ליתרון. ערן מוספי ודראגן קליקוביץ דאגו להגדיל את היתרון ל-7, האורחים מגדרות רק הצליחו לצמק ל-5 נקודות. בסיום, ניצחון 78:73 שנתן את האות לחגיגות.

קולעי הנקודות: גונן דוידי 17, ערן מוספי 16, דראגן קליקוביץ 12, מתן יובל 9, אופיר אסולין 9, מתן פרץ 7, שי כחלון 4, ערן לוינגר 3, בני אוסקר 1.

מאמן הקבוצה ישראל ברוך סיכם: "אני חייב להגיד לך שהייתי בכל המקומות, חוויתי עליות פה ושם אבל שדרות זה משהו מיוחד כי יש פה חום ואהבה שאין דברים כאלה. אני מעריך גם לפי דברים שאומר ראש העיר אנחנו יכולים לצעוד מכאן ועד הליגה השנייה, אני לא רואה שום סיבה שלא נגיע להישגים".

מחזיק תיק הספורט אביאל בן זיקרי הוסיף:"אחרי החג אנחנו נקיים ישיבה כדי להפיק לקחים לקראת העונה הבאה, אין ספק שבעונה הבאה נעמיד קבוצה שתתמודד על העלייה לליגה הארצית".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.