ג'ניה רפפורט. צילום: גיא אברג'ל

"יש לנו מספיק כלים טובים כדי לעשות עונה טובה"

מכבי ציון שדרות נבנתה לעונה הנוכחית ברגע האחרון אבל דווקא אחרי שהצליחה להתגבש בזמן קצר הליגה נעצרה בגלל הסגר השלישי. את פסק הזמן הכפוי ניצלנו כדי לתפוס את הקפטן החדש, השדרותי ג'ניה רפפורט לראיון קצר שבו הוא מספר על הציפיות מקבוצתו, המינוי המפתיע לקפטן וחוסר ההיגיון בהחלטה לסגור את הליגה.

שלושה מחזורים בלבד לאחר שנפתחה העונה המקוצרת של ליגה ב' דרום ב', היא נעצרה שוב כשמכבי ציון שדרות שעשתה הכנה נוראית, התחילה להתחבר ולהיראות כמו קבוצה שיכולה להתמודד גם העונה בצמרת. "אני באמת לא מצליח להבין את ההחלטה שהתקבלה" הגיב בכעס, קשרה של מכבי ציון שדרות ג'ניה רפפורט שהתמנה לקפטן הקבוצה. "לאפשר לליגה א' לשחק ואותנו סוגרים, כאילו הוירוס של הקורונה נמצא בליגות ב' וג' ובליגה א' לא? אין שום היגיון בזה ומה שהכי מצחיק שבליגות א', לאומית וליגת העל דווקא התגלו המון חולים מאומתים ומשחקים בוטלו, בליגה ב' אף לא משחק אחד בוטל בגלל הקורונה. זה ממש מכעיס וחוסר היגיון מוחלט".

צילום: גיא אברג'ל


כמה זה מתסכל אתכם השחקנים להתחיל להיכנס לכושר ושוב לעצור?"זה מתסכל כל פעם מחדש להתאמן, להתחיל להיכנס לכושר ואז הכל נעצר. רק בחודש שעבר סוף סוף החזירו אותנו ועד שהתחלנו להיכנס לכושר, עברנו שלושה משחקים ובום עוצרים אותנו שוב, קשה מאוד להתנהל ככה ואני לא יודע לומר כרגע באיזה מצב נחזור אחרי הסגר כי גם אי אפשר להתאמן בקבוצות קטנות בקט-רגל כפי שעשינו לא מעט קודם לכן".


לפחות יש התחייבות שהליגה תוכרע על כר הדשא?
"אני מלכתחילה לא הבנתי את הלחץ של ההתאחדות לדחוס כל כך הרבה משחקים בתקופה קצרה, הרי ממילא הוחלט לקצר את הליגה הסדירה ל-16 משחקים ולאחר מכן עוד משחקי פליאוף, אז לא נורא אם הליגה תסתיים בחודש מאי-יוני ואז נחזור שוב באוקטובר, במקום זאת החליטו להכניס הרבה מחזורים באמצע שבוע, הייתי מצפה גם לאור העובדה שהאימונים וכושר המשחק נפגעו שלא ידחסו משחקים ויתנו לשחק משחק אחד בשבוע".


מה אתה חושב על ההיערכות לעונה הנוכחית ובניית הקבוצה ממש ברגע האחרון?
"הקבוצה שלנו אומנם נבנתה ברגע האחרון וההכנה לקראת העונה לא הייתה טובה ואולי אפשר להבין כי גם המועדון התנהל באי ודאות בגלל מציאות הקורונה. אני שמח שאחרי שהדברים התבהרו העניינים התחילו לזוז, בסופו של דבר אני חושב שהתגבשה קבוצה טובה, אם נעזוב לרגע בצד את היכולת על המגרש, איך שהקבוצה נראית בחדר ההלבשה זה לא פחות חשוב והשחקנים שהצטרפו אלינו חיוביים מאוד מבחינה חברתית וכשיש חדר הלבשה בריא מבחינה חברתית זה בסיס מעולה להתקדם יחד עם כר הדשא".


נראה שמבחינתכם העצירה לא באה בזמן כי בדיוק התחלתם להתחבר ולהיראות טוב במגרש?
"אין ספק שהעצירה לא באה בזמן לא רק לנו, אני חושב שכל קבוצה תיפגע, אני לא לבד בסיפור הזה, לכן כמו שאמרתי יש חשיבות גדולה לגיבוש בחדר ההלבשה, ברגע שיש חיבור זה יבוא לידי ביטוי במגרש לא משנה כמה הכושר הגופני נפגע. אני מאמין מאוד בקבוצה שלנו שנצליח יחד לחזור מפגרה נוספת שנכפתה עלינו כדי להמשיך את היכולת הטובה ולהתקדם ממשחק ממשחק. בוא נקווה באמת שנחזור תוך שבועיים-שלושה ולא יותר".

צילום: גיא אברג'ל


בקיץ ראינו את קרית מלאכי ומודיעין בונות סגלים איכותיים להתמודד על העלייה, אתה חושב ששדרות יכולה לתת להם פייט?
"את זה כנראה נדע שנתמודד מולם אבל אני יכול כבר עכשיו לומר לך, לפי האימונים, לפי המשחקים, יש בשדרות קבוצה טובה, למרות הזמן הקצר התחברנו יפה ואני מאמין שניתן פייט בצמרת, אין סיבה שלו. זה נכון שמלאכי ומודיעין בנו מוקדם את הסגל אבל בכדורגל הכל פתוח, כל קבוצה יכול לנצח כל קבוצה ובסופו של דבר המאבק לא בנוי רק על המפגשים בנינו אלא מול כל קבוצות הליגה ובמתכונת הקצרה כל משחק יהיה קשה. מקווה שנחזור מהסגר כמה שיותר מהר ונעבוד קשה במגרש כדי להוכיח שאנחנו ראויים לעלות לפליאוף".


מה שבטוח אין יותר מדי ציפיות לאור העובדה שהתארגנתם ברגע האחרון?
"אני לא חושב שאנחנו צריכים להכין את התירוצים מעכשיו. יש בסיס טוב של שחקנים, יש קבוצה שרוצה מאוד להצליח ואני לפחות חושב שהציפיות שלנו מעצמנו גבוהות. בסופו של דבר כולם עשו את אותה הכנה כמו שלנו, בסופו של דבר אנחנו בליגה ב', כולם שיחקו עם כולם, כולם מכירים את כולם כך שהכל עניין של חיבור ואם יש חיבור וסגל טוב אפשר לכפר על הכנה לקויה. אני חושב שיש לנו מספיק כלים טובים כדי לעשות עונה טובה".


אגב, שמתי לב ששדרות הצליחה רק כאשר הייתה הכנה מאוחרת ולא מתכוננת?
"תכל'ס עובדתית זה מה שקרה, לפני שנתיים אף אחד לא לקח אותנו בחשבון, הקבוצה נבנתה על שחקנים מוכרים בליגה ולא כוכבים, התחברה מצוין והתמודדה עד הסוף. בעונה שעברה השקיעו והביאו סגל מטורף וכלום לא עבד מה שמוכיח שאף פעם לא צריך להשתולל, לא להביא יותר מדי שחקנים על כל עמדה, צריך לבחור חומר אנושי טוב קודם לחדר ההלבשה, זה מה שקרה לפני שנתיים וזה מה שקורה לדעתי העונה".


המועדון החליט למנות אותך, אפשר לומר מהשחקנים הכי ותיקים לקפטן הקבוצה, איך הגבת להחלטה?
"האמת היא שקצת הופתעתי אבל לא מהבחינה שאני חשבתי שאני לא מתאים. אני לא מאלה שמחצינים את המנהיגות כלפי חוץ, בתוך חדר ההלבשה שחקנים שמכירים אותי, מתייעצים, משתפים ואני עוזר ומסייע אבל כלפי חוץ אני לא הדמות שתבלוט. כמובן שאני מעריך מאוד את ההחלטה למנות אותי לקפטן, ברגע שנתנו לי את המושכות כמובן שלקחתי את ההזדמנות כדי להנהיג את הקבוצה, זה מדרבן אותי אבל אני שמח שאני לא לבד, יש איתי חבורה של שחקנים שכל אחד מנהיג ואחראי על המגרש".

About אורי גבאי

Check Also

הנינג'ה של שדרות

גם העיר שדרות מצטרפת לטרנד של ישראל: מדובר על חדר אימונים מטריף ובו כל ציוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.