יום שני , 25 מאי 2020

יוצרים עתיד חדש לילדי שדרות

מובילי הקמפיין של "מגבית קנדה" הגיעו השבוע לשדרות להתרשם מקרוב משיתופי הפעולה שלהם עם העירייה ועם הגורמים הנוספים. ראש העיר, אלון דוידי: "המהות בשיתוף-הפעולה בינינו היא לא כמה כסף נקבל, אלא הובלת מדיניות משותפת וריצה למרחקים ארוכים".

מגבית קנדה הם אחד הגורמים החשובים בהובלתה של תכנית ה-"STEM" – Science, Technology, English, Mathematics  (מדע, טכנולוגיה, אנגלית, מתמטיקה) בעיר.

עם כניסתו לתפקיד של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הוקמה ועדת היגוי בשיתוף נציגי המגבית והרפרנט המקומי שלהם, אדי עזרן, חבר מועצת העיר, אלעד קלימי, רשת אמי"ת ו"בית יציב" לצורך פיתוחה של התכנית וכן תכנית מצוינות בשדרות על פני כל הרצף החינוכי מגני הילדים ועד סיום י"ב.

מטרתה העיקרית – העצמה מקומית של הלומדים בגנים ובבתי-הספר היסודיים והעל-יסודיים וחשיפתם לתחומי הידע – מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה. זאת, לצורך העשרת מכלול ידיעותיהם ופיתוח מיומנותם בתחומים הללו כמקדם לקראת לימודים גבוהים יותר באקדמיה.

באופן מעשי התכנית פועלת כיום בגני הילדים במסלול רובומטיקה – שילוב עולמות הידע בתחומי הרובוטיקה, מתמטיקה, המחשב והמשחק לפיתוח חשיבה מתמטית ותפיסת התחום ההנדסי.

תרומתה של "מגבית קנדה" בגני הילדים באה לידי ביטוי בהצטיינות גני החובה בעמדות מחשב ובתוכנת רובוטיקה התואמת את התכנית המופעלת.

כן הושקעו בגני הילדים משאבים אדירים לפיתוחן של חצרות המשחקים ברוח משחקיות חדשניות, מדשאות סינטטיות והצללה של שטחים נרחבים בחצרות הגנים.

התכנית גם פועלת לפיתוח מקצועות המתמטיקה והאנגלית בבתי-ספר יסודיים, באמצעות מדריכים מ"בית יציב" ומהנדסים ומתנדבים מאמדוקס ישראל, וכן בתיכונים, שם מושקעים משאבים אדירים בלימודי המתמטיקה, האנגלית והפיזיקה כשהתכניות משותפות למרכז אילן רמון ורשת אמי"ת.

מובילי הקמפיין של המגבית, שהם שותפים לתהליך, הגיעו השבוע למשרדי אמדוקס ישראל באזור התעשייה של שדרות להתרשם מהתכנית ולראות מקרוב את שיתוף הפעולה. באירוע נכחו גם מנהלת אגף החינוך בעיריית שדרות, מרים ששי, ורכזת המצוינות, מיכל דדון.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "הפעילות שלנו עם מגבית קנדה נמשכת שנים ותימשך גם עוד שנים רבות כי יש כאן באמת עבודה משותפת למען תושבי שדרות. אנחנו מעריכים מאוד כל פרויקט שיוצא לפועל בזכות שיתוף-הפעולה הזה שממחיש עד כמה שדרות היא מקום למחשבה, מקום של למידה ויצירה. המהות בעבודה המשותפת הזאת היא לא כמה כסף נקבל, אלא הובלת מדיניות משותפת וריצה למרחקים ארוכים עם השותפים מקנדה".

רון שירצקי, מוביל קהילתי, אמדוקס ישראל: "אנו רוצים לראות מאות ילדים משדרות עובדים אצלנו עוד 10 או 15 שנה כמהנדסים ואנשי תוכנה, או בכל חברת הייטק אחרת. לשם כך, אנו עושים כל מאמץ, יחד עם 'מגבית קנדה' ועיריית שדרות, על מנת לחזק את לימודי ה-STEM שלהם ולעודד אותם למצויינות ולערכים כך שיוכלו לעסוק בכל תחום בו יחפצו".

מנהלת אגף החינוך בעיריית שדרות, מרים ששי, מסרה: "מדובר בביקור חשוב ומרגש. היה חשוב לנו לשקף בפני המבקרים שהשותפות חשובה בשביל הובלת המדיניות, ללא קשר לעניין הכספי. אנו רואים בהם שותפים משמעותיים לנעשה בהווה וכמובן גם בעתיד".

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.