יום ראשון , 23 פברואר 2020
שווים על הבר בנתיבות. צילום: נועם שרביט

יוזמה מרגשת בנתיבות: "שווים על הבר"

ביום שני התקיים אירוע תרבות ייחודי המשלב אוכלוסייה עם ובלי מוגבלויות בנתיבות, בהשתתפות של כ-100 אנשים.
הפרויקט שהגיע לשיאו השבוע, החל לפני מספר חודשים, כאשר מנהלת יזמות יצירה וקהילה בנתיבים, סיוון כהן, נבחרה ללוות קבוצת סטודנטים: יפית כדורי, בן אל גבאי ופז בגלייבטר מהמחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר במסגרת הקורס "חדשנות בתרבות". המשימה בסוף הקורס הייתה הפקת אירוע תרבות. כהן נפגשה עם קבוצת הסטודנטים וביחד החלו לחשוב על הפקת אירוע תרבותי המשלב אנשים עם ובלי מוגבלויות.
מכיוון שאחד מהיעדים המרכזיים של נתיבים הינו שילוב של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, הרעיון התקבל באהדה, והמיזם יצא לדרך.

 שווים על הבר בנתיבות. צילום: נועם שרביט

כחלק מהרצון להתאים את האירוע לנתיבות נפגשה הקבוצה עם נציגים מפורום הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשי מקצוע והוחלט על התמקדות באוכלוסיית הצעירים שלרוב חווה בדידות גדולה וניתוק מהחברה הכללית, במיוחד בתחום הבילוי והפנאי.
כאמור, השבוע התקיים האירוע שקיבל את השם "שווים על הבר", השם את נושא השוויון והשילוב בכל האספקטים האפשריים. הזמרת המקומית מורן מזוז המתמודדת עם לקות ראייה והסטנדאפיסט דדי גל המתמודד אף הוא עם נכות פיזית, הופיעו בערב.

 שווים על הבר בנתיבות. צילום: נועם שרביט

לאירוע היו שותפים רבים נוספים: מרכז הצעירים בנתיבות, תכנית עמיתים וצוות נתיבים, ובתרומתם של המקסיקני באופקים שתרם את האוכל באירוע, בן אנד טוניק שתרמו את הבר, ו-DJ אבירן גז שהופיע בהתנדבות.
באירוע השתתף המשנה לנשיא במכללת ספיר פרו' ניר קידר, ראש המחלקה לתרבות, יצירה והפקה, ד"ר ניר קדם, מרצים מהמכללה, קהילות הסטודנטים בעיר וארגונים הפועלים עם אוכלוסיית הצרכים מיוחדים בנתיבות והסביבה.
אירוע מסוג זה התקיים לראשונה בנתיבות, ומסמן את פתיחת חודש "פברואר יוצא מן הכלל" שיחול בקרוב. חודש פברואר נקבע כחודש בסימן העלאת המודעות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים על ידי החברה למתנ"סים, ובקרוב תפורסם תכנית חודשית עשירה באירועים בנתיבות.

 שווים על הבר בנתיבות. צילום: נועם שרביט

מנהלת יזמות, יצירה וקהילה בנתיבים, סיוון כהן: "מבחינתי, תרבות היא שפה, היא כלי לשינוי חברתי, לשבירה של מחיצות, לקירוב לבבות, והיא מאפשרת לכל אחד למצוא ולבטא את עצמו. בתפיסה שלי, תרבות מייצרת קהילה וקהילה מייצרת תרבות והאירוע המיוחד הזה, יצר בדיוק את זה. זה הכוח האמיתי של תרבות וזו המשמעות האמיתית שלה – לחבר, ללכד ולהפוך אותנו לחברה ולאנשים יותר טובים".

 שווים על הבר בנתיבות. צילום: נועם שרביט

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.