יום ב' | 24.5.21 | 19:55

טרור הבלונים חזר? בכבאות והצלה דוחים את הטענות

שלושה ימים אחרי שהוכרזה הפסקת אש בקבוצת הפייסבוק "חדשות ביטחון שדה" העלו תיעוד של בלונים מעל אחד הישובים בשער הנגב. דוברות כבאות והצלה הוציאה הודעת הבהרה: " השריפות בגזרת עוטף עזה ללא קשר לבלוני תבערה".

בשעות האחרונות עלו מספר תיעודים על דליקות שפרצו בעוטף, החשד המידי כמובן הוא שהפלסטינים חזרו  להפריח בלוני תבערה, אלא שבכבאות בהצלה טוענים כי חוקרי השריפות קבעו בשלב הזה כי לא מדובר בדליקות שפרצו כתוצאה מפעילות טרור.

מי שמתעקשים על הדיווח הם קבוצת החדשות המוכרת בפייסבוק ובטלגרם "חדשות ביטחון שדה". למען העוקבים שלנו בכלל הפלטפורמות, ביצענו בדיקה נוספת למיקומי השריפות וכיווני הרוח באותה עת. מתברר כי הרוח תואמת באם היו הפרחות ממרחב אל- בוריג׳ (מרכז הרצועה) לעבר שטח ישראל. האזור הנ"ל מוכר מאוד כמוקד הפרחות וכאזור פעיל בו בוצעו הפרחות, ע״י חלק מאירגוני הפרחות הבלונים בזמנים קודמים".

תיעוד דלקה שפרצה בעוטף אתמול (צילום: ביטחון שדה)

לטענת ביטחון שדה גם היום סמוך לשעה 16:00 פרצה דלקה בשער הנגב כתוצאה מבלון תבערה. הם אף ציטטו לכאורה הודעה שיצאה מהארגונים הפלסטינים שפועלים להפרחת בלוני התבערה. "לפני זמן קצר, יצאה הודעה רשמית מחמ״ל טרור הבלונים ברצועת עזה. בפתח ההודעה נכתב: נראה ״שהכיבוש״ רוצה שנחזור שוב בשל אי פתיחת המעברים ובשל המשך הידוק המצור. הרינו להודיע, כי אנחנו נותנים לישראל עד מחר בערב יום שלישי 25/05/21 לבטל את כל ההגבלות על רצועת עזה. באם הגבלות ה״מצור״ לא יוסרו לחלוטין, אנו נחזור עם הפתעות חדשות ביום רביעי 26/05/21 עם בלוני נפץ ותבערה".

בניגוד לנטען בביטחון שדה, בכבאות והצלה דחו את הטענות. "לשאלתכם, לאחר בדיקה 2 השריפות בגזרת עוטף עזה מועצה אזורית שער הנגב ללא קשר לבלוני תבערה" נמסר מדובר כבאות והצלה, "מחדד שוב כי כבאות והצלה לישראל היא הגורם היחיד המוסמך בחקירת שריפות , כל גורם אחר אשר מוציא הודעה אחרת לוקח על עצמו את האחריות".

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.