יום שישי , 29 מאי 2020

"טוב שכן קרוב מאח רחוק"

כחלק מתהליך של חיבור ורצון ליצור יחסי שכנות טובה ופורייה בין תושבי שכונה וותיקים לבין אנשי קהילת אפיקים בנגב, נוצרו מספר שיתופי פעולה מבורכים בין עמותת רעות ליחידה הקהילתית של עיריית שדרות לכבוד חג טו בשבט.

פעילות אחת התקיימה ביוזמת לירז זוהר, רכזת שכונה נאות הנשיא של היחידה הקהילתית יחד עם בתאל שגב ורות נחום , רכזות קהילת אפיקים בנגב שלעמותת רעות בארגון ערב המיועד לנשות השכונה., הערב כלל סעודת "אמנים" עשירה, יחד עם ברכות, ניגונים ושירי טו בשבט. מר אלעד קלימי, חבר מועצת העיר ואחראי תרבות תורנית הגיע אף הוא בסוף הערב לשאת דברים בפני המשתתפות.

מטרת הערב הייתה חיבור בין נשות הקהילה הצעירות של השכונה עם האוכלוסייה הוותיקה של נשות השכונה במטרה ליצור קירוב לבבות וחיבור בין השכנות בגילאים השונים שלרוב אין ביניהן נקודות מפגש על אף הקרבה הפיזית. הנשים שהשתתפו התרגשו מאוד מהערב ויצאו בתחושה של חשיבות החיבור לכלל השכונה, אחת מהנשים הוותיקות שיתפה במהלך התכנית על משמעות הערב בשבילה ואמרה "אין ספק שזה הערב הכי משמעותי שהייתי בו מאז שהגעתי לשדרות".

פעילות משותפת נוספת שהתקיימה באותו היום היו נטיעות בשכונת נווה אשכול. אבנר, רכז ביחידה הקהילתית יחד עם נועם קצב, רכז שכונת נווה אשכול של עמותת רעות חברו יחד ביצירת פעילות נטיעות משותפת לאנשי שכונת נווה אשכול. הפעילות כללה מוזיקה, דברי תורה, כיבוד עשיר ונטיעות ברחבי השכונה עם עציצים שתרם אגף שפ"ע של העירייה.

פעילויות אלו הינן ההתחלה לשיתוף פעולה עתידי ומסודר שעתיד להיבנות בזמן הקרוב בין עמותת רעות לבין צוות היחידה הקהילתית של העירייה, בתקווה ליצירת הווי משותף ופורה בין כל תושבי שדרות, החדשים עם הוותיקים

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.