שבת , 15 אוגוסט 2020

חדש: אפליקציית צבע אדום גם בטלוויזיה תומכת אנדרואיד

אם עד עכשיו המנויים לחברות הטלוויזיה שפועלות על מערכת אנדרואיד קיבלו באיחור בזמן צפייה את ההתראה, פיתוח האפליקציה יאפשר לקבל התראה בזמן אמת, גם כאשר אתם שומעים מוסיקה בפול ווליום באמצעות היוטיוב.

תושבים רבים בשדרות וישובי העוטף שמנויים לחברות טלוויזיה שפועלות על מערכת אנדרואיד מוצאים את עצמם לפעמים מרותקים לטלוויזיה  ולא שומעים את השניות הראשונות של האזעקה. כעת, בעקבות פיתוח אפליקציה מיוחד יוכלו המנויים של 'סלקום טי.וי', 'סטינג טי.וי' ו'נקסט.טי.וי' לקבל את ההתרעה בזמן אמת.

"הרעיון נולד מהסיטואציה שבה לקוחות סלקום טיוי סטינג טיוי נקסט טיוי מקבלים את השידור באיחור של כ 30 שניות" מספר ניר וקנין שמנהל את הדף הפופולארי בפייסבוק  'צבע אדום'- חדשות בזמן אמת שקידם את פיתוח האפליקציה. "תיקח לדוגמא את משחק הכדורגל הם מקבלים בדילאיי ומן הסתם אם מופיע חיווי של אזעקה בישוב מסוים גם אז החיווי יופיע לאותם הלקוחות באיחור רב שברוב המקרים מדובר בחיווי שיופיע אחרי הנפילה".

כיום, על פי פרסומים של חברות הטלוויזיה שפועלות על מערכת אנדרואיד,  יש כ 800 אלף מנויים בכל החברות יחד. פעמים רבות תושבים שצופים למשל במשחק כדורגל בווליום גבוה לא שומעים את האזעקה והשניות הראשונות קריטיות, לעיתים מצילות חיים עבור מי שהספיק להיכנס לממ"ד. מי שמנוי לחברות מבוססות אנדרואיד מקבל את ההתראה באיחוד. לכן, וקנין החליט ליזום פיתוח האפליקציה. "פניתי למתכנת בשם איתי גולי (רק בן 15) מנס ציונה מתכנת עם אפליקציה לאנדרואיד רגיל הצעתי לו את הרעיון לבנות אפליקציה לאנדרואיד טיוי כדי לאפשר למי שצופה בטלוויזיה לקבל התראה מיידית ולמהר למקום מוגן.

 התראה גם בזמן שאתם שומעים שירים ביוטיוב. צילום: יח"צ

לאחר שהחלו בפיתוח, פיקוד העורף נתן את ברכתו למהלך ומעתה כל מי שמחזיק מכשיר אנדרואיד טי.וי  יכול להיכנס לחנות האפליקציות ולהוריד את 'צבע אדום'. מה החידוש אתם שואלים? כמובן ההתראה שתקפוץ גם שאתם לא צופים בערוץ 12 ו-13. בנוסף, אם למשל אתם מחליטים להיכנס ליוטיוב ולשמוע שירים בפול ווליום בטלוויזיה בזמן אמת תקפוץ התראה עם צלצול התראה כמו למשל במכשירים הניידים.  יש לציין כי כבר ביום הראשון להשקת האפליקציה נרשמו 500 מנויים והיד עוד נטויה.

"כבר בימים אלו אנו עובדים על עדכון נוסף לאפליקציה. אנו מקליטים את כל שמות הישובים (כ1800) במטרה שבעת אזעקה יוכלו אף בעלי לקות ראייה לשמוע על ידי הקראת הישוב המופגז כי עליהם להיכנס למרחב המוגן. בנוסף באותו העדכון תופיע שקופית המציינת את זמן הכניסה למרחב המוגן" מסכם ניר וקנין מ'צבע אדום'

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.