יום ד' | 24.2.21 | 15:00 | צילומים: גולן סבג

והעיר שדרות צהלה ושמחה

העיר שדרות חוגגת את חג הפורים בצל הגבלות משרד הבריאות. ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי, ביקרו בבתי הספר בעיר ונהנו מתחפושות הילדים והמורים בהפנינג מיוחד. תושבי שדרות ייהנו ממופע ב"זום" של שלומי קוריאט וממשאיות השמחה שיסתובבו ברחבי העיר.

השנה, נדמה היה שבשל נגיף הקורונה לא נוכל לחגוג כראוי את חג הפורים ולא נוכל להתחפש ולשמוח. עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני מצאו דרך יצירתית לחגוג את החג על-אף ההגבלות וההנחיות של משרד הבריאות. טרם יציאת התלמידים לחופשה, הגיעו תלמידי הגנים ובתי-הספר, כמו גם צוותי החינוך, כשהם מחופשים במגוון תחפושות, כולל תחפושות מקוריות במיוחד, כמו המורות של בית-ספר "תורני חדש" שהתחפשו לדבורים בהשראת ה"זום". בכל המסגרות קיימו הפנינג ססגוני, עם שירי פורים, משלוחי מנות וחידונים. תלמידי הכיתות הגבוהות ציינו את היום בפעילויות במרחב הפתוח, כמו תלמידי הישיבה התיכונית שחגגו ביום ספורט בפארק המוזיקה.

ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, הגיעו לבתי-הספר וחגגו עם התלמידים וצוותי ההוראה. בנוסף, בשעות הערב,'משאית השמחה' של האגף לתרבות יהודית ומחלקת מסורת ישראל בעיריית שדרות, הסתובבו ברחבי העיר ועשו שמח. קלימי וחבר המועצה ומחזיק תיק מסורת ישראל, דורון טקטוק, השתתפו בתהלוכה. כמובן שהתושבים שמחו וחגגו גם מרחוק כאשר והמשאית עברה ביניהם.

במוצאי השבת הקרובה יגיע הקומיקאי שלומי קוריאט עד לסלון הבית שלכם במופע פורימי מיוחד לתושבי שדרות. קוריאט יופיע במתנ"ס וכל מי שירכוש כרטיס בעלות סמלית של 10 שקלים, יזכה לראותו ב"זום".

כמו כן, ביום ראשון הקרוב, החל מהשעה 10 בבוקר, 'משאית השמחה' תיסע ברחבי העיר יחד עם ליצנים, בלונים ופרסים. כל תושבי העיר מוזמנים לצאת מבעד למרפסות או לחלונות ולחגוג יחדיו.

ראש העיר, אלון דוידי: "למרות ההגבלות אנו ממשיכים לחגוג את פורים בשדרות. תודה למתנ"ס העירוני ולעירייה שיצרו אירועים מתאימים לתושבים תוך הקפדה על ההנחיות. אני מאחל לכולם חג שמח, יחד עם המשפחה הגרעינית ומקווה ששנה הבאה נוכל לחגוג את חגיגות הפורים כפי שאנו רגילים".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "גם השנה אנו ממשיכים ומקיימים את חגיגות פורים, אך בהתאם למציאות חיינו בשנה האחרונה. פורים הוא חג שמח וכיפי, חג של חברים ומשפחה. תודה לכל העוסקים בקיום החגיגות בעיר ומי ייתן ושנה הבאה נחזור לחגיגות המסורתיות".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "חג פורים הוא חג שמח, חג של אחדות ואהבת חינם ואצלנו בשדרות זה מורגש פי כמה, ילדים ומבוגרים מכבדים האחד את השני במשלוחי מנות ונהנים מזמן איכות חברתי ומשפחתי".

 

 

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.