שבת , 30 מאי 2020
אוהדי מכבי ציון שדרות צופים בתצוגה מאכזבת של הקבוצה היום מול דימונה. צילום:אורי גבאי

"ואיזה מסכנים האוהדים": הפסד שני רצוף בליגה למכבי ציון שדרות

הקבוצה של עופר טלקר שוב נראתה רע מאוד מבחינה הגנתית והפסידה 4:2 בקרב הצמרת לדימונה. בסיום האוהדים מחו לראשונה:"יש דרך להפסיד".

מה שהולך בגביע המדינה לא הולך למכבי ציון שדרות בליגה לאחר שהקבוצה סופרת כבר הפסד שני בליגה בתום חמישה מחזורים (לשדרות יש משחק חסר).היום, היא אירחה לקרב צמרת יריבה נוספת למאבק העלייה קבוצת מ.ס דימונה אותה ניצחה אשתקד שלוש פעמים כך שלכחולים היה רצון גדול להוכיח שיש להם העונה מה להציע ויש להם מה להציע כי מהדקה הראשונה ראינו יריבה שעומדת נכון ולוחצת את שדרות וגם יודעת לקחת בשתי ידיים כמעט כל טעות שנעשתה בהגנה הלא יציבה של הקבוצה בירוק.

 שחקני שדרות מודים לאוהדים בפתיחת המשחק היום. האוהדים מצפים ליותר. צילום: אורי גבאי

אפשר בהחלט ליחס חשיבות לעומס המטורף של מכבי ציון שדרות בחודש אוקטובר, היום שיחקה הקבוצה את משחקה הרביעי החודש כאשר לפני הקבוצה עוד חמישה משחקים כך שבסך הכל 9 משחקים בחודש אחד, אבל אי אפשר להשתמש בזה כתירוץ ליכולת ההגנתית. לשם השוואה בעונה שעברה ספגה הקבוצה כל העונה 14 שערים, העונה בליגה היא עומדת כבר על 8 ספיגות כולם נגד 2 מיריבותיה למאבק דימונה וקרית מלאכי. אם יש משהו שכנראה יצטרך לעבוד עליו יותר מכל דבר אחר המאמן טלקר זה העמידה ההגנתית. העונה בגלל ששדרות הפכה לאחת המועמדות החזקות כולם שמים עליה עין ולומדים אותה כפי שכנראה עשה מצוין מאמן דימונה שמעון ביטון שהגיע לעקוב מקרוב. מה שבטוח הוא לא תיאר לעצמו שיקבל כל כך הרבה מתנות במשחק אחד, כולל פנדל שהחזיר את דימונה למשחק.

 אוהדי שדרות. היום לראשונה השמיעו את אכזבתם מיכולת הקבוצה. צילום: אורי גבאי

הגישושים הראשונים במשחק היו של שחקני דימונה שלחצו את השער של שדרות, עאטף אבו בילאל היה הראשון לאיים על השער מבעיטה חופשית שפגעה בקורה ונהדפה החוצה. מצד שני, גם שדרות שיחקה מסודר וניסתה לצאת להתקפות רובם לא ממש סיכנו את שוער דימונה.

 עאטף אבו בילאל באיום הראשון במשחק של דימונה. צילום: אורי גבאי

ואז הגיעו הדקות הטובות של שדרות ושער היתרון. מבצע ענק של עופר אברה בצד ימין שמטעה את המגן של דימונה ומוציא כדור רוחב שמגיע לרפי עמוס שמקרוב מגלגל פנימה 1:0.

 

 רפי עמוס חוגג יתרון, ברקע השמחה הגדולה בספסל. צילום: אורי גבאי
 רפי עמוס חוגג את שער היתרון עם האוהדים. צילום: אורי גבאי

רגע לפני ההפסקה מגיעה שריקה שנויה במחלוקת של השופט שהיה רחוק מהאירוע ולא ברור איך ראה נגיעת יד של אלון יופה בתוך הרחבה. בעוד הוא ניסה לטעון בפני המבקר כי בגלישה לכדור השחקן נגע בידו הרי שהחוקה ברורה בנושא. רק אם היד שיחקה בכדור ומנעה מהלך. על דבר אחד אין מחלוקת- הכדור היה בדרך החוצה ונגע בכתפו של יופה אחרי שהרגל הייתה זו שהסיטה את הכדור. דימונה כמובן ניצלה את ההזדמנות לקבוע שוויון 1:1 לפני ההפסקה.

 פסיקה שנויה במחלוקת של השופט. צילום: אורי גבאי
 משה אסולין מדימונה קובע 1:1 לפני המחצית. צילום: אורי גבאי

כך או כך, בהמשך לא השופט היה זה שאחראי לעוד תצוגה חלשה בהגנה ובטח לא השיפוט שלו הביא לשדרות את הפסד הבכורה בבית מזה שנה.

אחרי לחץ של שדרות שלא הוליד איומים ממשיים ברחבה של דימונה בדקה ה-68 חילוץ כדור של ערן זגר מדימונה הוליד התקפה מתפרצת קטלנית, זגר שולח ברגל שמאל כדור עומק ליוסף אבו לאבן שעקף את קו הנבדל, ניצל יציאה מאוחרת של שוער שדרות טליאס כדי להקפיץ מעליו פנימה 2:1.

 יוסף אבו לאבן חוגג את ה2:1 לדימונה. צילום: אורי גבאי

לא חולפות 4 דקות וזה כבר 3:1 ושוב טעות בהגנה. כדור שהוגבה לרחבה של שדרות ונהדף הגיע לבלם של שדרות והקפטן דור אלקבץ שחשב שהשוער שלו מאחוריו והסיט אחורנית לשחקן דימונה משה אסולין שמקרוב גלגל פנימה.

אוהדי שדרות שמצטיינים בפרגון וסבלנות לא ידעו אם להאמין למה שהם רואים 2 דקות אחר כך כשדימונה נעצה את השער הרביעי ברשת של טליאס שוב חור בהגנה ושוב השוער לא סוגר נכון את הבועט יוסף אבו לאבן שקובע 4:1.

 שחקני דימונה חוגגים ניצחון בשדרות והחזירו לעצמם מהכבוד של התבוסות אשתקד. צילום: אורי גבאי

בדקה ה-78 ליאור היילה מצליח לצמק ל-4:2 אבל זה כבר היה מאוחר מדי כי עד הסיום דימונה סגרה מצוין את ההתקפות של שדרות וירדה מנצחת בצדק.

 שדרות מצמקת ל4:2 אבל זה כבר היה מאוחר. צילום: אורי גבאי
 מתן כהן משדרות וערן זגר מדימונה. צילום: אורי גבאי

לראשונה הביעו אוהדי שדרות את תסכולם ממה שהם ראו על כר הדשא. "בעונה שעברה הפסדנו משחקים והמשכנו לעודד כי ידענו שהשחקנים נתנו הכל על המגרש" אמרו אוהדים, "היום לא אהבנו את הדרך, יש דרך להפסיד, אנחנו נותנים את הנשמה בשביל השחקנים וזה מה שאנחנו מצפים מהם, גם הם יסכימו שאנחנו מקבלים גולים קלים מדי. למרות הכל, זה רק מחזור חמישי ואסור להרים ידיים כי יש לנו קבוצה מצוינת. צריך לחזור למשחק הלחימה וההגנה שאפיין אותנו ולא לשחק בביטחון מופרז".

 מאמן שדרות טלקר מכנס את שחקניו בסיום המשחק. העונה עוד ארוכה ואפשר לתקן. צילום: אורי גבאי

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.