יום ו' | 19.2.21 | 14:00

"התשוקה שלי לחזור לעשייה הציבורית בשדרות היא גדולה מאוד"

בהתייחסות ראשונה לשמועות על אפשרות של התמודדות לראשות העיר מאשרת מנהלת אגף החינוך לשעבר מרים ששי כי היא שוקלת להיכנס לפוליטיקה המקומית. "המחשבות שלי הן לקדנציה הבאה, צריך יותר מ 60 ימים כדי להתכונן כמו שצריך". צפו בדבריה מתוך מהדורת "זמן מקומי" ששודרה הבוקר.

האם גם מרים ששי, מי שהייתה עד לפני כשנה, במשך כ-15 שנים מנהלת אגף החינוך בשדרות תצטרף לפוליטיקה המקומית? אחרי השמועות שרצו במהלך השבועיים האחרונים הסכימה ששי להתייחס לראשונה לאפשרות בשיחה עם 'דין וחשבון'.

נציין כי ששי התמנתה בתקופתו של אלי מויאל לתפקיד מנהלת אגף החינוך, היא שימשה בתפקיד גם בתקופת דוד בוסקילה וגם בתקופתו של אלון דוידי. אחרי תקופה ארוכה של שמועות על רצון של הנהגת העיר להחליף אותה בתפקידה, היא החליטה לפני כשנה ביוזמתה להתפטר כדי לקחת פסק זמן של שנה. "לפני הכל, היה ואלון ישתלב בכנסת והופך להיות חבר כנסת או שר כמובן מברכת אותו" אומר ששי, "קודם כל יש בי רצון אדיר לחזור לפעילות ציבורית, אני כל החיים שלי הייתי פעילה, מעורבת, בטח ובטח בתפקיד ששימשתי בו. הובלתי וניהלתי מנגנון אדיר של אגף אבל זה נגזרות של דרכי פעולה כמו כח אדם, מכרזים, תשתיות, בינוי, פדגוגיה. זה נתן לי התבוננות פנימה לתוך המארג המוניציפאלי".

 מרים ששי בימים שבהם ניהלה את מערכת החינוך בשדרות.

מה עשית בשנה האחרונה מאז שעזבת את אגף החינוך?
"לקחתי אתנחתא של שנה פלוס, בחלקה החלמתי מנפילה אחרי שנפלתי באחד מאירועי החירום של נובמבר 19, חלק מהזמן הקדשתי להחלמה וחלקה לטובת הקורונה, תקופה שניצלתי להקדיש למחשבה על היום הבא ואני מרגישה שהתשוקה שלי לחזור לעשייה הציבורית היא גדולה מאוד, יש אליי פניות, יש אנשים שמדברים איתי על היום הבא ואני אומרת שאת זה לא צריך לעשות ב-60 יום אלא במועד של הקדנציה הבאה בהחלט כדי להתכונן כמו שצריך ולהגיע אל הציבור".

 

זאת אומרת שמבחינתך לא יספיקו 60 ימים?
"אני חושבת שאדם צריך אמוד את מידותיו, אני לא הייתי במארג הפוליטי הנוכחי, השקעתי את עצמי במשימה של החינוך, התמקצעתי שם, עשיתי את מה שעשיתי וזה ניכר בשטח, היו לי את כל האתגרים האפשריים של מנהל אגף, עברתי ארבע קדנציות עד שהחלטתי להתפטר מתפקידי בהסכמה עם ראש העיר, לא תקעתי כף ויצאתי".

את מאשרת שבמערכת בחירות רגילה יש מצב שתתמודדי לראשות העיר?
"אני לא יכולה להתעלם מאדי הערכה והפניות של התושבים, החיידק של הפוליטיקה היה בי עוד בתקופה שרצתי עם דר' אהרל'ה כהן כדי לקדם את החינוך. אני חושבת שזה הזמן לחשוב, לתכנן את המהלך הזה, לבנות את המצע, לעשות את החיבורים הנכונים ואני לא פוסלת חיבורים כי אני אדם של שיתופי פעולה. הרבה מאוד שנים יש לי רצון להיות חלק מההנהגה העירוני וכרגע בשלה המחשבה גם על תפקיד של ראשות העיר".

בהנחה שדוידי עוזב יש מעכשיו עוד זמן שעוד יושבע, אפשר להעריך שמדובר בארבעה חודשים מהיום, לא מספיק זמן כדי להיערך? אולי לחבור למישהו?
"די התלבטתי בסוגיה הזו, לא פסלתי שום דבר על הסף אבל הכיוון שלי הוא לבחירות המוניציפאליות הבאות. אם יתפתח משהו, יכול להיות? יש לי כבר שיחות על שלושה ראשי תנועות על בדיקת האופציות. אני יכולה לומר שהרבה דברים מתבשלים אבל אני חושבת שהמינימום שאני חייבת לציבור זה להגיע מוכנה, להגיע עם מצע ולבנות את הקמפיין כמו שצריך ולבנות את לוח האירועים. החיפזון הוא מן השטן. אני חושבת שזו תקופה טובה גם מבחינת הבשלות שלי וגם של הקהילה העירונית לקבל ראש עיר אישה ואני מאמינה מאוד ביכולת שלי להנהיג את העיר בעתיד".

About אורי גבאי

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.