יום ג' | 2.3.21 | 14:55 | בתמונה: הרב נתנאל שריקי מתוך אנשים בערוץ 12

התיק נגד הרב נתנאל שריקי מנתיבות ייסגר

לטענת הפרקליטות אין מספיק  ראיות נגד הרב שריקי שנחשד בעבירות מין כלפי נשים שביקרו אצלו.

הרב נתנאל שריקי מנתיבות יכול לנשום לרווחה לאחר שהפרקליטות הודיעה לעורך דינו ציון אמיר כי החליטה ככל הנראה לסגור את התיק נגדו. כך מדווח לפני שעה קלה גיא פלג בN12.

כזכור, לפני כחצי שנה נעצר שריקי יחד עם עוזרו, לאחר שכמה נשים התלוננו במשטרה על כך שהטריד אותן  – ובעקבות הקלטות מפלילות שנחשפו ב-N12 מתוך פגישות הייעוץ.

בהקלטה של שיחת ייעוץ של הרב שריקי שקיים עם אישה שנקלעה למצוקה, בשל כוונתו של בעלה לעזוב אותה לטובת אישה אחרת – נשמע הרב אומר: "את אישה יפה, יש לך גוף יפה. את לא צריכה להתחרות איתה כדי להוכיח כמה את טובה במיטה, זה הורג אותי שאת עושה את זה בכלל. בואי, אני אוכיח לו שאת יותר טובה ממנה במיטה". בחלק אחר של השיחה אמר: "כואב לי כל כך כי את הילדה שלי, את לא צריכה להתחרות עם אף אחת. את יפה כי את יפה. לא כי את צריכה להיות יפה בגלל שהיא יפה".

"נדהמנו מהחלטת הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום כנגד הרב שריקי, על אף העבירות החמורות אשר בעניינן נחשד, נחקר ונעצר", אמרה עו"ד סוזי עוזסיני ארניה המייצגת את המתלוננות נגד הרב. "טענת הפרקליטות לפיה גרסת המתלוננות נמצאה אמינה אך לצד זאת, הוחלט בשלב זה בטרם דיון בערר בנדון, לא להגיש כתב אישום בשל היות הנשים נשים בוגרות – מוטעית ביסודה לעניות דעתנו".

עוד הוסיפה עו"ד עוזסיני ארניה: "לטענת המתלוננות, הרב ניצל את השפעתו המאגית, הרוחנית והדתית מול אותן נשים, וביצע מעשים חמורים פסולים שמהווים על פי החוק וההלכה הפסוקה עבירות פליליות, וזאת תוך פגיעה קשה בנשים שחפשו אך לקבל את ברכתו ועצתו. לטענתן, לרב יש והייתה השפעה מאגית ורוחנית רבה עליהן, והן התייחסו לדבריו כ"דברי אלוהים חיים" ולדבריהן הרב ניצל זאת לרעה ועליו ליתן על כך את הדין; היות הנשים בוגרות – אינו מעלה או מוריד בהקשר זה. בכוונתנו להגיש ערר על ההחלטה המאכזבת ובתקווה שהפרקליטות תשנה את החלטתה בנדון. אנו חוששים כי יש בהחלטה שכזו מסר מסוכן על פיו קולן של המתלוננות לא נשמע וכבודן וגופן – הפקר".

עורך דינו של הרב נתנאל שריקי, ציון אמיר אמר: "הלקוח שלי מסר גרסה מלאה, מפורטת, התייחס לפרטי התלונה. הוא מכחיש באופן מלא ומוחלט את הטענות האלה". לאחר ההחלטה של בית המשפט הוסיף אמיר ואמיר: "החלטת הסגירה הייתה צפויה ולחלוטין מוצדקת. אני שמח שהפרקליטות לא נכנעה למסע היח"צני שליווה את הגשת התלונה וקיבלה החלטה נכונה. זו הצלחה גדולה".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.