שבת , 30 מאי 2020
ההרחקה של זרביב. החלטה שנויה במחלוקת שהורסת לשדרות את כל המשחק. צילום: אורי גבאי

הפסד מתסכל: מכבי ציון שדרות התרחקה ממאבק העליה

מכבי ציון שדרות אירחה בצהריים את מוליכת הליגה להזדמנות האחרונה לצמצם את הפער אך הפסידה שנייה לפני שריקת הסיום בגלל החלטת שיפוט נוראית. צפו בוידאו בסוף הכתבה של הטעויות שחרצו את גורל המשחק.

מכבי ציון שדרות ללא ספק קופחה במשחק הגורלי של העונה מבחינתה ב-2 שגיאות קשות של צוות השיפוט אבל השורה התחתונה היא החשובה: הקבוצה של המאמן עופר טלקר ירדה מנוצחת והתרחקה 11 נקודות ממוליכת הליגה. בשדרות כנראה יצטרכו להשלים עם העובדה שהם יצטרכו להיאבק על מקום בפליאוף העליון ואולי משם כמו בעונה שעברה לנסות את המזל במאבק על הכרטיס השני. בסגל הנוכחי שעוד עשוי להיות מקוצץ בגלל קשיי תקציב זו תהיה משימה לא קלה אך בהחלט אפשרית.

שחקני שדרות עלו למשחק חדורי מוטיבציה אחרי איבוד הנקודות בלוד וההדחה מגביע המדינה במטרה לנסות לחזור לעניינים בליגה אבל היא פגשה את עירוני כסייפה שלפחות במחצית הראשונה הציגה יכולת טובה ולחצה את שדרות שהייתה מסוכנת מאוד בהתקפה ולפחות פעמיים יכולה הייתה לכבוש, כבר בדקה הראשונה אפנג'ר פרץ מימין והוציא כדור רוחב אליו הגיע רותם מרום ומזווית נוחה בעט למסגרת אך השוער הדף החוצה. פעם נוספת הייתה כשאפנג'ר השתלט על כדור חוזר ברחבת ובעט כדור שננעץ במשקוף ונהדף החוצה.

בדקה ה-32 השאגה נשמעה היטב באצטדיון טוטו שדרות כשהאורחת עולה ליתרון 1:0. ומי הכובש? דרור ויצמן (חתנו של חיים בן חמו) ששיחק אשתקד בשדרות ולא ממש השתלב בהרכב ובקיץ הבין שהוא לא בתוכניות המקצועיות ועזב לכסייפה שם הוא בין מצטייני הקבוצה שמוליכה את הליגה. מאז כיבוש שער היתרון כסייפה נסוג לאחור והשליטה הייתה בעיקר של שדרות שחיפשה את השוויון אבל לא הייתה מספיק תכליתית בחלק ההתקפי. מנגד כסייפה הייתה מאוד מסוכנת בהתקפה ויכולה הייתה גם לכבוש את השני אבל שוער שדרות לב גורליק היה חד כדי למנוע זאת.

 דרור ויצמן, אקס שדרות, כובש את שער היתרון במחצית הראשונה לכסייפה. צילום: אורי גבאי

במחצית השנייה האורחת מכסייפה עמדת טקטית יוצא מהכלל אבל ככל ששדרות לחצה היא הגיעה פעם אחר פעם לרחבה של כסייפה אבל התקשתה למצוא את המסגרת. בדקה ה-66 היא דווקא מצאה את המסגרת אך השער נפסל בטענה לעבירה שבוצעה על השוער, פעם נוספת גם היא שנויה במחלוקת הייתה כששוער כסייפה עלה לכדור גובה ופספס ופגע בפניו של אביאל אפנג'ר שנפצעה ויצא מהמשחק ובהמשך גם נאלץ להתפנות לבית חולים לבצע תפרים בחתך העמוק בפניו. כנראה שטעויות השיפוט הקטנות היו רק הפרומו למה שראינו אחר כך על המגרש.

עוד קודם לכן, בדקה ה-66 כסייפה נותרת בעשרה שחקנים לאחר שמלך השערים שלה סיאף אלהושלה מקבל צהוב שני על שליחת רגל מסוכנת לעברו של השוער גורליק. מאותה דקה שדרות השתלטה על המשחק בניסיון להשיג את השוויון ללא הצלחה. ואז הגיעה הדקה ה-81 החלטה ללא ספק אומללה של השופט יעד אילני שעצרה את המומנטום של שדרות. שחקן כסייפה הישאם אזברגה יוצא למתפרצת מול שלושה שחקני הגנה של שדרות שהיו בקו אחד, אופק זרביב עוצר את אזברגה בעבירה בהחלטת גבולית שהצדיקה צהוב, השופט אכן שולף את הצהוב ואז לפתע ניגש לקוון לשנות את ההחלטה ומותיר גם את שדרות בעשרה שחקנים. מעטים השופטים שמשנים כך את ההחלטה, מעטים השופטים שמרחיקים שחקן בטענה שהוא השחקן האחרון בזמן שיחד איתו עוד שני שחקנים שמבטלים את זה.

 צוות השיפוט בתחילת המשחק. החלטות שהכריעו את המשחק לכסייפה. צילום: אורי גבאי

למרות ההרחקה של זרביב, בדקה ה-86 מתן כהן הקפיץ את יציע האוהדים של שדרות עם שוויון 1:1, זה החל במהלך מצוין של רפי עמוס מצד ימין, הגבהה מדויקת מצאה את הראש של כהן שמקרוב נגח לפינה הימנית פנימה. שדרות לחצה כדי לנסות להכריע את המשחק אבל הופתעה בהתקפה מתפרצת שבסופה החלטת שיפוט קשה היא שהובילה לשער הניצחון של כסייפה שהותיר את כל אנשי שדרות המומים. ג'ניה רפפורט הצליח להגיע לפניו של עאטף אבו בילאל סמוך לנקודת הקרן, שחקן כסייפה ללא ספק מבצע עבירה עם ידו כשהוא דוחף את רפפורט, צוות השיפוט שידע להבחין קודם לכן שזרביב היה שחקן אחרון, לא ידע להבחין בעבירה ברורה שאפילו הפתיעה את שחקני כסייפה שכבשו וחגגו ניצחון דרמטי שמעניק להם מקדמה גדולה במאבק העליה.

 מתן כהן חוגג עם חבריו את השוויון. הסיום היה פחות משמח. צילום: אורי גבאי

"ברור לי שזה ישמע כתירוץ אבל אני כל כך הרבה שנים בכדורגל ומעולם לא נתקלתי בשיפוט כל כך רע שהכריע את המשחק" התייחס חלוץ שדרות רפי עמוס, "השחקנים במשחק הזה נתנו הכל על המגרש וממש מאכזב שבסוף אחרי כל ההשקעה מגיעים שופטים ומכריעים את המשחק. לא האמנתי שראיתי את השופט שולף צהוב ואז משנה את החלטתו כשכולנו ראינו שאופק לא היה השחקן האחרון והיו איתו עוד שני שחקנים ואם לא מספיק לקינוח השופט מתעלם מעבירה ברורה על רפפורט שהובילה לשער ההפסד. אם היינו מפסידים בגלל שהיינו גרועים לא הייתי מדבר מילה אבל שחקנים נתנו את הלב ובסוף בא שופט שחורץ את גורל המשחק".

מבחינתה של שדרות המאבק על המקום הראשון תם, אין ספק שהקבוצה כשלה במשימתה אבל זה חלק מכדורגל. השחקנים של טלקר עלו באמת נחושים ונתנו את כל מה שהם יכולים על המגרש אבל כנראה העונה זה לא מספיק, המחמאות לכסייפה בדומה לשדרות של העונה שעברה, קבוצה בינונית שהתחברה לקבוצה טובה שמוליכה כנראה בצדק את הליגה.

 שחקני כסייפה חוגגים עם הקהל. היום ניצחו בזכות השופט אבל נמצאים במקום הראשון בזכות עונה טובה. צילום: אורי גבאי

ומילה לסיום לאיגוד השופטים:  כשאתם מחליטים על הצבת שופטים, משחק עונה לכל דבר, מן הראוי לשלוח שופט ליגה א' שמנוסה במעמדים האלה, זה בהחלט היה עדיף על פני שופט שכל ניסיונות מסתכל בליגות נוער, ליגה ג' וכמה משחקים חסרי משמעות בליגה ב' צפון ב'. חבל פשוט חבל.

 השופט יעד אילני. קומדיה של טעויות. באיגוד היו צריכים לשלוח שופט מנוסה יותר. צילום: אורי גבאי

 

 

 

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.