שבת , 15 אוגוסט 2020
שעוני המים בבנייני המגורים הוותיקים בשדרות. צילום: שדרונט

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את צריכת המים וכן להתייעלות וחיסכון גם בקרב הצרכן.

לאחר אינספור מקרים שנחשפו ב'דין וחשבון' ומספר דו"חות ביקורת של מבקרת עיריית שדרות מירי גלס בנוגע לניהול משק המים העירוני, הכריזה עיריית שדרות על תוכנית חדשה לביצוע החלפת מדי המים הישנים במדי מים דיגיטליים. בכך הדבר עשוי למנוע את החיובים המוזרים שמקבלים תושבים על צריכה משותפת. נותר לקוות שהפרויקט יתבצע בקרוב.

יש לציין כי עיריית שדרות פועלת בשנים האחרונות רבות על מנת לשפר את מערכות המים והביוב בעיר. לשם כך הוחלפו קווי מים וביוב בשווי של מיליוני שקלים.
כאמור, צעד נוסף כחלק מהתקדמות העיר, הוא החלפת מדי המים הקיימים למונים חכמים שיהיה ניתן לשלוט בהם מרחוק. כלומר, כל אחד יוכל להיכנס לאפליקציית "MAST" ולעקוב אחרי צריכת המים שלו בכל עת. חשוב לציין שכל תושב יוכל לאתר נזילות בזמן אמת או אפילו לזהות מונה תקול. מדובר במיזם חדשני אשר יעמיד את העיר שדרות בקדמת הטכנולוגיה בכל הקשור למניית המים.

במכרז שנעשה להחלפת מוני המים השתתפו החברות המובילות במשק, ולבסוף נבחרה חברת "מדי ורד" שעוסקת בייצור ובשיווק של מדי מים ופתרונות בקרה וקריאה מרחוק לרשויות המקומיות ולתאגידי המים. מדובר בהחלפת המונים בעיר למונה מסוג מערכת קר"מ (קריאה מרחוק). למערכת זו יתרונות רבים כמו יכולת מעקב ברגע אמת על צריכת המים, איתור ואבחון תקלות במדידה, ייעול פעילות פקחים של רשות המים ועוד. בנוסף, העירייה העסיקה גם מומחה בעניין זה והוא ילווה ויפקח על ביצוע המכרז והחלפת המונים בעיר. העירייה תודיע באופן רשמי לתושבים על החלפת המונים למונים חכמים. חשוב לציין שהחלפה זו נעשית ללא דרישת תשלום מצד התושבים.

לוי סילוק, היועץ לרשות המקומית בנושא פחת המים, סיפר על היוזמה: "בחלק מהבתים בעיר מוני המים ישנים מאוד ולא מראים את הצריכה הנכונה בנכס ותושב אין אפשרות לדעת בזמן אמת האם יש תקלה או פיצוץ במערכת המים. המדים החדשים של קריאה מרחוק שנתקין לכלל התושבים יפתרו את הבעיות האלה ויביאו אותנו לקידמה טכנולוגית".

ראש העיר, אלון דוידי: "אנחנו יוצאים לדרך עם פרויקט מתקדם של החלפת מדי המים בעיר למדים חדשים שניתן לקרוא מרחוק. לתושבים שלנו תהיה גישה ישירה ומהירה למוני המים ויוכלו בכל רגע נתון לדעת מה הצריכה בנכס ואם ישנן תקלות לטפל בהן במיידי. אני מודה ללוי סילוק על העבודה הנמרצת ומשוכנע שהחלפת מדי המים תיטיב עם התושבים".

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.