יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
מרק איפראימוב עם יו"ר מפלגתו. אביגדור ליברמן

"הממשלה הכי טובה תהיה ממשלת אחדות"

העיר שדרות תזכה לנציג נוסף בכנסת ה-22 לאחר שסגן ראש העיר מרק איפראימוב שהוצב מספר 8 ברשימת 'ישראל ביתנו' יכהן כחבר כנסת. בראיון ראשון ל'דין וחשבון' הוא מספר על התחושות, למה עדיף ממשלת אחדות והרצון הגדול במיוחד לאחר שהחלים מסרטן לקדם את תחום הבריאות.

אם יש מרוויחה גדולה ממערכת בחירות 2019 מועד ב' היא ללא ספק מפלגת 'ישראל ביתנו' שרק במועד א' בחודש אפריל סיימה את המערכה עם חמישה מנדטים, התעקשותו של היו"ר אביגדור ליברמן הובילה אותנו למערכת בחירות נוספת השתלמה, הפעם המפלגה קיבלה 9 מנדטים (לא סופי כי יש עדיין תנודות).

מבחינת שדרות אם יש מרוויח גדול הוא ללא ספק סגן ראש העיר מרק איפראימוב שהוצב מספר 8. אחרי שבחדש אפריל לא נבחר, ביום שלישי בלילה הוא התבשר כי יכהן בחבר כנסת מן המניין בכנסת ה-22. אגב לפי הפלונטר הפוליטי מי יודע אולי מצפה לנו עוד מערכת בחירות.  כך או כך, איפראימוב שמכהן קדנציה וקצת כחבר מועצת העיר בשדרות וזוכה להערכה רבה לא הסתיר את רצונו להגיע לכנסת, מבחינתו זה קרה מוקדם מהצפוי והוא מתכוון לקחת את התפקיד בשיא הרצינות כמו לפחות התפקידים שביצע בשדרות.

"אנחנו כולנו שמחים בשביל מרק" פרגן לו ראש העיר אלון דוידי, "העיר שלנו הרוויח נציג נוסף בכנסת וזה כמובן מבורך, אני בטוח שמרק ייצג אותנו בכבוד וכמו שתרם את חלקו מתוך מועצת העיר יתרום את חלקו לשדרות גם מתוך הכנסת".

מרק איך התחושות? מתרגש לקראת הכנסת?

"ההתרגשות היא לא מהתואר, "חבר כנסת" אלא יותר מהעמדה המשמעותית יותר להשפיע ולעשות יותר לטובת העיר שלנו והתושבים הנפלאים, יחד עם כל אזרחי ישראל. זה המקום גם להודות להם באופן אישי על הברכות הרבות והמילים החמות בה בירכו אותי עם היוודע התוצאות. מקווה מאוד שאייצג את העיר ואת ציבור שולחיי נאמנה".

כמי שבא משדרות, מה הנושא שיהיה הכי חשוב לך לקדם בכנסת?

"הנושאים בהם אתמקד כאחד מ 120 חברי כנסת, וכמובן בכפוף ליכולות שלי כח"כ  אקדם נושאים שמשמעותיים לפריפריה כגון העסקים הקטנים. לעיר שלנו ספציפית כמובן שאשתדל לפעול כדי שיהיה יותר ביטחון, ובנוסף בנושאים חברתיים כדי שהעיר הנפלאה שלנו תמשיך לגדול ולהתפתח ואני אמשיך לגור בה ולגדל בה את ילדיי. העיר היא דוגמא ומופת עבורי. מה שבטוח אני שמח להגיע לעמדה שבה אני יכול לסייע יותר לעיר שלי".

המפלגה שלך הצהירה שהיא בעד ממשלת אחדות בלבד. אתה מסכים עם התיוג החדש שלכם כמפלגת מרכז עם נטיה לגוש השמאל?

אנחנו ימין פרגמטי, ורוצים אחדות. זה בדיוק ההבדל בין ישראל ביתנו למפלגות אחרות. אני לא יודע מה בדיוק היא מפלגת כחול לבן, שמאל או ימין- יש שם אנשים ממגוון דעות, ומה שבעיניי הכי חשוב הוא להתמודד עם האתגרים הקרובים כמו הגירעונות הרבים שנוצרו. לכן בסיטואציה שנוצרה, כדי שהשמיכה תספיק לכולם, הממשלה הכי טובה תהיה ממשלת אחדות".

 מרק איפראימוב, יעזוב את תפקידו כסגן ראש עיריית שדרות לטובת הכנסת.

האם שוב ישראל ביתנו תציב את ענייני החרדים בראש מעיינה, כתנאי לכניסה לממשלה?

"חשוב לי להדגיש, לליברמן אין שום דבר באופן אישי נגד החרדים. אנחנו בעד חיה ותן לחיות, וכן בהחלט שואפים לכך שיהיה שיוויון. התנאי של לימודי ליבה זה כדי שיהיה להם ולילדיהם ולמדינת ישראל עתיד טוב יותר, שיוכלו למצוא עבודה ביתר קלות. הנושאים עליהם אנחנו מתעקשים הם נושאים מהותיים ולא תמיד נמצאים על סדר היום התקשורתי, לימודי ליבה, חוק הגיוס או שירות לאומי, אלו דברים אקוטיים שאם לא נטפל בהם בדחיפות נשלם עליהם ביוקר, כמו המצב במערכת הבריאות. לצד השינויים האלו חשוב לי לומר שהסטטוס קוו כן חשוב לנו וחוץ מהשינויים הנדרשים הללו אני בהחלט רואה בעיר שלנו דוגמה לשמירת הסטטוס קוו".

אם יש נושא שאיפראימוב ישמח לקדם וזאת מתוך חוויה אישית שחווה זה תחום הבריאות. כזכור, בראשית שנת 2016 הוא התמודד עם מחלקה קשה ונאלץ לעבור טיפולי כימותרפיה קשים. "עשיתי כל מיני בדיקות כדי להבין מה יש לי, בסוף חודש ינואר החליטו לעשות לי בדיקה בקיבה כדי להבין אולי זה משם, בינתיים למחרת חזרתי לעבודה בעירייה כרגיל. כשבאתי לעלות במדרגות הרגשתי שאני פשוט לא מצליח לעלות, החזקתי מעמד עד הצהריים ואז מיהרתי לרופא המשפחה שלי בקופת חולים מאוחדת בנתיבות, אני חושב שבזכותו פשוט ניצלו חיי,  הוא אומנם לא הצליח לאבחן אבל אמר מראש אני לא יודע מה יש לך אבל מה שיש לך זה לא טוב. אתה חייב לגשת למיון ולעשות את כל הבדיקות עד שימצאו מה יש לך", תיאר אז בראיון ל'דין וחשבון',  ,במרפאה בנתיבות פשוט הייתי מעולף, רציתי לחזור הביתה אבל הרופא השכיב אותי בכוח ואמר לי מפה אתה הולך ישירות למיון, הוא הזמין לי אמבולנס. ב'סורוקה' רופא נירולוג נתן  לי תרופות קשות ששחררו לי את הלחץ בחזה וכבר התחלתי להרגיש יותר טוב. עם הזמן אני הבנתי שהמקרה אצלי היה לא שיגרתי, אצלי בקרום הלב התנקז ליטר וחצי של נוזל. המים התחילו ללחוץ על הלב ויכולתי למות מזה.

בהמשך התברר לאיפראימוב שהאבחנה על בעיות בליבו שהביאו למצב בריאותי לא יציב הייתה רק ההתחלה של הסיוט שאיתו התמודד בחודשים האחרונים. "אחרי יומיים בבית חשבתי שהסיפור הזה מאחוריי אבל שוב מצאתי את עצמי מתקשה לנשום ובעיקר מתוסכל" הוא מספר, "שוב ניגשתי לבית חולים ועשו לי עוד ניקוז של מים, העניין הוא שלא ידעו מה הסיבה שהנוזלים חוזרים לאזור הלב כי זה לא אמור להיות כך. בשלב מסוים כשהרופאים לא ידעו ה מקור הנוזלים החליטו לעשות לי ביופסיה, אחרי חודש וחצי של כאבים בלתי נסבלים, דר' כרמי שנחשב לאחד המומחים הטובים בארץ, הוא אמר שיש  בעיה או המטולוגית או אונקולוגית (גידול) זה סוג של מוטציה בגן, בשפה הרפואית קוראים לזה "סרטן-לימפומה", הרופא הרגיע אותי ואמר שאפשר לטפל בזה ואני צריך לקוות לטוב".

מה באמת עמדתך בנושא המצב במערכת הבריאות?

"אשתף בדבר אחד: זיהוי המחלה אצלי לקח חודשיים וחצי. הרופא שלי התעקש וב"ה עשה עבודה טובה, אבל אני התוודעתי לעומס המטורף בו הם עובדים. זה יותר מ200% משרה, הם עובדים כמו רובוטים וזה לא הגיוני בכלל לקרוע אותם לגזרים ולצפות לשירות נפלא. זה נושא רגיש לליבי, ואטפל בו כשאהיה בכנסת".

מי מחליף את איפראימוב במועצה?

בחירתו של סגן ראש העיר מרק איפראימוב מטעם 'ישראל ביתנו' לכנסת משליכה כמובן גם על מועצת העיר שדרות. במידה ואכן המפלגה של ליברמן לא יורדת מתחת לשמונה מנדטים ואיפראימוב נכנס לכנסת ה-22 שעתידה לא ידוע, מי שהבא בתור ברשימה של ישראל ביתנו במועצת העיר הוא ארתור זכרייב שהוצב בבחירות המקומיות מספר 4 אך לא נכנס לאחר שרשימתו השיגה 3 מנדטים. כעת, עזיבת איפראימוב מפנה לו מקום.

מה שעוד יותר מסקרן האם ההסכם הקואליציוני יישמר וחווה נחשונוב מספר 2 ברשימה תתמנה לסגנית ראש העיר בשכר במקומו של איפראימוב. על פניו לא נראה שראש העיר דוידי ירצה לזעזע את הקואליציה שלו מה גם סיעת ישראל ביתנו שווה לו 3 קולות במליאה.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.