אהוד כחילה מאמן נתיבות. חוסר יציבות של קבוצתו. צילום: אורי גבאי

המאמן אהוד כחילה: "המטרה שלי במכבי נתיבות להחזיר עטרה ליושנה"

8 שנים אחרי שעזב את המועדון עם ירידה מתסכלת מליגה א' לליגה ב' חוזר אהוד כחילה לאמן את מכבי עירוני נתיבות. בראיון ראשון הוא מספר על השאיפות, הרצון להחזיר את שחקני הבית המובילים והאמונה שכבר לא נראה את הקבוצה נלחמת בתחתית.

בשנים האחרונות ניסו במכבי עירוני נתיבות כמעט הכל תחת מגבלות התקציב כדי להעמיד קבוצה ראויה בליגה ב' דרום ב' אבל כמעט בכל אחת מהעונות זה הסתיים במאבקי הישרדות וחילופי מאמנים. לצד ההחלטה שהקבלה אז להפסיק לבזבז כספים על רכבת שחקני חיזוק כפי שקרה בתקופת השיא של המועדון לפני עשור הוחלט להתבסס בעיקר על שחקנים מקומיים דבר שהוכח כלא מספיק מה שהביא הקיץ את המועדון להגיע למסקנה שחייב להשקיע יותר בבחירת שחקני חיזוק.

מי שנבחר למשימה מוכר מאוד בשורות המועדון, לטוב ולרע, שחקן העבר של בית"ר ירושלים והפועל ב"ש, המאמן אהוד כחילה שחוזר לקדנציה שנייה במועדון. רבים מאוהדי הכדורגל בנתיבות אולי יזכרו לכחילה את הירידה בעונת 2011-12 מליגה א' לליגה ב' לאחריה עזב את המועדון אבל למעשה, מי שהספיק לשכוח, הוא גם חתום על אחת העונות המפוארות של המועדון שהיה רחוק בעונת 2009-2010 פסע מהליגה הלאומית, רגע השיא של אותה עונה נרשם בגביע המדינה אז הקבוצה התקדמה עד סיבוב ח' שם פגשה את הפועל באר שבע והודחה משער בדקה ה-86 של מאור מליקסון. "לצערי תמיד זוכרים למאמן את אי ההצלחות ושוכחים לו את התקופה הטובה, זה קרה לי גם בנתיבות וגם בדימונה אבל זה הכדורגל" הסביר השבוע כחילה בראיון ראשון.

 אהוד כחילה בקדנציה הקודמת שלו בנתיבות. צילום ארכיון שי מוגילבסקי

שמונה שנים אחרי שעזבת את המועדון, אתה חוזר לקדנציה שנייה. מה התוכניות שלך?
"נתיבות בשבילי זה כמו בית. אימנתי פה כמעט ארבע עונות, היה לי את הכבוד למתג ולהוביל את המועדון למקום שהוא לא היה בו קודם. היו לי שנתיים ממש טובות, הצלחנו להתמודד עד רגעי הסיום של העונה עם מכבי ב"ש על הכרטיס ללאומית, בגביע הגענו להתמודדות מול הפועל ב"ש. לצערי, בעונות לאחר מכן באו עונות פחות טובות, בעונה האחרונה בליגה א' היה לנו חוסר מזל, במחזור האחרון ירדנו למשחקי המבחן ושם הפסדנו להפועל אזור שעלתה על חשבוננו לליגה א'".

כשאתה מדבר על עונת השיא, אתה מדבר גם על קהל גדול שליווה את הקבוצה, היום אין כמעט אוהדים?
"נכון, אני 2500 צופים שהגיעו מנתיבות למשחקי הגביע ולקרב על הליגה הלאומית כך שאוהדי כדורגל אני בטוח שיש בנתיבות, צריך לתת לו סיבה להגיע עם כדורגל טוב, כדורגל התקפי ומעניין. אני יכול לומר לך שמהרגע שקיבלתי פנייה והגעתי לפגישה עם מנכ"ל העירייה משה מימון והיו"ר ישראל שריקי קיבלתי מהם חיבוק ותמיכה כך שיש לנו רצון גדול משותף".

אתה מגיע לנתיבות אחרי קדנציה לא מוצלחת במיוחד במודיעין, בעונות האחרונות ראינו את נתיבות בעיקר נלחמת בתחתית, מה עושים כדי שזה לא יקרה?
"תראה, כדורגל זה לא הוקוס-פוקוס, כשנפגשתי עם אנשים בכירים בכדורגל הישראל שבונים קבוצות חזקות, אי אפשר לבנות קבוצה בצי'ק אבל כן אפשר לשנות תפיסה של מועדון. אז המטרה הראשונה שלי בנתיבות זה להחזיר עטרה ליושנה, זה לשנות את הגישה של המועדון מאחד שהתמודד נגד ירידה, להתחיל להיאבק בצמרת. בעונה הקרובה זה לא יהיה קל כי יש לא מעט קבוצות עם תקציב יותר גדול אבל אני מאמין מאוד גדול באנשים כאן, מראש העיר עד המנכ"ל שלו ויו"ר המועדון. אני אעשה הכל כדי לא לאכזב אותם".

מה אפשר לצפות מהקבוצה שנראה בנתיבות בעונה הבאה?
"אני מאלה שאומר לא צריך על המגרש רק כסף, צריך קודם לב ונשמה. אז נתיבות לא יכולה לשים את התקציב של שדרות או קרית מלאכי ומודיעין אבל כן יכולה להעמיד סגל טוב עם שחקנים שייתנו את כל הלב על המגרש, מבחינתי השאיפה שלי לראות את כל השחקנים שעזבו את נתיבות והצליחו בקבוצות האזור כמו האחים נסימי או הבלם אור לוי והאחרים כי חשוב לי שלקבוצה הזו תהיה זהות, מעבר לזה חשוב לבנות קבוצה שלא תילחם נגד ירידה, שתמצא את הדרך לצמרת, לבנות קבוצה שתוכל להסתכל לכל קבוצה בלבן של העיניים. בסופו של דבר המטרה גם תהיה להכין את הקבוצה לעונות הבאות ובתוך שנה-שנתיים להתמודד חזרה על עלייה לליגה א' בעיניי המקום הטבעי של המועדון".

רותם מרום ואייל דיין הצטרפו
בינתיים במכבי עירוני נתיבות כבר מצהירים באופן ברור כמה הם רוצים לבנות קבוצה אטרקטיבית יותר מהעונות האחרונות. בשבוע האחרון החתימה הקבוצה 2 שחקנים ששיחקו בשורותיה בעבר, הקשר המצוין רותם מרום שעשה 2 עונות טובות בשדרות והחלוץ אייל דיין ששיחק עונה בשדרות, התחיל את העונה השנייה אבל עזב לטובת אופקים-מרחבים כדי לסייע לה בהעפלה לליגה ב'. מלבד דיין ומרום, בנתיבות לוחצים על אביאל אפנג'ר שסיכם את תנאיו בשדרות לחזור למועדון, כך גם לגבי אופיר נסימי, אחיו דביר נסימי והבלם אור לוי שמועמדים להמשיך בכסייפה.

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.