יום רביעי , 3 יוני 2020
ניב אוליאל מצטלם לכתבה ב'דין וחשבון'. צילום: אורי גבאי

הלם גדול בשדרות ממותו של ניב אוליאל

המוסיקאי המוכשר, הבן של חיים אוליאל מייסד להקת 'שפתיים', נמצא ללא רוח חיים בדירה באזור השרון. תושבים רבים קיבלו בכאב את הבשורה: "העיר שדרות איבדה מוסיקאי ענק וילד מדהים".

כבר בשעות הבוקר המוקדמות הגיעה השמועה לעיר שדרות בעקבות דיווח על כך שגבר ואישה בשנות השלושים לחייהם נמצאו ללא רוח חיים, מהר מאד התבררה הבשורה הקשה כי מדובר בניב אוליאל, מוסיקאי מוכשר משדרות שבמשך שנים הוגדר כיורשו של האבא של המוסיקה, חיים אוליאל. "כבר בשבע בבוקר התקשרה אליי הבת שלי שמתגוררת בסמוך אליו וסיפרה לי בכאב מי נמצא בדירה ללא רוח חיים" אישר את הידיעה הקשה תושב העיר חיים בן חמו בשלב מוקדם אבל התבקש לשמור על המידע עד אשר המידע יועבר לבני המשפחה. עם היוודע הבשורה מיהר האב חיים לאבו כביר לזהות את הגופה.

ניב אוליאל, 34, נסע לפני עשר שנים לארה"ב כדי להגשים חלום מוסיקלי, עוד לפני כן הוא הספיק להתפרסם בתעשיית המוסיקה הישראלית כאשר חידש שירים של להקת שפתיים (חביבי דייאלי וללה פטימה) והפך אותם ללהיט רחבות הריקודים. בשנת 2016 היא מיצה את ארצות הברית ושב לישראל, לשדרות. בשנים האחרונות הוא עסק בעיקר במוסיקה ואף פתח אולפן הקלטות בעיר אשקלון שם עבד עם לא מעט מוסיקאים. בשנה האחרונה עבר להתגורר באזור השרון ונהנה מאוד משירת רחוב תוך כדי המשיך להפיק שירים, רק לאחרונה ביקש להוציא לרדיו שיר חדש שכתב והלחין, היו לו כמובן עוד חלומות להגשים, כמו למשל לקיים בעיר ילדותו שדרות תחרות מוסיקה מסורתית כפי שכבר עשה בשנת 2007, הפקה שלה היה שותף כותב שורות אלו, באותה תחרות התגלו 2 זמרות שכיכבו בריאליטי המוסיקלי כוכב נולד, האחת מעיין חג'בי שהשתתפה בכוכב נולד 7 והשנייה היא חגית יאסו שזכתה באותה תחרות וגם בכוכב נולד 9.

בראיון שהעניק ל'דין וחשבון' לפני שנתיים וחצי סיפר אוליאל ז"ל על החזרה לישראל: "האמת היא שבשנתיים האחרונות התחלתי ליצור שוב מוסיקה, לקחתי עוד כמה שירים של שפתיים ועשיתי להם חידושים, שלחתי לארץ לאבא שלי סקיצות, הוא ממש התלהב והתקשר אליי. הוא פתח את השיחה "יאללה בן הגיע הזמן לחזור לעשות מוסיקה", הייתה כמובן שיחה עמוקה של שלוש שעות שבסיומה החלטתי לחזור".

באותו ראיון הוא גם התייחס לחלום הגדול שלו לראות את שדרות מתפתחת מוסיקלית: "הייתי רוצה לראות השקעה תקציבית גדולה בתחום המוסיקה שהעיר תתחיל להצמיח מחדש עוד דור של מוסיקאי שיעשו לנו הרבה כבוד.  שדרות לצערי היום לא מייצרת גיבורי תרבות אבל הם חיים בנינו וצריך לדחוף אותם קדימה. דבר נוסף, אני חושב שהעיר צריכה להנהיג מדי שנה תחרות מוסיקלית כדי לעודד ולעורר את המוסיקאים המוכשרים".

 שער גיליון דין וחשבון משנת 2016. צילום: אורי גבאי

מותו של אוליאל הכה בהלם את העיר שדרות ששרויה באבל כבד לא רק מפני שהוא בנו של מי שנחשב לאבא של המוסיקה בעיר, אלא בגלל האישיות הכובשת שהייתה לו. "חרב עלי עולמי היום הזה אחי חברי ניב אוליאל הלך לעולמו היום השחור הזה על כל העיר שלי אהוב ליבי אחי שותפי למוזיקה אחד האנשים הטובים והגדולים שהכרתי בחיי חלק ממני מת איתך היום הזה עוד הינו אמורים להקליט בקרוב ביחד את החלום הגדול של שנינו להצליח בגדול ביחד אתה לוקח איתך למעלה" ספד לו בכאב תושב העיר תמיר אדרי. מוסיקאים רבים, בימאים ובעלי תפקידים בתעשייה שעבדו איתו הוכו בהלם גדול. בקרב המוסיקאים המקומיים הייתה הסכמה: "העיר שדרות איבדה מוסיקאי ענק וילד מדהים".

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.