יום רביעי , 1 אפריל 2020
טקס הלוויה לפני שעה קלה בבית העלמין בשדרות. צילום:אורי גבאי

הלוויה תחת אש בשדרות

בצל המטחים הכבדים מתנדבים של איחוד הצלה נרתמו למצווה גדולה-חפרו חלקת קבר וקיימו את טקס הלוויה לתושב מבוגר משדרות שנפטר אתמול.

גם לקבור את המתים בשדרות זו משימה שלא עוברת בשקט: אתמול נפטר תושב שדרות ומשפחתו התכוננה לקיים היום בצהריים את טקס הלוויה אלא שהמציאות הביטחונית שאליה התעוררו תושבי שדרות בפרט ותושבי הדרום בכלל הפכו את המשימה למורכבת מאוד.

לאחר שהתברר למשפחה כי אפילו לא היה מי שיחפור את חלקת הקבר בגלל המצב במועצה הדתית המקומית רתמו למצווה הגדולה את מתנדבי איחוד הצלה שפרושים ברחבי העיר לתת מענה ראשוני לנפגעים, הם כמובן התייצבו תחת אש תחילה לחפור את חלקת הקבר בבית העלמין בשדרות, כשעה לאחר מכן ביחד עם המשפחה הם ניצלו שעה של שקט כדי להתחיל בטקס שחלקו השני לא עבר בשקט כי בדיוק בשלב הקבורה פעלה מערכת ההתראה. למרות זאת, הם השלימו את המצווה ועשו חסד של אמת.

 טקס הלוויה לתושב העיר תחת אש. צילום: איחוד הצלה

"אתמול בערב הוזעקנו למקרה של יהודי מבוגר תושב העיר שקיבל דום לב, לצערנו מותו נקבע ובני המשפחה שמוכרים לנו התייעצו איתנו בנוגע לנהלים של הלוויה" סיפר יעקב בר יוחאי על המקרה המיוחד, "היום כמובן חלה התפתחות ביטחונית והיינו בקשר עם המשפחה. במקביל הצענו את העזרה שלנו לחברת קדישא ולכן נתבקשנו לבוא לסייע בחפירת הקבר וגם לסייע בקיום הלוויה, הכי חשוב שעשינו כבוד אחרון לנפטר ולמשפחה היקרה. שנדע רק בשורות טובות".

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.