מבזקים

החל השלב הרביעי בנטיעות הביטחוניות

קרן קימת לישראל החלה את השלב הרביעי בפרויקט הנטיעות הביטחוניות בישובי עוטף עזה. במסגרת שלב זה יינטעו מאות עצים חדשים על סוללת הביטחון הסמוכה לקיבוץ ארז. בהמשך מתכננים בקק"ל, בשיתוף עם כוחות הביטחון להרחיב את נטיעות היעור הביטחוני.

עוד בשנת 2012, לאחר הירי הישיר מכיוון עזה על אוטובוס תלמידים, החליטו בקק"ל להתחיל בפרויקט "נטיעות ביטחוניות". מטרת הפרויקט הייתה לטעת עצים מסביב לישובים וסמוך לכבישים שיהוו מחסום טבעי בין תושבי עוטף עזה לבין ירי המחבלים מעזה. כעת, הודיעו אנשי מרחב דרום בקק"ל על התחלת השלב הרביעי בפרויקט שעיקרו בסוללת העפר בצמוד כביש 34 סמוך לקיבוץ ארז.לאחרונה, מאז הוקמה על ידי הצבא, עבדו אנשי קק"ל על נטיעות של 600 עצים על סוללת העפר הסמוכה לקיבוץ. סוללת העפר נבנתה במקום במטרה להוות מחסום בין הנוסעים על כביש 34 לרצועה. נטיעת עצים על הסוללה נועדה להוות חלק מהמחסום הביטחוני אך גם כדי לשמור על הסוללה מפני נזקי מזג האוויר וכדי לאפשר לנוסעים על הכביש להנות מנוף ירוק.

בשלבים הקודמים, מאז החל פרויקט הנטיעות הביטחוניות, קק"ל פרצה דרך עוקפת מקיבוץ נחל עוז לכיוון צומת סעד כדי לאפשר יציאה בטוחה לכביש ללא הסכנה מירי ישיר. לאחר מכן, בשלב השני, אנשי קק"ל נטעו עצים לאורך צירי התנועה הקרובים כמו כביש 232 וכביש 25. בנוסף נטעו עצים מסביב ל-11 ישובים צמודי-גדר במועצות העוטף. בין כל שלב נעשית הערכת ביטחון יחד עם ראשי ונציגי הרשויות וכוחות הצבא בשטח. כך את השלב הרביעי החלו בקק"ל לפי הנחיות הביטחון בישובים נוספים הזקוקים להגנה מפני הירי הישיר.

 אנשי קק"ל נוטעים עצים ליד צומת ארז. צילום:דוברות קק"ל

גיל סיאקי, מנהל מחלקת יער בקק"ל מרחב דרום, סיפר: "מהרגע שהחלו פעולות הירי הישיר מעזה ידענו שאנו צריכים להירתם למשימה ולהענות לבקשת גורמי הבטחון. העצים שאנו נוטעים משמשים כך לשתי מטרות – הראשונה והעיקרית היא ביטחון לתושבי העוטף והשנייה היא כמובן הגדלת הריאה הירוקה והשטח הנטוע בעצים בדרום. בזמן הנטיעות עובדי קק"ל עומדים חשופים לגמרי מול עזה אך לכולנו ברורה המטרה והעובדה שנטיעות אלה מצילות חיים. כעת כשהתחלנו את השלב הרביעי נבחן עם גורמי הבטחון את המשך הפעילות הנחוצה לטובת הגברת הבטיחות לתושבים והנוסעים בכבישים ואת הצורך בעוד נטיעות ביטחוניות בעוטף עזה".

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.