יום ראשון , 23 פברואר 2020
נהוראי דרשן ראש הסניף עם הרב סאסי. צילום: יח"צ

הוכתר רב לסניף איחוד הצלה שדרות-שער הנגב

המשמעות של מינוי רב לארגון ההצלה היא הלכתית והוא יידרש במיוחד לאור המציאות הביטחונית לפסוק במקרים מיוחדים בשבתות ומועדים. 

בטקס מכובד שנערך אתמול בערב (א') הוכתר הרב חיים סאסי לרב הסניף איחוד הצלה בשדרות-שער הנגב, שדרות ויישובי שער הנגב הנמצאים שנים ארוכות תחת איום ירי טילים מה שיוצר את פעילות המתנדבים למורכבת יותר בשבתות ומועדי ישראל להם נדרש הרב לפסוק כיצד לפעול במקרים מיוחדים כגון נפגעי גוף וחרדה והטיפול בהם ע״פ ההלכה גם בשבתות.

 ראש העיר אלון דוידי מברך את המינוי בטקס אתמול. צילום: יח"צ

נהוראי דרשן ראש הסניף מוסיף ״רב סניף באיחוד הצלה הינו תפקיד חשוב מאוד כידוע ׳איחוד הצלה׳ פועל ע״פ ההלכה מה שהופך את הנושא למורכב יותר אצלינו בגלל המצב בטחוני, הרב חיים הינו חובש בסניף אשר מכיר את אופי הפעילות וההמורכבות שלנו כחובשים לצאת להציל חיים גם בשבתות וגם מתוך שמירת השבת״.

 ראש ישיבת ההסדר הרב דוד פנדל. צילום:יח"צ

בטקס נכחו רבנים ואישי ציבור בהם ראש העיר מר אלון דוידי שנשא דברי ברכה ושיבח את פועלם של המתנדבים וכן סגן ראש העיר מר אלעד קלימי. עוד נשאו דברי ברכה ראש ישיבת ההסדר בעיר הרב דוד פנדל שליט״א שסיפר על מעלותיו המיוחדות של הרב חיים ועל התעמקומות בעולם ההלכה, כו״כ נשא דברים הרב דרור טוויל ששיבח את רב הסניף על ידיעתו המקיפה בהלכה.

מזכיר וועדת הרבנים הרה"ג ר' אברהם ישעיהו קרליץ שליט"א אמר כי סניף שדרות התברכו ברב שייחודיותו במסירותו לכלל ולפרט להרבות כבוד שמים למען הארגון וכל מתנדב ומתנדב מתוך צניעות וענווה.

הרב חיים סאסי, נולד באור עקיבא. למד בישיבת קרית ארבע וכולל מר"ץ במבשרת. שירת כלוחם וקצין בחטיבת אלכסנדרוני. כיום, מלמד בישיבת ההסדר גבוהה שדרות ומשרת כרב אוגדת עזה במיל׳

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.