יום שישי , 29 מאי 2020

הוחזרו התעודות לבתי העסק שמהם הוסרה ההשגחה

הסיפור שהובא ב'דין וחשבון' בסוף השבוע האחרון קיבל תפנית ובהתערבות הרבנות הראשית הושגה פשרה.

"מקווה שמעתה ואילך בכל הנוגע לכשרות במועצה הדתית בשדרות לא יעשו מה שהם רוצים" כך הגיב איציק ביטון הבעלים של "איציק מלך הפלאפל" בשוק העירוני בשדרות שהיה בשבוע שעבר בין מובילי המחאה נגד ההחלטה של הרבנות המקומית להסיר את הכשרות מעל מספר בתי עסק שלא שילמו.

המחאה, שהובאה בסוף השבוע שעבר בכותרת הראשית של 'דין וחשבון' עוררה הדים רבים והגיעה עד הרבנות הראשית, בנוסף, בתוכנית הטלוויזיה "הכל כלול" בהנחיית סיון כהן ערכו כתבה שתפורסם בסוף השבוע. בתחילת השבוע הגיעו נציגים מהרבנות למועצה הדתית יחד עם שניים מבעלי העסק המוחים, איציק ביטון "מלך הפלאפל" ומירי אבוחצירא הבעלים של 'פיצה יהליס' וביצעו בירור בנוגע לטענותיהם. "כמו שאמרתי לכתבה בשבוע שעבר, כל השנים הקפדתי לשלם את האגרה ואת שכר המשגיח שזה יוצא באזור 5000 שקלים אבל לא יכול להיות שכן יעשו מה שרוצים. לפני מספר חודשים שילמתי בעבור שנת 2017 ופתאום אני נדרש לשם כפול מזה,  הוכחתי להם מול נציגי הרבנות כי הדרישה הכפולה שלהם מוגזמת ועושים מה שהם רוצים. הם גרמו לי עוגמת נפש בכך שהודיעו שאין לי כשרות למרות שבפועל הייתה לי תעודה ושילמתי, רק בגלל שאל הסכמתי לדרישה החדשה שבאה משום מקום החליטו לפרסם את שמי מבלי לערוך שימוע כפי שמחייב החוק".

ואילו מירי אבוחצירא, הבעלים של פיצה 'יהליס' הביעה זעם על  כך שמבלי לשאול אותה שמו את שם העסק שלה ברשימה מה שלדבריה גרם לה לעוגמת נפש מיותרת. "לא יכול להיות שהרבנות בשדרות תשלח מכתב, תקבע מחיר יקר ולא תיתן לנו הסברים על מה אני משלמת ואיך נעשה החישוב. נראה לך הגיוני שביום רביעי אני מגיעה לשם וביום שישי מגלה שהסירו לי את הכשרות בלי לבדוק בלי לשאול אותי" הסבירה בשיחה עם 'דין וחשבון' בשבוע שעבר. "אני רוצה להסדיר את העניין לא מחפשת לברוח מתשלום אבל כל עוד שיהיה הגיוני ועם פרופורציות. לא יעלה על הדעת שתהיה איפא ואיפא ועסקים שהם בדיוק כמוני ישלמו פחות במה אני שונה מהם?, לא הגיוני שאם לא די בכך שאני משלמתיותר מדי עוד יעלו לי את התשלום השנה באלף שקלים. אני נדרשת לשלם כמעט 5,000 שקלים בשנה על מה ולמה?".

"אני שמח שבסופו של דבר הושגה פשרה ומעתה כולם ישלמו מחיר אחיד ולא תהיה איפה ואיפה" סיכם איציק ביטון, "בסופו של דבר הכשרות חשובה לנו אבל לא מוכנים שיסחטו אותנו".

 

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.