מבזקים
שיגור שתועד במצלמה באחד הישובים בעוטף. צילום:דדי פולד

בתחבולות תעשה לך מלחמה: האם ברצועת עזה מנצלים מזג אויר לירי רקטות?

בקבוצת החדשות הפופולארית "ביטחון שדה" לעדכוני ביטחון שוטפים מעלים טענה לפיה הירי שלשום לכיוון אשדוד מקורו בפעולה יזומה כך שאסור עוד לקבל את מה שנמסר מדובר צה"ל ש"זה קורה בגלל מזג האויר".

על אף הערכות גורמים במערכת הביטחון וצה״ל, שאפילו נאמרו לכמה כתבים צבאיים, כי "תופעת מזג אוויר", או ברקים, אשר פוגעים במשגרים היא זו אשר גרמה לירי הרקטי מן הרצועה בליל ראשון, למערכת חדשות בטחון שדה הגיע מידע בלעדי מהרצועה אשר מוכיח אחרת.

 חדשות ביטחון שדה. דיווח בעל משמעות גדולה.

"לפני ימים אחדים" כך מדווחים בקבוצת ביטחון שדה,  "חוליית מחבלים ביקשה מאחד ממפקדי השטח בצפון הרצועה, אישור לבצע ירי רקטי לעבר ישראל. בקשתם נענתה בשלילה, בטענה שזה לא הזמן כרגע לפתוח בשיגורים.
"תמתינו" נאמר להם, "בזמן המתאים, תקבלו את האות ותוכלו לשגר".

בליל השיגור עצמו, בשעות הערב המאוחרות אותה חוליית מחבלים החלה לעסוק בהכנה לקראת שיגורי הרקטות לעבר ישראל, ששוגרו כאמור מאוחר יותר באותו לילה. כידוע, לא מדובר בארוע ראשון וארעי, אלא ניכר כי מתפתחת לה מגמה חדשה של פעילות טרור בחסות מזג האויר. מערכת הביטחון יכולה לאשר או לשלול תרחישים מסוג זה, אך לנוכח המציאות המתפתחת והתדירות של קצב השיגורים כגון זה, אסור לה ואיננה יכולה להתעלם ממגמה זו.

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.