מבזקים
מוצ"ש | 16.01.21 | 18:14 | בתמונה: המקום שבו יוקם המרכז

בשורה חשובה לשדרות והעוטף: מרכז לרפואה דחופה יוקם בעיר

אחרי 20 שנה של התמודדות עם טרור, בשורה חשובה לתושבי שדרות והעוטף. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הצליח לגייס תרומה של 3 מיליון דולר לטובת הפרויקט שיוקם בסמוך בית-ספר "גיל רבין". בין השירותים שיעניק: מכון דיאליזה, חדר מיון קדמי לניתוחים קטנים וטיפולי עזרה ראשונה ואגף מרפאות מומחים. בנוסף, יפעל במקום מוקד רפואי לילי. 

כבר מראשית ירי הרקטות עלה הצורך בהקמת מרכז לרפואה דחופה בעיר שדרות אבל משום מה זה לא קרה. כעת, כפי שאנחנו מפרסמים לראשונה, עיריית שדרות מקדמת הקמת מרכז רפואי בעלות של כ-4 מיליון דולר כשרוב הסכום כבר הצליח לגייס ראש העיר אלון דוידי.

כאמור, המיזם יוצא לדרך לאחר שראש העיר, אלון דוידי, גייס לאחרונה את מרבית הסכום, כ-3 מיליון דולר, מקרן הלמסלי, הידועה כקרן פילנתרופית ואחת התורמות הגדולות והמרכזיות למרכזים רפואיים בישראל. התרומה החשובה מצטרפת להחלטת הממשלה לחיזוק החוסן בשדרות ועוטף עזה לשנים 2021-2022 עליה עמלו רבות דוידי וראשי המועצות האזוריות בעוטף עזה. בהחלטה הודיע משרד הבריאות כי יתניע עבודת מטה לבחינת וקידום מוקד רפואי מתקדם בעיר שדרות אשר יספק טיפול רפואי לתושבי שדרות ועוטף עזה. באותה החלטה היו בשורות נוספות בתחום הרפואה, כמו הצבת שתי ניידות טיפול נמרץ בתחנת מד"א בעיר, הקמת שתי תחנות טיפת חלב ממוגנות בשדרות והשתתפות מלאה של המדינה בהפעלת מוקד "טרם" בעיר.

בני הזוג הלמסלי ז"ל. הקרן על שמם מתגייסת לטובת העיר שדרות.

המרכז לרפואה דחופה החדש יוקם בשכונת בן גוריון, מול בית-ספר "גיל רבין" על שטח של כ-3 דונם, כשמתוכם ייבנו בין 1,100 ל-1,300 מטרים לטובת המרכז. המבנה כולו יהיה ממוגן, על מנת שייתן מענה גם בשעות חירום, אזעקות ונפילת רקטות בעיר.

מה יכלול המרכז?
המרכז הרפואי שיוקם צפוי להעניק שורה של שירותים רפואיים. בשל העובדה שיש בשדרות כ-30 מטופלי דיאליזה שנאלצים לנסוע 3-4 פעמים בשבוע לבתי החולים באשקלון או באר שבע או למכון קטן שישנו בנתיבות, התעקש זמן רב ראש העיר לתת מענה בעיר שדרות. וכך, במרכז החדש בשדרות יוצבו 10 תחנות דיאליזה, מה שייתן מענה מושלם לאותם מטופלים. עוד יוקם במרכז חדר מיון קדמי, שיכלול חדר טראומה ומענה ראשוני בזמני חירום, צילומי רנטגן ואולטרסאונד רקמות רכות, ניתוחים קטנים, טיפול בשברים, חתכים, חדר גבס.

המרכז הרפואי גם יכלול מרפאות חוץ ובהן שירות רחב לקהילה – מרפאה להריון בסיכון, מחלקת גריאטריה ואגף מרפאות מומחים. בנוסף, במרכז לרפואה דחופה תהיה מרפאת לילה ושבת, לשעות בהן אין שירות של המרפאות בקהילה של קופות החולים.

העירייה צפויה לפרסם מכרז על מנת שגוף מתאים יפעיל את המרכז. השירות של המרכז יהיה מסובסד, כאשר העירייה תישא בעלויות. מבחינת לוחות הזמנים, הפרויקט כבר לקראת סיום תכנון מפורט וצפוי להיפתח בעוד שנתיים וחצי-שלוש. קרן הלמסלי תומכת במרכזים רפואיים רבים בישראל ותרמה לאחרונה להקמת מרכז החוסן החדש והממוגן בשדרות.

 אלון דוידי, גייס תרומה חשובה. צילום: גולן סבג

ראש העיר, אלון דוידי: "הקמת מרכז לרפואה דחופה בשדרות היא בשורה גדולה מאוד לתושבי העיר שדרות והיישובים הסמוכים לנו. בזכות המרכז החדש רמת הרפואה והבריאות באזור תשתפר משמעותית ואנחנו נקבל את השירות הרפואי הראשוני הטוב ביותר. אני מודה מקרב לב לקרן הלמסלי שפעם אחר פעם מוכיחה את אהבתה והדאגה שלה לעיר שדרות ותושביה".

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.