יום ד' | 02.6.21 | 07:02

בפיקוד העורף מבהירים: "אנחנו רק נמליץ לעבות את חלון הממ"ד"- מהיכן יגיע המימון?

בפגישה עם ראשי הרשויות מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין: אמליץ לעבות את חלון הפלדה החיצוני בממ״ד לאור יכולות מתפתחות של ארגוני הטרור ולקחי מבצע ״שומר החומות״. עכשיו ראשי הרשויות צריכים להיאבק על תקצוב שדרוג המיגון. 

בהמלצת פיקוד העורף חלונות הממ״דים בבנייה הפרטית, בישובי העוטף בטווח 7-0 ק״מ, יוחלפו לחלונות בעובי 32 מ״מ ע״פ מיפוי חלונות הממ״דים שנמצאים בחזיתות מאוימות. מפקד הפיקוד, אלוף אורי גורדין, נפגש הערב (ג׳) עם ראשי הרשויות בעוטף עזה, ושיתף אותם בהמלצה זאת.

ההמלצה מתבססת על ממצאי התחקיר השני שנערך בפיקוד העורף בעקבות האירוע הטראגי בו רסיס שחדר את חלון הממ״ד בשדרות, ממנו נהרג הילד עידו אביגל ז״ל במהלך מבצע ״שומר החומות״ וכן על דו״ח מודיעיני מעודכן שמסתכל קדימה על יכולות אמצעי הלחימה של ארגוני הטרור המתפתחות. זוהי הפעם הראשונה בה מתקבלת החלטה זו באופן רטרואקטיבי, זאת כדי להבטיח את שלומם של אזרחי ישראל בהתאם לאיומים הנשקפים.

האלוף גורדין: ״אנחנו מחויבים יותר מכל להגנתם של אזרחי ישראל ופועלים כדי להבטיח שלרשותם יעמדו אמצעי המיגון הרלוונטיים ביותר בהתאם לאיומים המתהווים. על בסיס תפישה זאת גיבש הפיקוד את המלצתו לעבות את חלונות הממ״דים״.

בתוך כך, כפי שפורסם ביום שישי במהדורת 'זמן מקומי' של שדרונט לייב, בעקבות התארגנות של תושבים הופעל לחץ גדול על פיקוד העורף לספק תשובות. כבר בתחילתו של המאבק הצליחה מובילת המאבק, תושבת שדרות, רעות אופיר להוביל לדיון בוועדת חוץ וביטחון כבר ביום שני האחרון שם דרשו מפיקוד העורף לספק תשובות בעקבות המקרה המצער של עידו אביגל ז"ל.

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.