יום שני , 25 מאי 2020

בעקבות הביקורת על הצפיפות: אגף הגביה עובר למבנה מרווח

בעיריית שדרות ובחברת 'מ.ג.ע.ר' לא נותרו אדישים נוכח הביקורת הרבה שספגו על כך שהמבנה קטן וצפוף. בקרוב מאוד יועתקו המשרדים למבנה מרווח.

במשך עשרות שנים נאלצו תושבי שדרות שהגיעו למשרדי אגף הגבייה לקבל שירות במשרדים קטנים וצפופים שגרמו לא פעם לתסכול רב אבל בקרוב האגף יעבור למבנה חדש ומרווח שיכלול יותר עמדות שירות ותנאים ראויים ונעימים לעמידה בתור.

נזכיר כי לפני כחודשיים פורסמה כתבה נרחבת ב'דין וחשבון' על התור הארוך בדרך לתשלום המיסים. בין היתר מצאנו כי המבנה הנוכחי קטן מדי, 4 עמדות השירות שמופעלות רק בימי העומס לא מספיקות לעיר שבה יש כשש וחצי אלף בתי אב במיוחד לאור העובדה שמצב הסוציו אקונומי של חתך לא קטן מהאוכלוסייה לא מזהיר במיוחד ודורש לעיתים תכופות שירות ממושך יותר מהרגיל. בנוסף, מאחר ומדובר בעיר שבה התושבים מקבלים לא מעט הטבות והנחות מס וישנה דרישה מהם לספק אישורים לכך, הדבר גם מצריך מענה אנושי כך שבשורה התחתונה 4 עמדות שירות לא מספיקות. אם בדואר ישראל השכילו להרחיב את השירותים בהקמת סניף נוסף ואת שעות הפעילות אז בוודאי שאחד האגפים החשובים בעירייה חייב לשדרג עניין זה.

מעבר לזה, תושבים התלוננו כי הם נאלצים לבזבז יום שלם. "אני כבר שבוע שלם מנסה להסדיר חוב ארנונה ולא מצליח בגלל העומס" סיפר אחד התושבים שהמתין בתור הארוך, "באתי בבוקר ועוד לפני שהמקום נפתח עמדו איזה 30 תושבים בתור. הודעתי לעבודה שאני אאחר ואגיע בתשע, הנה השעה 11 ואני עדיין כאן, זה פשוט לא אמיתי". יש לציין כי מאחר ומדובר בתקופה של תחילת שנה יש ביקוש גדול יותר לקבל שירות, בין היתר בגלל הדרישה מהתושבים למלא טופס אישור תושב לצורך המשך קבלת ההטבות. בעיה נוספת שהציפו תושבים זאת העובדה שעמדת ההמתנה קטנה וצפופה. "יש כאן אני סופר אולי 8 כיסאות שמפוזרים במקום שיהיו ספסלים מסודרים עם יותר מקומות, יש כאן גם פגיעה בפרטיות, המרחק בין העמדות של הפקידות לתושבים שממתינים בתור הוא קצר וכל אחד צריך לשמוע את הבעיות של השני. יש אנשים כמוני שזה מטריד אותם לכן המבנה הנוכחי לא מספיק ראוי, הגיע הזמן לשדרג אותו למבנה רחב ונוח יותר".

כאמור, בימים האחרונים החלו העבודות במבנה העסקים החדש ברחוב הנחלים )ליד כפר השעשועים( הכולל חניות לציבור התושבים ולבעלי המוגבלות. "מדובר בבשורה של ממש לתושבי העיר, שיעברו ממבנה ישן וקטן למבנה חדש וגדול כאשר מספר עמדות השירות יוכפל ויעמוד על 8 עמדות" ציין ראש העיר אלון דוידי שהגיע השבוע לסיור במקום כדי לעמוד מקרוב אחר קצב העבודות. "במסגרת כל המהפכות שהעיר הזאת עוברת ושיפור השירות הניתן לתושבים, בקרוב מאוד ייהנו תושבי שדרות ממבנה חדיש למחלקת הגביה וזמן המתנה קצר מזה שקיים היום בזכות הכפלת עמדות השירות", אמר דוידי. בנוסף, מדגישים בעירייה  מרבית השירותים לתושב ניתנים גם באתר האינטרנט העירוני וכך ניתן לחסוך את ההגעה למחלקת הגביה.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.