יום רביעי , 1 אפריל 2020
מתוך תיעוד הוידאו של האירוע לפני כשנה.

בוטל האישום נגד תושב שדרות בגין איומים על ראש העיר

במסגרת נוהל חדש של הפרקליטות הושג הסדר מותנה לפיו אם החשוד יעמוד בו התיק ייסגר. דוידי: "אני מקווה שהוא למד את הלקח".

במסגרת הסדר מותנה, הפרקליטות החליטה לבטל את כתב האישום שהגישה לפני מספר חודשים נגד תושב שדרות בחשד שאיים על ראש העיר בישיבת מועצת העיר שפתחה את הקדנציה השנייה של אלון דוידי.
במסגרת ההסדר הוצא צו הרחקה לתושב העיר למשך שמונה חושים וכן הוטל עליו קנס כספי. במידה ויעמוד בכל התנאים שנכללו בהסדר המותנה- התיק נגדו ייסגר.

כזכור, המקרה החמור התרחש בישיבת המועצה החגיגית במתנ"ס. המקרה תועד על-ידי אחד התושבים במכשיר סלולארי ושימש כראיה עבור התביעה. על-פי כתב האישום, בטרם נפתחה ישיבת המועצה שהייתה פתוחה לקהל התקרב הנאשם לראש העיר דוידי תוך שהוא דוחף אנשים בדרכו, צועק ומאיים עליו בזו הלשון "מיום שני אני גומר לך על החיים". במעשיו המתוארים התנהג הנאשם באופן פרוע במקום ציבורי, במעשיו איים לפגוע בראש העיר בכוונה להפחידו או להקניטו".

בעקבות התלונה וחקירת המשטרה בנושא הוחלט להגיש נגד התושב כתב אישום בגין התנהגות פרועה במקום ציבורי, ואיומים. התושב פנה לעורך דין גלבוע שכר את שירותיו של עורך הדין הפלילי המוכר על מנת שיטען לחפותו וייצג אותו בהליך שכן לטענתו לא איים ובוודאי לא תקף את ראש העיר בסך הכל ניסה לשוחח אותו והותקף ע"י המאבטחים הרבים שהיו במקום.

נציין כי על מנת להימנע מעומס בבתי המשפט הוכנס לפני שנתיים נוהל חדש במסגרתו אירועים מהסוג הזה יופנו להסדר מותנה שבסופו יודה הנאשם ויקבל על עצמו עונש מקל. במקרה הזה הנאשם הבין את הטעות שלו אבל התעקש כי לא הייתה לו כוונה אמיתית לפגוע בדוידי.

ואילו ראש העיר דוידי התייחס לביטול האישום: "אני מצר על דרך הפעילות של אותו אדם בישיבת המועצה הראשונה לקדנציה זו והתנהלותם של אנשי ציבור שעודדו את האווירה האלימה והלא מכבדת. אני מודה למשטרה שטיפלה בנושא במלוא החומרה ולמיטב ידיעתי האיש הודה במעשה והוטלו עליו עונשים במסגרת ההסדר המותנה. אני מקווה שהוא למד את הלקח ומעשיו כפי שעשה כלפיי לא יישנו כלל ובפרט כלפי עובדי ציבור".

לכתבה הבאה:

רב העיר נתיבות מתגייס למאבק בקורונה ושיגר לציבור אגרת מיוחדת

בעיר נתיבות עוקבים בדאגה אחר המתרחש בקהילות חרדיות גדולות ברחבי הארץ ועושים מאמצים גדולה בהסברה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.