יום שישי , 29 מאי 2020

"הריסת הגישה לבית התמחוי שאני מפעיל-נקמה פוליטית"

שביל הגישה המוביל לבית התמחוי שמפעיל חבר מועצת העיר שדרות  הרצל שאובי נהרס הבוקר וקשישים רבים מצאו עצמם חשופים לסכנה בעת שניסו להגיע לאכול את ארוחת הבוקר. שאובי טוען כי "מדובר בנקמנות פוליטית". בעירייה דוחים טענותיו.

הבוקר (יום ב') הגיע טרקטור סמוך לבית התמחוי אותו מפעיל מזה מספר שנים הרצל שאובי והחל להחריב מבנה עתיק ימים. לדבריו של שאובי "מדובר במבנה אשר שימש את עיריית שדרות שנים רבות ואף ישיבת ההנהלה הראשונה התקיימה כאן במבנה הזה." עוד הוסיף שאובי "לא מבין למה לא להשמיש את המקום כמוזיאון. ראשי ערים קודמים נמנעו מלפגוע במבנה הזה ואין לי ספק שהבחירה של ההנהגה הנוכחית להרוס מבנה זה נובעת מנקמנות פוליטית."
חשוב לציין כי מבנה זה נהרס ואיתו שביל הגישה המוביל לתוך בית התמחוי. מברור שנעשה על ידינו הריסת המבנה ושביל הגישה לבית התמחוי נועד כדי לבנות כביש גישה עליו עובדים מזה מספר חודשים. ופרויקט זה היה תקוע לא מעט זמן. במכתב ששיגר הבוקר הרצל שאובי לראש העיר עם העתקים למהנדס העירייה יואב לפידות, לבני סעדון היועמ"ש ולאהרל'ה כהן היסטוריון מקומי הוא מציין "אתמול בבוקר הגעתי לבית הכנסת בו אני מתפלל בסמוך למתחם בי"ס שקמים הישן ועיני רואות את מבנה חדר האוכל (שהיה נטוש זמן רב) קורס בין רגע והופך לתל חורבות. בדקות להיווסדה הסטוריה רבת שנים נעלמה בין רגע". והמשיך "מקום זה יכל לשמש כמוזיאון ישובי מאחר וישיבות המועצה המקומית התקיימו במקום זה וכן לשימושים חיוביים נוספים".

עוד מציין שאובי במכתבו "ראשי ערים בעבר נמנעו מלהרוס למרות שבמשרד השיכון הכינו תב"ע להריסה ומצער שבמשמרת שלך מבנה זה חוסל ולצערי כמו עוד סממני שלטון מהעבר שהם בתהליך חיסול. מבירור שביקשתי לקיים לקיים לא הוצג בפני היתר הריסה כמתבקש כמ ו כן ניסיתי ליצור קשר טלפוני עם אריה כהן מנהל הפרוייקטים בעירייה אך לא היה כל מענה". בסמוך למקום הייתה פינת ישיבה הכוללת ספסלים ומתקן למים לטובת תושבים נזקקים המגיעים מידי יום לקבל את מנת האוכל שלהם בבית תמחוי הפועל בבית הכנסת של עולי איראן בשדרות. הפינה פורקה ונעלמה וכן כל הציוד שהיה במקום." כך לשון המכתב. הרצל פנה מספר פעמים לנהג הטרקטור וניסה להגיע עימו להבנות אך נהג הטרקטור טען להגנתו כי הגיע לבצע עבודה שהעירייה שלחה אותו לבצע וכל הטענות של שאובי צריכות להיות מופנות לעירייה.
לטענת הרצל ראוי היה להתריע בפניו על הכוונות להרוס את שביל הגישה. הוא מציין בפני כתבנו "היום אמורה להתקיים אזכרה וקשישים רבים צריכים להגיע והוא לא יודע איך יוכלו להגיע". לדבריו אם היו מודיעים מראש על הכוונות להרוס את המבנה ואת שביל המעבר ואיש מטעם העירייה היה מוצא פיתרון לבעיה אז הכל היה אחרת והיינו מקבלים הכל בהבנה.  הוא אף מוסיף כי "בימים האחרונים נשלחות אליי פניות רבות ממקורבים לראש העיר שאצטרף לקואליציה ויהיה לי שקט" אף לטענתו נאמר לו  "במלחמות לא תשיג כלום. לא תצטרף אין שקט".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה : "ראשית, אין שחר לטענותיו של חבר המועצה. שנית ולעצם העניין עצמו:לגבי מבנה חדר האוכל – מדובר במבנים במתחם בית-ספר "שקמים" הישן אשר נבנו בשנות ה-50. לפני כ-4 שנים נעשתה תב"ע (תכנית בניין עיר) אשר מסדירה את כל מתחם בית-הספר הישן ומגדירה ייעודים וגבולות חדשים.במסגרת התב"ע סומנו המבנים הישנים להריסה ותוכנן הפרויקט לבנייה חדשה ופיתוח המקום.לפני מספר חודשים פורסם המכרז לביצוע הפרויקט והוא יצא לדרך.עיריית שדרות מקדמת במתחם פרויקט ייחודי אשר משלב בתוכו בריכה אקולוגית, צמחייה, דרכי גישה חדשות, דק המשתלב בצורה הטבעית של הקרקע תוך כדי מענה לאנשים עם מוגבלויות. אלפי ילדי שדרות צפויים ליהנות מפינת חי גדולה ומהבריכה וממתחם ייחודי ויפה.שדרות צועדת לעתיד ירוק וידידותי לסביבה ומשלבת פיתוח המשתלב עם הנוף הטבעי של שדרות הוותיקה תוך כדי שילוב תכנון מודרני וחדיש.לגבי שביל הגישה – שביל הגישה יישמר ויתרה מכך, יחודש וייסלל מחדש".

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.