יום ה' | 14.01.21 | 17:40

בגלל ניסוח לטובת הלהט"ב: קריאה בשדרות להחרים את הרישום לגני הילדים

מי שעומד מאחורי ההודעה שנשלחה לפני שעה קלה לחברי הגרעין התורני בעיר הוא הרב דרור טוויל. "לא אנושי, לא יהודי, לא תורני"

סערה גדולה מתחוללת בשעות האחרונות בקבוצות הווטסאפ של הקהילות התורניות בשדרות סביב פתיחת הרישום באמצעות האינטרנט לכיתות א' וגני הילדים לשנת הלימודים הבאה- תשפ"ב. הסיבה: בעת תהליך הרישום מופיע ניסוח שמטרתו להיטיב עם קהילת הלהט"ב כפי שקורה בעשרות ארגונים בישראל. במקום הרישום שהיה נהוג עד כה "שם האבא ושם האמא", נרשם "הורה 1", "הורה 2" שכן גם בעיר שדרות מסתבר יש הורים בני אותו מין.

בהודעה מיוחדת שיצאה בתפוצה רחבה נכתב לתושבי שדרות המסורתיים-דתיים, החברים בקבוצת הגרעין התורני, "להחרים את הרישום". מי שעומד מאחורי ההודעה הוא רב הגרעין המוערך, הרב דרור טוויל שהוזכר בשבועות האחרונים כאחד המועמדים לתפקיד הרב הראשי בשדרות. "לתדהמתנו בטפסי הרישום לגנים מצאנו נוסח של : הורה 1, הורה 2. לא אנושי, לא יהודי, לא תורני. עקב כך נפסיק כולנו להירשם. עושים מאמץ לתיקון הדבר ומבקשים שיתוף פעולה שלכם".

 הניסוח שנשלח לחברי הגרעין בשדרות.

"מצד אחד לא ברור מה הדחף של הקהילה הלהט"בית שהיא לא גדולה במיוחד בשדרות לשנות את הניסוח, הרי גם כך אנחנו נמצאים בעידן שבו מאפשרים להם לחיות כרצונם בביתם" הגיבו תושבים, "מצד שני, מה הבהלה של הגורמים התורניים בעיר לעשות מזה עניין".

בתוך כך, הבוקר החל הרישום לשנת הלימודים ולא מעט תלונות התעוררו בקרב ההורים. כך למשל, הגיעו תלונות על כך שחלק מבתי הספר, ביניהם תורני מדעי, לא נמצאים כאופציה בהליך הרישום או לחילופין נמצאים כאופציה שנייה בלבד למרות שהילד מתגורר בקרבת בית הספר. הפניות הגיעו לפתחו של סגן ראש העיר והממונה על החינוך אלעד קלימי שפעל לתקן את התקלות והובטח שהן יתוקנו בתחילת השבוע הבא.

מעיריית שדרות נמסר: "יש פסיקה של בית המשפט שמחייבת את חברת לאוטומציה שאחראית על מערכת הרישום לבצע שינוי בניסוח".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.