יום רביעי , 1 אפריל 2020
צח זלינגר, מאמין בו בסגל הנוכחי. צילום: אורי גבאי

"אני בטוח שיש ביכולתנו להדביק את הפער ולהשיג את המטרה"

אחרי שליש עונה מכבי ציון שדרות רחוקה מהמקום הראשון אבל אחד המנהיגים של הקבוצה, הבלם-קשר צח זלינגר משוכנע שעוד מוקדם לעשות סיכומים. "נכון שכרגע הפער גדול ולאנשים מסביב זה נראה קצת רחוק, אבל יש מספיק נקודות בקופה" הוא אומר בראיון ל'שדרונט. מחר בשעה 11:30 תתארח הקבוצה במעלה אדומים.

אחרי עשרה מחזורי ליגה במכבי ציון שדרות לא יכולים להיות מרוצים  בכלל מקצב צבירת הנקודות ומהיכולת שמציגים השחקנים אבל למרות זאת, עדיין יש אופטימיות גדולה ורצון גדול אצל לא מעט שחקנים להצליח. נדמה כי לפני הכל צריכים לחזור לגישה שאפיינה את הקבוצה בעונה שעברה- צניעות,  שמחה ומלחמה על כל כדור מה שלא רואים אצל מספר שחקנים כמו למשל החלוץ דודו כהן ששוחרר השבוע בצדק. אם יש שחקן שממשיך להביא את המחויבות שלו לדשא הוא צח זלינגר שמשמש כקפטן שני, גם כשהבלם-קשר נקלע ליכולת פושרת הוא ידע לתת מלחמה על הדשא.

"באנו לעונה הנוכחית עם המון תנופה מהעונה שעברה  ובמהלך הקיץ נעשו כל הפעולות הנכונות מבחינת ההיערכות" מסביר מספר 18 שפתח עונה שלישית במועדון בראיון מיוחד לרגל פגרת השזרוע. "השקיעו לא מעט כדי להביא שורה של שחקנים איכותיים כדי לעמוד במטרה אחת והיא לעלות ליגה. לפעמים למרות שיש שחקנים טובים, דברים לא מתחברים וזה קורה המון בכדורגל ואני מעריך שזה מה שקרה לנו עד עכשיו. כמובן שהייתה ציפייה להיות במקום טוב יותר בשלב הזה של העונה אבל בכדורגל לא תמיד הכל הולך לפי התוכניות".

 צח זלינגר, "ניתן למחוק את הפער". צילום: אורי גבאי

זה לא סוד שיש ציפיות גבוהות וברורות מהקבוצה העונה?

"בכדורגל אין קסמים, אין שום דבר שמובטח לך מראש, כמובן שהליגה מאוד התחזקה, זה לא שאתה משחק לבד בליגה הזאת, בנוסף הרבה עיניים היו לכיוון שלנו, קבוצות באות נגדנו הרבה יותר מוכנות. יש כמובן את העומס של הגביע אבל אני לא רוצה להשתמש בזה כתירוץ כי נבנה סגל מספיק רחב ואיכותי שוב לצערי בגביע הלך לנו מצוין בליגה קצת פחות אבל אני לחלוטין חושב שהדרך עוד ארוכה".

כרגע הפער גדול?

"אנחנו בטוח לא מתכוונים להרים ידיים כבר אחרי עשרה מחזורים. נכון שכרגע הפער גדול ולאנשים מסביב זה נראה קצת רחוק, אבל יש מספיק נקודות בקופה, בדרך הקבוצתית שלנו של עבודה קשה אני בטוח שיש ביכולתנו להדביק את הפער ולהשיג את המטרה".

אולי השאלה שמעסיקה רבים, מה השתנה בהגנה שלנו שבעונה שעברה ספגנו 14 שערים והעונה אחרי עשרה מחזורים אנחנו עם כמות ספיגה כזאת?

"תשמע אני לא יכול להצביע על משהו נקודתי, עוד פעם כדורגל זה לא מדע מדויק. אני חושב שלא מדובר בבעיה בהגנה עצמה אלא במשחק ההגנה הקבוצתי שאפיין אותנו בעונה שעברה, זה לא שחקן זה או אחר, אלה בעיות שאנחנו בקבוצה מודעים להם. יכול להיות שהיו משחקים שהרגשנו ביטחון והימרנו יותר בהתקפה. את הפגרה ניצלנו כדי ללמוד מטעויות, שמנו על זה יותר דגש ונרצה לראות את זה משתפר עם החזרה מהפגרה. כאן אגב נכנס העומס, בגלל זה לא הספקנו לעשות הרבה תרגולים, אני מניח שהפגרה באה בזמן".

איך תחזרו מהפגרה?

"אני מאמין שנחזור מהפגרה יותר רעננים, יהיה פחות עומס שיאפשר לנו אימון של עמידה טקטית. כמו שכולם שומעים יש גם שינויים בסגל, אני מאמין בשחקנים הקיימים, במערכת, במועדון כדי להמשיך את המסע ביחד ואני הכי אופטימי שיש ומאמין שהכל אפשרי"

איך אתה מסכם את היכולת האישית שלך, שוב אתה משנה כל פעם תפקיד?

"אני מבחינתי כשאני מגיע לאימונים ולמשחקים מבחינתי זה כמו לבוא לעבודה, כל מה שמבקשים ממני אני עושה, אם צריך לשחק בלם, מגן, קשר או חלוץ. אני בא לעבוד ולעשות את הכי טוב עבור המועדון שלנו.

מה דעתך על מוליכת  הליגה עירוני כסייפה, נזכיר שאנחנו היחידים שניצחו אותם העונה בגביע?

"כסייפה בהחלט היא הקבוצה המפתיעה של הליגה, יש שם שחקנים טובים שעובדים במגרש ועם תוצאות אי אפשר להתווכח, בסופו של דבר בליגה הם הקבוצה היחידה ללא הפסד וכנראה שהם נמצאים בצדק במקום הראשון. יחד עם זאת, העונה עוד ארוכה, כל קבוצה חווה משברים וצריך לדעת לנצל את זה, כי קשה לי לראות קבוצה שלאורך כל העונה לא מפסידה, אני מאמין שבסוף הכל מתאזן".

 זלינגר עם גביע הליגה. "הגביע יצר עומס גדול אבל זה לא ירוץ" . צילום: אורי גבאי

מילה לקהל של שדרות שעדיין ממשיך להגיע בהמוניו?

"אני אומר דבר כזה, אני שלוש שנים בשדרות, לא גדלתי פה ואני לא יודע מה היה בעבר, רק ממה ששמעתי. אבל התחיל תהליך מדהים שלא היה קודם, מעבר לאצטדיון, קהל אוהדים, אווירה מצוינת.  חשוב שכולם יבינו שאין קסמים בכדורגל, בכדורגל הכל עניין של דרך, זה יכול לקחת שנה-שנתיים ולא תצליח, מי שמחפש לבוא לשים כסף ולומר חייב עכשיו לעלות אין הוקוס פוקוס, זה צריך להיות לאורך דרך ולארוך תקופה. יש מהקבוצה ציפיות גבוהות וטוב שכך אבל צריך תמיד לזכור שהדרך חשובה יותר מהכל ואני מרגיש שאנחנו בדרך הנכונה. מעבר לזה יש בשדרות קהל טוב ומפרגן שמתנהג בצורה מכובדת גם ברגעי משבר".

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.