יום חמישי , 28 מאי 2020

"אין מספיק חניות לנכים"

מדוע ליד בניין משרדים בלב העיר שדרות שבו ממוקמים המוסד לבטוח לאומי,  קופת חולים ועוד מוסדות חשובים יש רק 2 חניות לנכים?

בציר רחוב הגופר בשדרות, אחד מאזורי המסחר היותר עמוסים של העיר הסתובב לו אברהם שוב ושוב עם רכבו בתקווה למצוא חנייה. בסיטואציה הזאת מוצא עצמו כמעט כל תושב כשהוא מגיע לאזור ומבקש למצוא חנייה אלא שבניגוד לכל תושב  אחר רגיל, אברהם הוא נכה שצריך להגיע לביטוח הלאומי הממוקם בבניין המשרדים "לב העיר" .

"אני מסתובב הלוך ושוב כבר רבע שעה ולא מוצא חנייה קרובה, זה לא יתכן הדבר הזה" הוא מסביר לי בכעס, "אני רואה דווקא שעשו סימונים לנכים ברחבי העיר אבל מה זה עוזר שבמקום כזה יש רק 2 חניות לנכים. אם אחנה רחוק את הרכב איך אצליח להגיע עם הקושי שיש לי ללכת על הרגליים. הכי מצחיק שיש ימים שמשאית הזבל שמרוקנת את הפח מחזירה אותו לא למקום הנכון אלא על חנייה של נכים כך שגם את מה שיש מצמצמים לנו".

כידוע, למוסד לביטוח לאומי מגיעים לא מעט תושבים בעלי מוגבלות כך ש-2 חניות לא יכולות להספיק בשום אופן, לדברי אחד הנכים פעמים רבות הוא נאלץ לוותר על הגעתו למוסד להפקיד מסמכים חשובים להמשך קבלת הנכות. "זאת בעיה שצריך לתת עליה את הדעת, הפיתרון שצריך לעשות זה להציב לפחות עוד 2 חניות" הוא אומר, "אנחנו מודעים לכך שיש בעיה באופן כללי של חניות ברחוב הזה אבל אי אפשר להשאיר את המצב הזה שבו לנכים שצריכים להחנות קרוב הן כדי להגיע לביטוח הלאומי והן כדי להגיע לקופת חולים שנמצאת בבניין הזה לא יהיו מספיק חניות".

"הנגשת כל שטחי העיר, הינה צעד חשוב ומשמעותי במימוש זכותם של אנשים בעלי מוגבלויות לשוויון זכויות ולכן הצבתי את הנושא בראש סדר העדיפויות"

נגישים לכולם

השבוע כינס מיכאל אמסלם, ראש וועדת הניגשות בעירייה ישיבה לצורך מעקב אחר תכנית האב לנגישות וקידום הנושא בכלל בעיר. במהלך הוועדה, קיבלו המשתתפים סקירה אודות התקדמות התכנית לרבות מדרכות, בתי ספר, שטחים ציבוריים וגני שעשועים וכן עודכנו שמכרז להנגשת מדרכות בעיר בעלות של מאות אלפי שקלים הוכן זה מכבר על ידי אנשי התכנון. ראש העיר שדרות, אלון דוידי, ציין: "אני שמח כי יו"ר הוועדה, חבר המועצה מיכאל אמסלם, מכנס את הוועדה ומיישם את המנדט שניתן לו בתקצוב באחריות ובאכפתיות רבה. אני בטוח כי נושא חשוב זה קרוב לליבו והוא יפעל במשנה מרץ בכדי להוציא את התכניות הרבות לפועל. הנגשת כל שטחי העיר, הינה צעד חשוב ומשמעותי במימוש זכותם של אנשים בעלי מוגבלויות לשוויון זכויות ולכן הצבתי את הנושא בראש סדר העדיפויות. נוסיף ונפעל בכל כוחנו, על מנת שמוגבלות כזאת או אחרת לא תהווה חסם ללקיחת חלק באורחות החיים המתקיימות בעיר".

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.