יום חמישי , 6 אוגוסט 2020

איחוד הצלה יכשיר 500 הורים ואנשי חינוך בהגשת עזרה ראשונה בשדרות

במסגרת מיזם מבורך בשיתוף נורופן יוכלו תושבים רבים משדרות לעבור קורס בסיסי במתן עזרה ראשונה.

איחוד הצלה ונורופן לילדים יכשירו כ-500 הורים ואנשי חינוך משדרות בהגשת עזרה ראשונה בסיסית. היוזמה נולדה בעקבות סבבי הירי האחרונים על שדרות. הקורס, בהיקף של 4 שעות, ינתן לתושבי העיר בחינם ובנוסף לטיפול פיזי בפצועים וחולים ירכשו המשתתפים כלים בסיסיים במתן ׳מענה ראשוני׳ גם לנפגעי חרדה. מנכ"ל איחוד הצלה, אלי פולק, אמר כי "בכל שנה אנחנו פועלים להכשיר אלפי אזרחים במתן עזרה ראשונה בסיסית מתוך הבנה כי הדבר מציל חיים. את שנת 2020 בחרנו לפתוח בשדרות מתוך מחשבה כי העיר נמצאת בקו העימות ולכן שם נדרשת, באופן הדחוף ביותר, הגדלה של מספר התושבים שידעו להגיש עזרה ראשונה במקרה שאדם בסביבתם יפצע או יחלה. כאשר אדם נפצע או מתמוטט מי שיגיעו אליו ראשונים יהיו בדרך כלל אנשים מסביבתו הקרובה: בני משפחה או שכנים. אנחנו מעוניינים שאלו ידעו מה לעשות עוד לפני הגעת כוחות רפואה מקצועיים למקום". פולק הוסיף כי "אני מודה לחברת רקיט בנקיזר, משווקת נורופן לילדים, המסייעת לנו מזה 6 שנים להכשיר עשרות אלפי אזרחים במתן עזרה ראשונה במסגרת פרויקט 'משפחה בטוחה'".

 קורס של איחוד הצלה בשדרות. מיזם מבורך. צילום: יח"צ

גיא ינאי, מנכ"ל רקיט בנקיזר: "אנו רואים בפרויקט משפחה בטוחה כפרויקט דגל של החברה שנועד להכשיר אלפי אזרחים כל שנה למתן טיפול ראשוני מציל חיים במצבי חירום קיצוניים ובכך לקצר משמעותית את זמן התגובה עד הגעת כוחות ההצלה. אנו נמשיך להשקיע בקהילה והשנה שמנו לנו למטרה להגדיל את ההשקעה בתושבי שדרות ועוטף ישראל. השת"פ עם איחוד הצלה נמשך שנים רבות ודרכו נחשפנו לארגון מדהים עם אלפי מתנדבים שמרגשים את כולנו כל פעם מחדש".

יעקב ישראל בר יוחאי, סגן ראש סניף איחוד הצלה שדרות ושער הנגב אומר ״כמתנדב באיחוד הצלה, אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להביא למאות מתושבי שדרות ועוטף עזה את הידע בעזרה ראשונה גופנית ונפשית, עד להגעת אנשי מקצוע למקום״. נציין כי ביום שלישי התקיים הקורס הראשון במרכז הקליטה איבים לבני העדה האתיופית בליווי מתורגמן

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.