יום שישי , 10 אפריל 2020
הפגנה קודמת שהתקיימה בצומת ניר-עם.

אחרי ההסלמה: תושבים משדרות והעוטף מתארגנים להפגנה גדולה

תחת הכותרת "דרום אדום" קוראים ארגוני המחאה הבולטים לתושבי האזור להתייצב הערב להפגנת מחאה בצומת שדרות-ניר עם. "שבענו מהבטחות, הגיע הזמן למעשים".

עוד סבב הסלמה קצר ומתיש הגיע לסיומו ושוב תושבים רבים משדרות וישובי העוטף יוצאים ממנו עם תחושת תסכול גדולה מכך שהפתרון אפילו לא נראה באופק וככל הנראה בתום הסבב הזה כבר צריך לאגור כוחות לסבב הבא שהוא עניין של זמן.

את תחושת התסכול הגדולה ינסו הערב, מארגני קבוצות המחאה הקיימות בשדרות וישובי העוטף לתרגם להפגנה גדולה בצומת שדרות-ניר עם, לשם כך, התאגדו מארגני המחאה "כולנו צבע אדום", "העם עם הדרום", "קול האימהות" שהוציאו הודעה משותפת שמזמינה תושבים רבים להצטרף הערב להפגנה בשעה 19:30.

כל זה כמובן קורה פחת משבוע לפני הבחירות ובאופן טבעי זה גם מה שמעורר שיח ומחלוקות. לכן, מארגני המחאה מבקשים לא להפוך את המחאה לפוליטית. "כולנו חיים במציאות קשה לכן אין כאן שמאל וימין, דתי וחילוני, כולנו באותה סירה" ציינו פעילי המחאה.

בתוך כך, התעוררה מחלוקת קטנה באשר למסר העיקרי של קיום המחאה. נציין כי בהזמנה נכתב "שבענו מהבטחות, הגיע הזמן למעשים, אחרי שנים ארוכות של פחד הגיע הזמן להכרעה ברורה", כמו כן בהבלטה נכתב: "אויבים מביסים, לא מכילים", ניסוח שעורר ביקורת מצד אנשי שמאל הפעילים בארגונים אלו. "זו בעצם הפגנה בקריאה למלחמה וכיבוש עזה?" תהה אחד הפעילים אבל אחרים מיהרו להרגיע. "זו מחאת ההורים והילדים שאי אפשר להמשיך ככה! לא מעניין אותנו איך יידאגו לשקט! אנחנו רוצים שקט".

לכתבה הבאה:

גיליון חג פסח של 'דין וחשבון' 840 לקריאה והורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.