יום שישי , 29 מאי 2020

אותר ספר התורה שנגנב מבית הכנסת בנתיבות

 

חג מתן תורה – בפתחו של ערב חג שבועות, השיבו בלשי וחוקרי המשטרה את ספר התורה לבית כנסת בנתיבות ממנו נגנב לפני ארבעה ימים.

חקירה מאומצת ויצירתית בשילוב יכולות מודיעיניות של שוטרי משטרת ישראל, הביאה לאיתורו של ספר תורה שנגנב לפני ארבעה ימים מבית כנסת בנתיבות. החשוד במעשה, סופר סת"ם במקצועו, תושב העיר בשנות החמישים לחייו נעצר ל 24 שעות, שוחרר למעצר בית ובימים הקרובים, בכוונת חטיבת התביעות להגיש כנגדו כתב אישום.

בערב שבת האחרון 26.5.17, דווח למוקד 100 של המשטרה אודות התפרצות לבית כנסת בנתיבות וגניבת ספר תורה שהינו המפואר והיקר משלושת ספרי התורה ששוויו הינו כ – 150,000 שח, מתוך ארון הקודש. פעילות מודיעינית אנטנסיבית במישור הסמוי של חוקרי בלשי וסיירי משטרת ישראל הובילה, יומיים לאחר האירוע, ביום ראשון 28.5.17 למעצרו של חשוד תושב העיר בשנות החמישים לחייו אשר מקצועו הוא סופר סת"ם. בתחילת החקירה הכחיש את המיוחס לו אולם בהמשך קשר עצמו לאירוע וסיפר כי התחייב להזמנה של ספר תורה לבית כנסת לניצולי שואה בכפר סבא ומאחר ולא הצליח לעמוד בלוח הזמנים פרץ לבית הכנסת שבו הוא מתפלל, גנב את אחד מספרי התורה, הפריד חמש יריעות מספר התורה הגנוב וחיברם לספר התורה שהוזמן. את הנותר מספר התורה הגנוב הטמין בעלית הגג בביתו. או אז העביר את ספר התורה שהוזמן לבית הכנסת בכפר סבא ועוד באותו היום (ראשון) התקיימה תהלוכת הכנסת ספר תורה לבית הכנסת. סופר הסת"ם נעצר ל-24 שעות, בתום המעצר שוחרר למעצר בית, ובימים הקרובים בכוונת חטיבת תביעות של המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום.

הבוקר, בפתחו של ערב חג מתן תורה ובמעמד סמלי ומרגש יחד עם רב הקהילה, המשפחה לה שייך ספר התורה, הרב המחוזי המשטרתי ופיקוד התחנה, הוחזרו חמשת יריעות התורה וספר התורה הגנובים שהושבו למקומם אחר כבוד בארון הקודש.

קרדיט תמונות וסרטון מעמד החזרת ספר התורה והקלפים הגנובים: דוברות המשטרה

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.