יום חמישי , 9 אפריל 2020

אבידה גדולה נוספת לעיר שדרות: אלי מויאל הלך לעולמו

ראש עיריית שדרות לשעבר שנלחם על חייו בשבוע האחרון לאחר שקיבל דום לב הלך לעולמו. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 16:00 בבית העלמין בשדרות.

בשורה כואבת נוספת לעיר שדרות: לפני דקות אחדות הגיעה הבשורה מבית חולים בלינסון בפ"ת כי ראש עיריית שדרות לשעבר אלי מויאל הלך לעולמו בגיל 69.

כזכור, במוצ"ש שעבר, סמוך לחצות, הובהל מויאל שאמור לחגוג ביום שישי יום הולדת כשהוא בהכרה אל בית החולים במצב קשה לאחר שעבר התקף לב. עם הגיעו לבית החולים, הוא התמוטט בחדר המיון וצוות בית החולים ביצע בו פעולות החייאה והעביר אותו לחדר ניתוח, שם עבר צנתור ולאחר מכן הורדם והונשם. "הוא התקשר אליי ואמר לי "פנינה אני מתקשה לנשום" סיפרה אחותו, פנינה מויאל-אליה, "תוך דקה הייתי אצלו, ראיתי שהמצב לא מבשר טוב, הזמנתי טיפול נמרץ ולצוות הרפואי היה ברור שמדובר באירוע לבבי. הוא הצליח לרדת ברגל לאמבולנס וכל הזמן הוא התלונן שהוא מתקשה לנשום. איך שהגיע לחדר מיון הוא קיבל דום לב ועשו לו החייאה במשך רבע שעה וזה מה שהכריע את המצב". עוד ציינה פנינה: "כל שעה שעוברת והוא לא מתעורר זה לא אות מבשר טוב אבל אנחנו אנשי תפילה, אנשי תקווה ואמונה. מודה לכולם על הדאגה ומבקשת מכל אחד להוסיף תפילה לרפואתו".

לפני מספר ימים הועבר מויאל מבית חולים ברזילי לבית החולים בלינסון שם המשיכו להיאבק על חייו אך כאמור הוא לא שרד את האירוע הלבבי ונפטר.

 אלי מויאל מחייך באירוע שהתקיים לאחרונה בסינמטק שדרות. צילום: דוברות עיריית שדרות
 אלי מויאל בתמונה מהחודש שעבר עם ראשי העיר בעבר בוסקילה, פרץ והנוכחי דוידי

ראש העיר הנוכחי, אלון דוידי, ספד למויאל הערב ואמר: "אלי מויאל תרם רבות לעיר שדרות, היה דמות משמעותית לתושבים והיווה אוזן קשבת לכולם. מותו היכה אותנו בתדהמה ואת תושבי העיר כולה. בשעה קשה זו אני, חבריי למועצת העיר, כלל עובדי העירייה וגמלאיה ותושבי שדרות שולחים תנחומים למשפחת מויאל היקרה".

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו: הצטערתי לשמוע על פטירתו בטרם עת של אלי מויאל ראש עירית שדרות לשעבר. הכרתי את אלי באופן אישי. אדם מיוחד במינו, איש אמת, שנלחם כמו אריה למען שדרות, למען חברה צודקת ולמען כל עם ישראל. אני שולח את תנחומיי למשפחת מויאל ולכל תושבי שדרות בערב קשה זה.

 

 

 

לכתבה הבאה:

גיליון חג פסח של 'דין וחשבון' 840 לקריאה והורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.