יום רביעי , 3 יוני 2020

תלמידי שדרות עושים כבוד לדור המייסדים

  זו השנה הרביעית לפעילות מיזם 'שדרות לדורות' המחבר בין בני נוער לבין קשישי העיר. אירוע השיא של הפרויקט נקרא 'קפה גוטוירט' בו השתתפו עשרות קשישים. סגן ראש העיר, אלעד קלימי, השתתף באירוע ובירך את המיזם החינוכי.

ביוזמת עיריית שדרות להגברת ערכים וזהות יהודית בקרב בני נוער, הוקם מיזם 'שדרות לדורות'. במסגרת המיזם, מתנדבים בני נוער בפעילויות המערבות את קשישי העיר ויוצרות חיבור בין הדורות השונים. ביום רביעי שעבר התקיים אירוע 'קפה גוטוירט' שבמסגרתו הגיעו עשרות קשישים בשעות אחר הצהריים לתיכון גוטוירט, שם התקיימה קבלת פנים חמה של בני הנוער המתנדבים וכמובן קפה וכיבוד. האירוע התקיים בנוכחות סגן ראש העיר, אלעד קלימי, והממונה על האגף לשירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו.

במהלך השנה, חברו רשת המועדונים 'גמלאים ונהנים' יחד עם מנחה התוכנית, הרב משה שחור, להקמת המיזם שמתקיים במקיף גוטוירט ובמקיף הדתי של רשת אמי"ת בשדרות. הפרויקט מקיים מספר פעילויות במהלך השנה, החל בחלוקת תפוח בדבש לכבוד ראש השנה על ידי בני נוער מהתיכונים בעיר לקשישים בביתם, התנדבות של בני הנוער במקומות שונים בעיר, כמו סיוע לקשישים בקניות בימי השוק בעיר, הדלקת נרות חנוכה בבתי קשישים וכן בקיום מסיבת פורים עירונית.

באירוע השיא של הפרויקט, 'קפה גוטוירט', שלח ראש העיר, אלון דוידי, השוהה בחו"ל, את ברכתו לבני הנוער, הקשישים והשותפים לעשייה: "החיבור הבין דורי הנוצר בין בני הנוער לבין הקשישים הינו חיבור בעל ערך גבוה. לגמלאי שדרות, שרובם ראשוני תושביה, ישנו עולם ערכי עשיר ומיוחד ויש לנו עניין רב להפגיש את בני הנוער עמם ועם המורשת שלהם".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "בני הנוער מוכיחים את עצמם כגורם שיש בכוחו לפעול, לשנות ולהוביל. אני שמח לראות את רמת המוטיבציה של בני הנוער לתרום לקהילה ולהיות מעורבים בעשייה החברתית. אלו הם פניה של העיר שדרות ושל הקהילה החמה והמיוחדת שבה".

הרב משה שחור, נציג הפרויקט: "בתהילים כתוב 'דור לדור ישבח מעשיך', זה כל כל מרגש לראות את תלמידי בית הספר מצדיעים לגמלאי שדרות ומארחים אותם בכבוד והערכה רבים. פשוט נפלא לראות את בית הספר מוסב לבית קפה – 'קפה גוטוירט' בו התלמידים ממלצרים ומגישים מאפים ושתייה לגמלאים. זה מחבר בין הדורות ומחזק אצל בני הנוער את ערכי הנתינה והכבוד הכה חשובים לעיצובם".

 

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.