תואר ראשון למכבי ציון שדרות אחרי 3:0 על קרית מלאכי

שחקני שדרות היו עדיפים על-פני היריבה מקרית מלאכי ורשמו ניצחון מרשים 3:0. בשבוע הבא הקבוצות יפגשו שוב בליגה.

חגיגה גדולה הייתה באצטדיון הכדורגל טוטו שדרות בצהריים כאשר מכבי ציון שדרות אירחה לקרב מסקרן את מי שאמורה להיות אחת היריבות שלה במאבק העלייה מכבי קרית מלאכי. כ-700 צופים מצד 2 הקבוצות, העניקו אווירת כדורגל נהדרת לגמר גביע ליגה ב' דרום ב' במסגרת סיבוב ד' של גביע המדינה. למעשה 2 הקבוצות העפילו לשלב הבא כך שהיום הן נפגשו לקרב על הנפת הגביע. נציין כי בשבוע הבא יפגשו שוב הקבוצות למשחק החשוב באמת במסגרת המחזור הרביעי של הליגה.

 שחקני שדרות וקרית מלאכי לוחצים ידיים בתחילת המשחק. צילום: אורי גבאי

מאמן שדרות עופר טלקר העלה הרכב התקפי כאשר בקישור האחורי המשיכו לקבל את הקרדיט ג'ניה רפפורט ואבישי בניטח- אקס מלאכי, לחלק ההתקפי חזר רותם מרום לצד רפי עמוס ואייל דיין שנראה חד וקיבל גם הוא בצדק את חולצת ההרכב.

 אווירת כדורגל נהדרת מצד 2 הקהלים. צילום: אורי גבאי

כבר בדקות הפתיחה הבהירה שדרות מי בעל הבית כששלטה בהנעת הכדור, מנגד הכתומים ממלאכי היו מסוכנים מאוד ביציאה למתפרצות. בהתחלה התקשו הבלמים של שדרות דור אלקבץ וצח זלינגר מול החלוץ האימתני אריאל טרלבסי אבל בהמשך נדמה כי למדו אותו ופשוט לא אפשרו לו לקבל את הכדור. באחת ההזדמנויות הטובות של האורחים היה זה השוער אריאל טליאס שהיה במקום למתוח את הידיים כדי לקלוט כדור מדויק שעשה את דרכו למסגרת.

בדקה ה-16 נרשמה הזדמנות טובה ראשונה לשדרות כאשר רפי עמוס השתלט על כדור חוזר ברחבה וממצב נוח בעט כדור לגוף של בלמי מלאכי שהדפו את ההזדמנות של שדרות לעלות ליתרון.

 רפי עמוס משדרות מחמיץ הזדמנות בדקה ה-16. צילום: אורי גבאי

בדקה ה-21 מהלך קבוצתי סבלני מסתיים בשער יתרון לשדרות. אייל דיין משתלט על כדור קרוב לדגל הקרן ומחזיר לעומק הרחבה שם נכנס מצוין רפי עמוס כדי להוציא כדור רוחב עליו משתלט רותם מרום, עושה הטעיה לימין ובועט את הכדור פנימה 1:0 שדרות, תוצאה שנשמרה עד המחצית.

 רותם מרום משתלט על הכדור וכובש. צילום: אורי גבאי
 רותם מרום חוגג את שער היתרון. צילום: אורי גבאי
 רותם מרום חוגג עם חבריו את היתרון. צילום: אורי גבאי

במחצית השנייה ניסתה קרית מלאכי לחזור למשחק אבל עמידה טקטית נכונה של שחקני שדרות פשוט לא אפשרה להם לאיים על השער של טליאס.

בדקה ה-53 לחץ של שחקני שדרות החלק הקדמי הסתיים בהשתלטות של המגן הימני נדב עמר על הכדור, עמר זיהה את הכניסה של רותם מרום לרחבה ושלח כדור מדויק שהגיע אליו, מרום בנגיעה אחת גלגל פנימה 2:0!

 רותם מרום כובש את השני מבישול ענק של נדב עמר. צילום: אורי גבאי

המשחק ההתקפי המצוין של שדרות נמשך, בדקה ה-80 גם רפי עמוס שבר את המנחוס מתחילת העונה. חטיפת כדור מצוינת של עופר אברה במרכז המגרש, דודו כהן פרץ בצד ימין והוציא כדור לרפי עמוס שמתשעה מטרים בעט את הכדור לרשת פנימה, 3:0. עמוס יכול היה להוסיף עוד שער נוסף שלוש דקות אחר כך אבל החמיץ.

 רפי עמוס שובר את הבצורת בכיבוש השלישי. צילום: אורי גבאי
 אוהדי שדרותיה נותנים אווירה ביתית מושלמת. צילום: אורי גבאי

שריקת הסיום של השופט נתנה את האות לפתיחת החגיגות. רק חבל שההתאחדות לכדורגל לא טרחה לעשות טקס קצת יותר מכובד. מה שבטוח זה לא קלקל את החגיגה של שחקני שדרות, הקפטן דור אלקבץ התכבד להניף את הגביע יחד עם ראש העיר אלון דוידי. כמובן שלשחקני שדרות מגיע לשמוח אבל גם הם מבינים שהקרב החשוב באמת יתקיים בשבוע הבא במסגרת הליגה במגרש של קרית מלאכי.

 הקפטן אלקבץ מניף עם ראש העיר את הגביע. צילום: אורי גבאי
 שחקני שדרות בתמונה קבוצתית עם הקהל. צילום: אורי גבאי
 שחקני שדרות והצוות המקצועי בתמונת ניצחון עם הגביע. צילום: אורי גבאי
 החגיגה המסורתית של השחקנים עם הקהל. צילום: אורי גבאי
 מאמן שדרות עופר טלקר עם תואר ראשון העונה. צילום: אורי גבאי

כתבנו מוסיף, סיבוב ה' של גביע המדינה שנקבע מבעוד מועד יתקיים ביום שני הבא (לפני כיפור), שדרות תארח את אור יהודה מליגה א' דרום ואילו קרית מלאכי תתארח אצל נורדיה ירושלים.

About אורי גבאי

Check Also

אכזבה גדולה: מכבי ציון שדרות סיימה בתיקו, בני אילת עלתה לליגה א'

לעיני 1,200 צופים באצטדיון העירוני מכבי ציון שדרות החמיצה הזדמנות לעלות ליגה כששיחקה רע מאוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.