סגר נושם ללא אכיפה בעיר. צילום: אורי גבאי

שני תושבים מורדמים ומונשמים: תמונת מצב עדכנית בשדרות

מספר החולים ממשיך לעלות ואיתם אלה המוגדרים במצב קשה, אזרחי ישראל ממשיכים להתנהל בתוך מגבלות הסגר שהוטל על ידי הממשלה, אך עד כמה הוא באמת אפקטיבי ויעיל נדע רק כאשר יחליטו על סיומו

מדינת ישראל החליטה ערב החג על קיומו של סגר מלא על כלל אזרחי המדינה, בכפוף למגבלות השונות שהוטלו. כך מצאו את עצמם אזרחי ישראל מתכוננים לשלושה שבועות של חוסר וודאות בתוספת של הנחיות רבות ומבלבלות.

בשיטוט ברחבי העיר במהלך החג והשבת, לא נרשמה אכיפה משטרתית ולמעשה נראה כי אכיפה בתוך העיר לא מתבצעת כלל והשוטרים והפקחים מאפשרים סגר "נושם" ונכנסים לתמונה רק כאשר מתיימות התקהלויות גדולות ומתבצעת הפרה בוטה של ההנחיות, אלא רק מחוצה לה. כמו כן, נראו ניידות מעטות ומכוניות רבות נוסעות בכבישים והתושבים בהחלט יצאו מבתיהם בניגוד לחוקי הסגר.

הבוקר (ב') כבר נרשמה תנועה ערה במיוחד של מכוניות ונראו הרבה יותר אנשים מטיילים בחוץ ונראה כי חלק מתושבי העיר ממשיכים לנהל את חייהם כרגיל על אף החשש מקנסות גבוהים. בגזרת החנויות, רובן סגורות ומי שיכול על פי החוקים לעבוד, מבצע משלוחים לבתי הלקוחות.

בתוך כך, מניין החולים בעיר ממשיך לעלות והוא עומד על 294 חולים פעילים ו456 אנשים אשר נמצאים בבידוד. שני תושבי העיר, חיים פרץ בן רחל ופנחס שטרית בן מזל מורדמים ומונשמים ומשפחותיהם מבקשות להמשיך להתפלל לרפואתם.

לכתבה הבאה:

עצוב: יהודה בארקן נפטר מקורונה

השחקן האגדי שביים, הפיק כתב ושיחק במיטב הסרטים שכולנו גדלנו עליהם, נפטר אמש (ו') מנגיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.