פותח שנה עם התלמידים. צילום: דוברות עיריית שדרות

שנה טובה: שנת הלימודים תשפ"א נפתחה באופן רשמי

בצל נגיף הקורונה המתפשט ולאחר איומי השבתה כבכל שנה, נפתחה היום שנת הלימודים באופן רשמי ובצורה חגיגית.

ברוך הבא לשנת תשפ"א: שנת הלימודים נפתחה הבוקר רשמית. 2,400,000 ילדים החלו את לימודיהם בגנים ובבתי הספר. כ – 170,000 תלמידים מתוכם יחלו היום את לימודיהם בכיתה א'. גם שדרות פתחה את שעריה בפני ילדי העיר עם 64 גני ילדים בהם ילמדו 1,767 ילדים, תשעה בתי ספר יסודיים בהם ילמדו 2,440 ילדים ושלושה בתי ספר תיכוניים בהם ילמדו 1,900 תלמידים.

בימים האחרונים שוב נחשפנו לאיומים הרגילים של הסתדרות המורים בנוגע לפתיחת השנה במועדה הרגיל וכבר היה חשש שהשביתה בדרך, אך לשמחת ההורים ולמרות כל הקשיים ובצל נגיף הקורונה, השנה תפתח כסדרה למעט בערים האדומות בהן התלמידים יצטרכו להמתין עוד קצת לפני החזרה לספסל הלימודים.  

בתוך כך, הבוקר שוחח בני גנץ עם אלון דוידי ראש העיר ועם ראשי רשויות נוספים. שר הביטחון איחל בהצלחה ושנת לימודים פוריה ובטוחה לתושבים, ועדכן את דוידי וראשי הראשויות בהתפתחויות האחרונות ובמאמצים לשמור על ביטחון התושבים והשקט במרחב.

נשארו מאחור

למרות השמחה והחגיגיות יש ילדים שלא קמו בהתרגשות לגן הילדים. כבר תקופה לא קצרה שמגיעות תלונות רבות למערכת "שדרונט" בנוגע לזעם ההורים על השיבוצי הגנים אותם קבעה העירייה. הורים רבים זעמו על השיבוץ בטענה שהוא אינו תואם את נהלי העירייה שקובעים בין היתר כי הילד ישובץ בגן הקרוב ביותר למקום מגוריו.

אחת מאותן אמהות שהחליטה לא לשלוח את בתה לגן היא מורן שרוני דרעי שבפוסט חריף במיוחד תקפה אמש את העירייה: "מחר תחילתה של שנת לימודים חדשה. כמה חבל שבזמן שכל חבריה ילכו למסגרות, בתי – ריין דרעי (בת ה-3), נשארת בבית בלי שום מסגרת!!! לא יתכן שהבת שלי שרשומה בכתובת ברחוב מיכה בעיר שדרות תהיה רשומה בגן שאליו אני נאלצת להסיע אותה מדי בוקר בפקקים ועם תינוקת בדרך, במקום שירשמו אותה באופן הגיוני. עיריית שדרות בושי לך על האטימות" כתבה בפוסט שזכה לתגובות תמיכה רבות.

מערכת "שדרונט" הוצפה בפניות מהורים עם בעיה דומה, אך אלה בחרו לא להיחשף בשמם ויחד עם זאת ביקשו לומר את אשר על ליבם: "מה שקורה בקשר לנושא הזה הוא ביזיון אחד גדול. אחד יותר מנותק מהשני, אבל אנחנו לא ניכנע עד שנשיג את הדבר הכי טוב לילד שלנו, ושהעירייה תעשה חשבון נפש עם עצמה כי מכל המלחמה הזאת יש מפסידים יחידים והם הילדים" סיכמו.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "אנו שמחים ששנת הלימודים תשפ"א נפתחה בשדרות בצורה תקינה ומסודרת לאחר עבודה מאומצת של כל הגורמים, מראש העיר ועד אחרון עובדי אגף החינוך ומנהלי בתי הספר והגנים. גם השנה אנו מתגאים בגידול בכמות הילגים בכלל המסגרות וכן פתיחת שלושה גני ילדים חדשים. מתוך 2,000 ילדים וילדות בגנים, טבעי שיהיו מספר הורים שלא יהיו מרוצים מהשיבוץ של בנם/בתם. צוות האגף מקבל את הבקשות, פןעל רק על פי שיקולים מקצועיים ומשבץ את הילדים. צר לנו שישנם הורים שמשאירים את ילדיהם בבית במקום לשלוח אותם לגן, שזו כרגע המסגרת הטובה ביותר עבורם. אנו מאחלים לכולם שנת לימודים מוצלחת, בריאה ופורייה".

 

לכתבה הבאה:

רחוב שלם בעיר הוצף במי ביוב, בעלי העסקים זועמים

מאתמול (ב') הוצף רחוב בן יהודה בעיר במי ביוב שלא איפשרו מעבר תרין של מכוניות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.