יום שישי , 29 מאי 2020

שדרות עם מספר המתגייסים הגבוה ביותר באזור

בדוח צה"ל, המודד את ערי ישראל לפי אחוזי הגיוס, שדרות ממוקמת במקום הגבוה ביותר מבין ערי הדרום עם ציון משכולל של 73%. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני גאה בצעירי העיר הנפלאים ובמערכת החינוך שלנו"

בשבוע שעבר חשף צה"ל את נתוני הגיוס של ילידי שנתון 95 אשר מרביתם התגייסו בשנת 2013 ועתידים להשתחרר השנה. הנתונים שפורסמו מכונים "ליגת הערים" ומהווים רשימה המדרגת את היישובים לפי מדד המשקלל אחוזי גיוס, משרתים ביחידות קרביות ויוצאים לקצונה.

על פי הנתונים, שדרות מובילה בערי הדרום עם ציון משוכלל של 73%. "איני מופתע מהדירוג. צעירי שדרות הם קהילה בלתי רגילה, מתנדבת, משתפת ובעלת עוצמות וכוח. אני גאה בצעירי העיר הנפלאים ובמערכת החינוך שלנו. אנו מעודדים את בני הנוער לערכים של ציונות ונתינה למען הקהילה, החברה והמדינה ואכן, התוצאות לא מאחרות להגיע שנה אחר שנה" אמר אלון דוידי, ראש העיר שדרות.

73% בין המובילות באזור
73% בין המובילות באזור

הנתונים אותם הציג צה"ל מחולקים לשלוש קטגוריות מרכזיות בהן שיעור הגיוס המהווה 50% מהציון המשוכלל, שיעור המיצוי למערך הלחימה המהווה 25% ושיעור המיצוי לקצונה המהווה 25%. לאור זאת, אחוז הגיוס בקרב גברים בעיר שדרות עומד על 73% ואחוז הנשים עומד על 67.1%.

עלייה משמעותית ביותר נרשמה באחוז גיוס הנשים בעיר, שעלה ממקום 51 אשתקד למקום 40 השנה. זאת כאשר 6.3% מהנשים יוצאות לקצונה ו- 4% מצטרפות למערך הלחימה. בנוסף ציון בדוח כי 87% מהנשים המתגייסות מקיימות גיוס משמעותי.

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "אני מתמלא גאווה לנוכח הנתונים המרשימים ההללו, השמים את העיר שוב כמובילה בדרום בשיעור הגיוס. נתוני הגיוס של בני ובנות שדרות, הם הוכחה נוספת לאיכות הנוער שגדל ומתחנך כאן". עוד הוסיף דוידי: "השירות הצבאי הוא חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך הרחבה של צעירי שדרות, המקנה להם את הכלים והערכים, אשר רק בצה"ל אפשר לקבל".

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.