יום שני , 25 מאי 2020
"שדרות היא סמל". השר כחלון וראש העיר. צילום: אורי גבאי
"שדרות היא סמל". השר כחלון וראש העיר. צילום: אורי גבאי

"שדרות היא סמל של תנופה"

שר האוצר, משה כחלון, לקח חלק בכנס 'המחיר למשתכן', שנערך הערב בשדרות. במהלכו הודיע כי בהגרלה הבאה של הפרויקט ישמרו 50 אחוזים מהדירות לבני העיר

כנס 'מחיר למשתכן' נערך הערב מתנ"ס העירוני, בהשתתפות שר האוצר, משה כחלון, ובכירי המשרדים באוצר. במהלך הכנס ניתן לתושבים כל המידע הדרוש אודות הפרויקט ונמסרה הבשורה לפיה בהגרלה הבאה של פרויקט המחיר למשתכן, יישמרו 50 אחוזים מהדירות לתושבי העיר. כזכור, בחלק הראשון של הפרויקט, במסגרתו הוגרלו 370 דירות ואליו נרשמו כ-5000 משפחות, נשמרו רק 30 אחוז לתושבי שדרות. ראש העיר, אלון דוידי, ביקש להודות לשר כחלון באופן אישי על כך שנענה לבקשתו והגדיל את אחוז הדירות לתושבי העיר.

העיר משגשגת

"נכון להיום כל קרקע וכל שטח וכל בית שאנחנו משווקים בשדרות נחטפים" אמר דוידי. "אנחנו בונים במקביל שש שכונות חדשות בשדרות, אלפי יחידות דיור ועל כל יחידה מתמודדים. הדבר הזה מביא לידי ביטוי את השגשוג של העיר, עיר אטרקטיבית שמושכת אליה זוגות כל הזמ". בהמשך דבריו ביקש דוידי להודות לשר כחלון, שעשה לדבריו מהפכה בתחום הדיור והביא למצב שבו ניתן כיום לרכוש דירה בשדרות במחירים של לפני 20 שנה. עוד אמר דודי כי:  "העיר שדרות, מעבר לנושא של הדיור, בהובלתו של שר האוצר הולכת לקבל אזור תעשייה נוסף של מאות דונמים תימשך בניית גני הילדים, מוסדות החינוך ופארקים".

"אנחנו כממשלה עושים את מה שאנחנו צריכים לעשות, אנחנו לא עושים טובה לאף אחד" אמר כחלון במהלך הכנס. "כמו שבמושבים ובקיבוצים יש דור המשך, אז גם בשדרות יהיה ותושבי העיר יוכלו לקבל גם קרקע במחיר מופחת וגם לקנות דירות בבנייה רוויה. הקבלנים יבנו בבנייה בסטנדרט גבוה ויהיו פה דירות כמו במרכז הארץ רק במחיר סביר.

אנחנו לא עושים טובה, אנחנו עושים את העבודה שלנו. זוג צעיר צריך להגיע למצב שהוא יכול לרכוש דירה. הקרקעות הם שלנו, שלכם, של המדינה ותמיד צעקתי שאם רוצים לפתור את משבר הדיור צריך לעצור את הספסרות בקרקע. אנחנו נמשיך להתעקש שבני מקום יוכלו ליהנות מהוזלות משמעותיות גם בצמודי קרקע וגם בבנייה רוויה ולצד זה נאפשר גם לאנשים ממרכז הארץ לבוא וליהנות ולגור פה. אנחנו נמשיך בפיתוח שדרות, איזורי תעשייה ותעסוקה ונמשיך לדחוף את העיר הזאת קדימה, מתוך אמונה שזה הדבר הנכון. שדרות היא סמל של תנופה, אנשים שרוצים לחיות פה, טוב להם פה והם עם חוסן אדיר" אמר השר.

האזינו לדברים המלאים של השר כחלון בכנס

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.