יום חמישי , 9 יולי 2020

שאובי פנה לשר האוצר: "להחזיר את ההנחה שבוטלה לתושבי שדרות ברכבת"

רק בעוד שלושה חודשים אמורה להסתיים ההטבה שהעניקה רכבת ישראל לתושבי שדרות ועוטף עזה 50% הנחה על נסיעה ברכבת אבל כבר השבוע הופתעו תושבים לגלות שהיא הסתיימה. בעקבות זאת פנה יו"ר סיעת כולנו בשדרות, חבר העירייה משה שאובי ליו"ר מפלגתו, שר האוצר כחלון להתערב.

ההטבה לה זוכים תושבי שדרות ועוטף עזה מאז נחנכה התחנה בכניסה לעיר עודדה רבים להשתמש בכלי התחבורה המהיר אבל לכולם ברור ביום שתסתיים ההטבה לא יהיה זול במיוחד לעלות על רכבת משדרות למרכז הארץ. למרות שרק בעוד שלושה חודשים ההטבה תסתיים, השבוע הופתעו תושבים לגלות כי פג התוקף והם נדרשו לשלם מחיר מלא.

ההנחה לשדרות ונתיבות הייתה אמורה להימשך עד 19 בדצבמבר 2017, ועבור אופקים עד 31 במרס 2018. למרות זאת, עבור תושבי שדרות ההטבה לא הסתיימה בדצמבר 2017 כפי שהובטח אלא לפני ראש השנה, ביום רביעי, 19.9.2017. ממוקד שירות הלקוחות של רכבת ישראל נמסר לחדשות 2 כי ההטבה לתושבי שדרות אכן הסתיימה בראש השנה, וכי תושבי נתיבות יהנו ממנה עד לסוף 2017 וכך גם תושבי אופקים – עד מרס 2018.

שר התחבורה ישראל כץ מנסה לאחרונה להאריך את תקופת ההטבה מול משרד האוצר, והעניין כולו יובא לפתחו של שר האוצר כחלון. השר כץ פנה למשרד האוצר בבקשה להאריך את תקופת ההנחה של תושבי שדרות מעבר לשנתיים שנקבעו, במטרה לעודד את התושבים להמשיך ולהשתמש ברכבת. בעקבות ביטול ההטבה, כרטיס נסיעה משדרות לתל אביב התייקר במפתיע מ-23 שקלים ל-37 שקלים – עלייה של כ-40%.

קובי כהן, תושב עוטף עזה, אמר בתגובה: "הגעתי היום לתחנת הרכבת והופתעתי לגלות על ידי הקופאית שתמה לנו ההטבה. אין שלט המתריע על כך, לא אמרו לנו כלום. מדובר בהעלאה דרמטית של המחיר, כמעט 50%. לא רק שמסלול הנסיעה ברכבת משדרות לתל אביב התארך, עכשיו גם נשלם על כך יותר. זו זריית חול בעיני התושבים בעוטף – הבטיחו לנו סיוע ועכשיו מתברר שהכל היה הבטחות סרק".

"התחושה היא מאוד בעייתית", הוסיף. "הממשלה אמורה לעודד מגורים בפריפריה ונסיעה בתחבורה ציבורית, אבל בפועל הרכבת איטית בצורה נוראית – שעה ורבע משדרות לתל אביב השלום, כמובן שזה לא כולל את זמן ההגעה מהבית לתחנת הרכבת ומהרכבת לעבודה. אם מוסיפים לזה את ההעלאה של מחיר הנסיעה ב-100%, ממש נוצרת תחושה שלא רוצים שנגור בפריפריה, ואם כבר אז שנשתמש ברכב פרטי ולא בתחבורה ציבורית".

אייל מסד, גם הוא תושב עוטף עזה, הוסיף: "גם כך המצב הביטחוני כאן בעייתי. כל הטבה שקיבלנו בעוטף עזה היא כורח המציאות, לא ייתכן שאנחנו קו ראשון מול רצועת עזה ומתנהגים אלינו ככה. מדובר הרי בגרושים, בכסף קטן, אבל פשוט שכחו אותנו". עופר ליברמן מקיבוץ ניר עם כינה את המהלך "בושה וחרפה" וטען: "מבחינתנו זה עורק התחבורה הכי חשוב כדי להגיע למרכז, שמשמש סטודנטים שיוצאים לעבוד במרכז, ולכן זו שערוריה שזה מה שהאדונים ישראל כ"ץ וכחלון עושים לאזור שלנו".

בתוך כך, חבר מועצת העיר הרצל שאובי שמשמש כיו"ר המפלגה בעיר פנה ליו"ר המפלגה שר האוצר משה כחלון בכדי שזה יסייע לממש בשלב הראשון את ההטבה עד תום השנה. "תושבי שדרות שנהנו עד עתה מהנחה זו שאתה כשר האוצר היית שותף פעיל בקבלתה הופתעו לגלות ערב החג כי מחירי הנסיעה השתנו כך שלא מוענקת הנחה כלל. כפי שהובטח גם בעבר ההנחה תינתן עד סוף שנה זו לפחות. הנני פונה אלייך בכל לשון של בקשה להתערב לאלתר על מנת שההנחה תמשיך להינתן לפחות עד סוף שנה זו".

לכתבה הבאה:

המוקד הטלפוני של הגביה עובר לעיריית שדרות

במסגרת הרצון לתת מענה ייעיל בסוגיות שנוגעות באופן ישיר לרשות המקומית הוחלט להעביר את האחריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.