יום רביעי , 1 אפריל 2020

צומת המחאה

עשרות מתושבי שדרות ועוטף עזה הפגינו היום (רביעי) בצומת ניר-עם במחאה על "טפטופי" הירי ועל "ההפקרות הבטחונית". מארגני ההפגנה מבטיחים: "זו רק ההתחלה. לא נקבל יותר כמובן מאליו ירי טילים עלינו ועל משפחותינו".

ההתארגנות הספונטנית החלה משעות הצהריים, ולמרות ההיענות הדלה יחסית להפגנה עצמה, מארגניה מרוצים. "אנחנו מזהים התעוררות אמיתית בקרב התושבים בשדרות והעוטף, בעיקר החדשים שבהם שחווים את המציאות ההזויה הזו רק כמה חודשים", סיפר ל'שדרונט' אחד ממובילי המחאה. "תוך שעות בודדות הצטרפו אלינו למעלה מ200 תושבי המקום והמחאה היום היא רק ההתחלה".

 

צילום: מחאת 'כולנו צבע אדום'

ביקורת רבה נשמעה גם מפי ראש העיר אלון דוידי, שהתבטא בצורה חריפה ביותר כנגד מובילי המדיניות בממשלה כלפי הירי מעזה. "אני אומר לראש הממשלה, לבני גנץ, לליברמן, לבנט, לכולם- תתביישו לכם. 50 אלף תושבים חיים בפחד ואתם מתעסקים בעקיצות הדדיות ובפוליטיקה במקום בפתרון אמיתי". אמר דוידי במספר ראיונות לכלי תקשורת היום.

מוקדם יותר היום התפרסם סירטון שזיעזע את הרשת, ובו נראים שני ילדיה הקטנים של האם, רעות שפילמן-דרייר מאשקלון, כשהם רועדים מפחד בזמן אזעקת הצבע אדום, שהתבררה מאוחר יותר כאזעקת שווא. כפי שניתן לראות בסרטון, ילדיה רועדים מפחד ומסרבים לעזוב את המרחב המוגן.

"הי אתם שם למעלה, אתם שומעים??", כתבה שפילמן דרייר. "כאן בדרום חיים במציאות בלתי אפשרית! באיזו מדינה בעולם נותנים שירו על האזרחים שלהם??? באיזה?? ביבי, עם כל ההישגים שלך, אם ישנם אזרחים שחיים תחת פחד יומיומי! לא עשית כלום!! עדיף שתלך לבית!! מעל 10 שנים אתה בשלטון! חאלס! אין את מי להאשים!"

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.