יום שישי , 3 יולי 2020

פסטיבל קולנוע דרום ה-18  – חגיגה שדרותית של מוזיקה וקולנוע עד יום חמישי

פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי נפתח בסערה בשדרות וימשיך עד יום חמישי. 120 סרטים ישראלים, קצרים ופרויקטים של בית הספר במכללת ספיר, 30 סרטים בינלאומיים, 5 בכורות ארציות ועולמיות, 8,000 דקות הקרנה בחמישה ימים.

את המסך "גנבו" אמש יוצרי פרויקט "שדרותים" –  פרויקט דוקומנטרי חברתי ראשון בשדרות, מבית פסטיבל קולנוע דרום מול אולם מלא עד אפס מקום, ויותר..

הפרויקט מביא לקדמת המסך את סיפוריהם של תושבי/ות שדרות ואת העושר והגיוון החברתי המאפיין את העיר. בחודש ינואר 2019 הוציא הפסטיבל קול קורא לתושבי העיר לקחת חלק בפרויקט הייחודי, ויצא לדרך עם 5 המשתתפים הראשונים – בפרויקט שעתיד להפוך למסורת במסגרת הפסטיבל. שדרותים הוא אסופה דוקומנטרית של 5 נקודות מבט שדרותיות, 5 סיפורים של תושבי/ות העיר המופקים בהשתתפותם ובליווי מקצועי של הבמאי רפאל בלולו: אור ליפשיץ, אורי כהן, דביר סאסי, סולטן אלקעדי, עופר קורצברג.

במהלך כ-3 חודשים התקיימו מפגשי תחקיר דוקומנטרי עם תושבי העיר, ומתוכם נרקמה אסופה של קולנוע דוקומנטרי, מקומי ומקורי. במהלך תקופת הסדנה המשותפת הביאו אור ליפשיץ, אורי כהן, דביר סאסי, סולטן אלקעדי ועופר קורצברג את סיפוריהם האישיים ונקודות המבט הייחודיות שלהם לכדי יצירות דוקומנטריות קצרות, אישיות ואוניברסליות. מתוך חמשת הסרטים, מצטיירת העיר שדרות כדמות נוספת בפרויקט, מורכבת, אנושית ונושמת. מטרת הפרויקט, שעתיד להתקיים בכל שנה במסגרת פסטיבל קולנוע דרום, להיות במה חדשה לקולות מקומיים מרתקים, לקחת חלק בשיח סביב ייצוג בקולנוע ובטלויזיה, תוך חיפוש מתמיד של שפה ועשייה דוקומנטרית רעננה.

הפסטיבל נפתח בהקרנת בכורה לא חשאית של "המוסד", סרטו החדש של אלון גור אריה, בהפקת סרטי יונייטד קינג ודרומהפקות. בין הכוכבים שכבשו את רחבת סינמטק שדרות היו  צחי הלוי, עדי הימלבלוי, עומר מילר, תומר שרון, טל טירנגל. הפסטיבל אירח את הבמאי ההוליוודי הנודע דיוויד צוקר, שליווה אמנותית את הפרויקט.

מחר, יום רביעי –  הופעת חינם של להקת שפתיים וגולת הכותרת של טקס הנעילה ביום חמישי: הופעה של כנסיית השכל!

בין לבין – המשך הקרנות מיוחדות בבתים של תושבי העיר, סדנאות אמן עם במאים אורחים מחו"ל, תחרויות קולנוע קצר וסרטי בוגרים, ומבחר יוצא דופן של סרטים ישראלים מקוריים ובינלאומים.

יו"ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, פרופ' סמי שלום שטרית: "הפסטיבל הוא חגיגה תרבותית מיוחדת של הדרום, על ידי הדרום אבל לא רק עבור הדרום, אלא כמיטב מסורת האירוח בדרום אנו פותחים את דלתנו וליבנו לכל תושבי הארץ".

צילום מהקרנת שדרותים ומערב הפתיחה: רועי דניאל דקל

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.