יום שני , 25 מאי 2020

ערימה של פסולת

תושבי שכונת ניר עם, המתגוררים סמוך למקיף הדתי, מתלוננים על ערימות של פסולת, חתולים, זבובים ופגיעה ממשית באיכות חייהם. לטענתם פנו מספר פעמים למוקד העירוני אך דבר לא נעשה. העירייה: "המקרה יטופל במהירות"

שנים ארוכות מתגורר יוסף נידם יחד עם אישתו תמר בשכונת ניר עם בעיר, סמוך למקיף הדתי. כאן הם גידלו שמונה ילדים ולמרות שהרעיון לעזוב ולעבור לשכונה אחרת עלה לא פעם, הוא ירד מהפרק במהירות. "הלב שלי לא נותן לי לעזוב את המקום הזה" אומר נידם "זה הבית שלי וכאן אמשיך לגור כל חיי".

אך לאחרונה המגורים בשכונה הוותיקה הפכו כמעט לבלתי נסבלים, כך על פי דבריו של נידם והוא מצא את עצמו מתעסק בענייני השכונה ומנסה לתקן ליקויים בזמנו החופשי ולעתים גם מכיסו הפרטי.

הפח היחיד שמשרת את כלל התושבים
הפח היחיד שמשרת את כלל התושבים

"אני כבר לא בגיל של להתרוצץ ולטפל בכל הדברים הללו, זה גם עולה לי בבריאות" הוא אומר "למה העירייה לא מטפלת בלכלוך שיש כאן ובכל הליקויים". לטענתם נידם ותושבים נוספים בשכונה עוד בתקופת הבחירות הבטיח ראש העיר לשפץ, לתקן מדרכות ולדאוג לרווחת הדיירים במקום, אך לא הרבה נעשה. "אין ספק שיש שינוי והעיר יותר נקייה, אבל כאן אצלנו הכל מוזנח ומלוכלך" הוא אומר.

"שלושה חודשים זה ככה, התקשרתי למוקד העירוני אינספור פעמים וזה לא מטופל.  יש כאן כל יום מאות חתולים, צואת כלבים והמון זבובים וזה פוגע לנו באיכות החיים"

לפני כשלושה חודשים שלחה העירייה קבלן על מנת לנקות את החצר האחורית של בניין הרכבת הסמוך. הקבלן ניקה את השטח, אך גרף את כל הפסולת מחוצה לו והניח בצמוד לפח האשפה על המדרכה. התוצאה, המעבר חסום והתושבים מוסיפים על הר הפסולת הקיים עוד אשפה, כי בהרבה מהמקרים אין מקום בפח.

"שלושה חודשים זה ככה" אומר נידם "התקשרתי למוקד העירוני אינספור פעמים וזה לא מטופל. ברור לי שכנראה מי שהתרשל זה מי שביצע את העבודה ולא פינה את הפסולת למקום הנכון, אבל איפה העירייה, למה היא לא מתערבת. נוצר כאן מצב שהתושבים כבר רואים זבל אז הם מוסיפים עליו עוד ועוד כי גם אין מקום בפח וזה פוגע לנו באיכות החיים. יש כאן כל יום מאות חתולים, צואת כלבים והמון זבובים ואני לא מגזים".

השטח נוקה, הפסולת ליד
השטח נוקה, הפסולת ליד

עוד טוענים התושבים כי ברחוב ישנו פח צפרדע אחד ויחיד, שמשרת את כל הדיירים, את בית הספר ואת הקיוסק שנפתח בסמוך אליו. "איך זה הגיוני שכולם משתמשים באותו פח" תוהה נידם "מספיק שמכניסים בו כמה קרטונים של הקיוסק והוא מתמלא ואז התושבים שמים ליד. עשו פחים מוטמנים ברחבי העיר אז למה לא כאן".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "תודה על הפניית תשומת הלב לתקלות אלו. אל המוקד העירוני לא הגיעה פנייה בנושאים המוזכרים אך, מיד עם גילוי התקלות נפתחה קריאה דחופה במוקד ואכן המקרה יטופל במהירות".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.