חנה בן יעיש ז"ל. מתוך הפייסבוק של שלמה אוחיון

עצוב: חנה בן יעיש הלכה לעולמה

אבידה גדולה: מי שהייתה מזכירת נעמ"ת במשך שנים ארוכות הלכה היום לעולמה בצער רב

בגיל 79 הלכה היום לעולמה תושבת שדרות חנה בן יעיש, מי ששימשה במשך שנים כמזכירת נעמ"ת. במשך חייה עבדה חנה שנים רבות במגזר הציבורי, מה שהיה בעבורה שליחות גדולה. בין היתר כאמור הייתה מזכירת נעמ"ת מתחילת שנות השמונים ועד לסוף שנות האלפיים ובנוסף, שימשה כמנהלת אגף הרווחה בשדרות בשנות השישים.

 

חנה הייתה אישה מאוד מיוחדת שעבודת הציבור הייתה בנפשה", מספר לנו בהתרגשות אחיה דוד בוסקילה, לשעבר ראש העיר. "היא דאגה מאוד לכל המשפחה, ילדיה, נכדיה, אחים ואחיות והכל בסבר פנים יפות. נפגשתי איתה בכל שבוע והיא תמיד רצתה לוודא שכולם בסדר".

חנה בן יעיש ז"ל

בן יעיש ז"ל מוכרת מאוד בעיר, בטח לאור פועלה רב השנים ותרומתה לעיר שדרות. בגיל 39 התאלמנה מבעלה והתמסרה לחלוטין לגידול ילדיה מהם רוותה נחת במשך השנים. "אני מרגיש שאיבדתי גם אמא ולא רק אחות. היא הייתה חברה קרובה מאוד לליבי והיוותה לי משענת בהרבה מאוד צמתים בחיים, כמו להרבה אחרים. אישה נעימה ואכפתית ואני שמח שלא פסחתי על הזכות לשהות במחיצתה. נהנתי מכל רגע" מסיים בוסקילה בכאב.

גם ראש העיר אלון דוידי התייחס למותה של בן יעיש ז"ל ואמר: "חנה היקרה התאלמנה מאמנון בעלה ז"ל כשהייתה מאוד צעירה, ובכל זאת בחרה בחיים והמשיכה בשמחת חיים לגדל את ילדיה לתפארת. כל אחד בתחומו, מביא כבוד גדול משפחתו. היא הקימה את נעמ"ת בשדרות והייתה חלוצת תנועת הנשים וניהלה את מעונות הארגון משנות הקמתה של העיירה למשך שנים רבות. חנה היקרה דאגה לזכויות האישה והעצימה נשים רבות לפתח קריירה לצד גידול המשפחה. חנה הייתה פמיניסטית אמיתית, לא כזו שרק מן השפה ולחוץ אלא כזו שגם המשפחה היתה בשבילה מעל לכל. חנה היקרה, אבן מאבניה של העיר שדרות, ממייסדיה ובוניה במובן הקהילתי והחברתי"

גם עו"ד יהודית אוליאל מלכה יו"ר נעמת מרחב אשקלון כתבה דברים לזכרה של חנה בן יעיש ז"ל.


את חנה ז"ל הכרתי כילדה, בזמן שהייתה יו"ר נעמת ואימי עבדה כמטפלת בנעמת, בהמשך הכרנו כאמא של יעל, פיני, אבישי ושגית,
כמו כן זכיתי להכירה גם בצד הפוליטי/ ציבורי כחברה ממפלגת העבודה ואפשר לומר ממוביליה בעיר שדרות שהרבה פוליטיקאים לאורך השנים מיום הקמתה של העיר שדרות חווים לה את דרכם, כמובן גם היכרתי אותה כאחות הבכורה של דוד בוסקילה ראש העיר לשעבר של העיר שדרות וחבר יקר


חנה ז"ל התאפיינה כאישיות מדהימה בעלת חוכמת חיים שאין כדוגמתה , שנונה ביותר, ועתירת יידע רב בהמון תחומים,
אישה דעתנית, אמיתית הכי כנה וישרה שהכרתי, לאחרונה לפני הקורונה היינו בקשר ואף זכיתי לבקר אותה מספר פעמים ולהנות מחוכמתה ומנסיונה העשיר, תמיד קיבלה אותי במאור פנים כשריח התבשילים הנהדר ברקע מעשיה ידיה להתפאר, בכל מפגש התפעלתי מהידע העצום שיש באמתחתה, תענוג אמיתי היה לשמוע את סיפוריה המרתקים המטובלים בפתגמים המיוחדים רק לחנה ז"ל.


כאבתי איתה גם את יסורי הבירוקרטיה שעברה בשל מצבה הבריאותי, אך מעולם לא ויתרה. הנחישות של חנה ז"ל והמאבק למען הצדק ראויים לחיקוי והערכה בכל קנה מידה.
בשיחותנו תמיד נפעמתי מהעובדה שחנה ז"ל ניחנה בטביעת עין חדה ואינטואיציה חזקה לגבי טיבם וטבעם של אנשים. תמיד היה ניכר כיצד רחשה כבוד והערכה לבעלי ערכים של יושרה, צניעות אהבת הארץ ואהבת הזולת מכל המגזרים ובמקביל, גם לא הסתירה לומר את דעתה גם על אותם, מלחכי פינכה, ובעלי מעמד רק מתוקף משרתם ומרוקנים מערכים כאלו ואחרים.


חנה ז"ל צברה לה הון אנושי, בזכות כל התכונות הנפלאות האלה תכונות נדירות בימינו, לכן כששמעתי על לכתה של חנה ז"ל הרגשתי עצבות וכאב שהציף אותי, הרגשתי שזה לא הגיוני שאשת האשכולות במלוא רמ"ח איבריה שידעה לנצל כל רגע שספגה בחייה לטוב ולרע ולהסב לכול סובביה נחת נפרדת ממשפחתה ומהעיר שדרות.


בהזדמנות זו אני רוצה לומר לחנה ז"ל תודה על השיחות ועל הטלפונים המעודדים, התומכים, המכוונים והמייעצים אחרי כל כתבה שקראה, אחרי כל מהלך פוליטי כזה או אחר, על ארגון נעמת לדורותיו ועוד. יישר כוח למשפחתה הנפלאה, משפחה שחנה ז"ל גידלה לתפארת מדינת ישראל כל אחד ואחת בתחומם, שליוו את אמם במסירות ואהבה רבה באופן מעורר השתאות עד יומה האחרון.


אני שולחת את תנחומיי והשתתפותי בצערה הכבד של כל משפחת בן יעיש ובוסקילה היקרים. תהא נשמתה ומורשתה צרורים בצרור החיים ושלא תדעו עוד צער עוד.
תנוחי בשלום על משכבך אישה נדירה.

מערכת שדרונט משתתפת בצער המשפחה.

לכתבה הבאה:

הותר לפרסום: צה"ל איתר מנהרת טרור בדרום הרצועה

הערב (ג') הותר לפרסום כי כוחות צה"ל חשפו מנהרת טרור שחדרה את שטח ישראל מדרום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.