יום שלישי , 26 מאי 2020

עיריית שדרות מגבירה את האכיפה

עיריית שדרות שמה סוף לתופעת הכלבים המשוטטים בעיר. בהנחיית הווטרינר העירוני, ד"ר מיקי בר-קמה, תחל בקרוב העירייה בחלוקת קנסות לבעלי כלבים שכלביהם יימצאו משוטטים ברחבי העיר

עיריית שדרות ממשיכה במאמציה לשיפור חזות העיר ותתחיל בקרוב לחלק קנסות על שיטוט של כלבים ואי-איסוף הצרכים שלהם.

לדברי ד"ר בר-קמה: "בעיר שדרות קיימת תופעה נרחבת של כלבים משוטטים. כלבים המשוטטים לבדם ברשות הרבים, גם אם הם חיות מחמד מטופלות, מסכנים את עצמם, חשופים לפגיעת כלי רכב, גניבות, הרעלות ונשיכות. כמו כן, כלבים משוטטים מהווים מטרד וסכנה לסביבה, מפחידים את התושבים ונושכים עוברים ושבים".

עוד מספר הווטרינר, כי בשבועות האחרונים התרחשו בשדרות מספר מקרי נשיכה של תושבים על-ידי כלבים משוטטים השייכים לתושבי המקום. "בעיריית שדרות רואים בחומרה רבה את רצף האירועים האחרונים ועל כן פועלים בכל האמצעים הקיימים למיגור תופעה זו", אומר ד"ר בר-קמא.

על-פי חוק, חייב בעליו של כלב להחזיקו בתחומי ביתו ולהוליכו ברצועה ברשות הרבים. כמו כן, חלה חובת החזקת כלב ברישיון בר תוקף, סימונו בשבב אלקטרוני וחיסון כלבת שנתי. שוטטות של כלבים מחוץ לתחומי השטח הפרטי והחזקה ללא רישיון בר תוקף, מהווים עבירה על החוק שבגינה ברירות קנס ותביעות משפטיות.

בנוסף, על-פי חוק, מחויב בעליו של כלב אשר עשה את צרכיו במקום ציבורי לאסוף את הגללים של הכלב ולהשליכם לכלי פסולת. עיריית שדרות עמלה בימים אלה על הצבת עמדות "שקי-קקי" ברחבי העיר לטובת בעלי הכלבים. בעמדות הללו יהיו שקיות, אותן יוכלו התושבים לשלוף ולאסוף את צואת כלביהם ולהשליך את השקית הסגורה לפח האשפה.

לידיעתכם, עיריית שדרות מקיימת פעילויות יזומות ללכידת כלבים משוטטים ומעודדת את תושבי העיר להחזיק את כלביהם בהתאם לדרישות החוק. כלבים המשוטטים ללא בעלים יילקחו לכלבייה העירונית של עיריית שדרות.

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.