יום שישי , 29 מאי 2020

סכנה בפארק הילדים בשדרות

פארק הילדים המרהיב שנבנה בשדרות טרם נפתח והמתחם עדיין מוגדר כ"אתר בניה" אבל בסופ"ש האחרון עשרות ילדים והורים ניצלו את הפרצות בגדר כדי לעלות על המתקנים דבר שמסוכן מאוד. בעקבות פנייתנו נמצא פתרון לבעיה.

העבודות בפארק הילדים החדש שנבנה סמוך לשכונת נווה אשכול בשדרות עדיין לא הסתיימו אבל זה לא הפריע בסוף השבוע האחרון לעשרות הורים לסכן את ילדיהם ולאפשר להם לעלות על מתקני השעשועים החדשים שטרם קיבלו אישור בטיחות. "יום שבת היה מזג אוויר מצוין והילדים רואים כל הזמן מרחוק את הפארק שנבנה וכבר רוצים לשחק, מצד אחד זה נחמד לראות אותם נהנים, מצד שני זה מסוכן מאוד" סיפרו תושבים משדרות שחלפו במקום ותהו אם הפארק כבר נפתח באופן רשמי, "עם כל הרצון של הילדים שלי לעלות גם למתקנים זה פשוט חוסר אחריות לאפשר קודם כל מצב שהמקום פרוץ ועוד יותר חמור לאפשר לילדים לשחק, איפה הפיקוח העירוני? זו סכנת נפשות ממש העירייה חייבת לתת את הדעת על כך" הוסיפו תושבים בשיחה עם 'שדרונט'.

כאמור, הפארק בעלות של 11 מיליון שקלים, יכלול מתקני משחק לפעוטות, ילדים ובוגרים. ישולבו בו מזרקות ג'טים ומשחקי מים בפיתוח אומנותי מיוחד. בנוסף, יוקמו מגרשי מיני כדורגל ומיני כדורסל, מתקני כושר לאורך הטיילת, נדנדות מיוחדות, פרגולות, הצללות מעל המתקנים ומרחבי גינון. כמו כן, תותקן תאורה מיוחדת וחסכונית וכן ריהוט גן מפואר. באזורים לפעילות ילדים יהיו משטחי גומי בטוח ובכלל זאת כל המתקנים עברו את האישורים הן של יועץ בטיחות והן של יועץ נגישות. בנוסף, הפארק יכלול גם מתחם נדנדות בכמה גדלים, אומגה, אמפיתאטרון קטן לטובת הופעות קטנות וכן יאפשר עריכת ימי הולדת, שכן שולחנות יוצבו בסמוך אליו.  עוד על פי התכנון, ימוקמו בפארק מספר מיגוניות מעוצבות, יהיה שטח מיוחד לשהייה עם כלבים, מסלול אופניים 'פאמפטראק' לרכיבה אתגרית ובצמוד לפארק תקום כיכר, אשר תעוצב ברוח פארק הילדים ותכלול מזרקת מים.

פארק הילדים החדש.
פארק הילדים החדש. צילום:אורי גבאי

יש לציין כי מזה כשנה וחצי מתבצעות העבודות, העירייה התחייבה כי עד ראש השנה שחלף הוא יפתח אבל נוצרו עיכובים נוספים, מה גם העבודות עוד רחוקות להסתיים. עוד נציין כי כבר בחודש שעבר התלוננו תושבים כי הפארק פתוח לרווחה ולא סגור הרמטית. "כולנו כמובן רוצים לשמח את הילדים שלנו אבל שזה יעשה בצורה בטיחותית אחרי שיהיה טופס 4 ויוסרו מהשטח כל המפגעים הרבים" אומרים תושבים.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה: מתחם פארק הילדים הנבנה בימים אלה מגודר. בעקבות פנייתכם והסבת תשומת הלב, נדאג להציב במקום שילוט נוסף האוסר על כניסה לאתר בנייה, דבר המהווה סכנה ובנוסף תדאג החברה הכלכלית להציב שומר במתחם בכל סוף-שבוע עד לפתיחתו של פארק הילדים בעוד כחודש וחצי, פארק ממנו ייהנו כל ילדי שדרות והוריהם.

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.