מבזקים
מוצ"ש | 23.01.21 | 19:00

נדחתה חלקית עתירתו של עו"ד פינטו נגד העירייה

חבר עיריית שדרות דרש להגדיל את מספר חברי ועדת הביקורת משלוש לחמש אך נדחה. בעניין גילוי המסמכים נקבע כי חברי האופוזיציה יוכלו להגיע לעיין במסמכים במשרדי העירייה. בנוסף, צפו בראיון למהדורת 'זמן מקומי' ביום שישי בבוקר. 

העתירה שהגיש חבר מועצת העיר שדרות עו"ד אמיר פינטו בבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר- שבע הסתיימה בפשרה מוסכמת כאשר בגולת הכותרת, דרישתו להגדלת מספר חברי ועדת הביקורת משלוש לחמש חברים -לא התקבלה.

כאמור, עו"ד פינטו דרש באחת מישיבות המועצה להגדיל את הייצוג של האופוזיציה בועדת הביקורת לחמישה שכן לסיעתו אין ייצוג. הצעתו נדחתה על-ידי ראש העיר אלון דוידי שטען כי בעבר היה ייצוג לחמישה אבל ועדת הביקורת לא תפקדה ולכן הוחלט להחזיר את ההרכב לשלושה. עו"ד פינטו לא הסתפק בכך והחליט לעתור לבית המשפט על מנת שיתאפשר לו להתמנות לחבר ועדת הביקורת באמצעות הגדלת מספר החברים. "העניין הוא לתת לי סיכוי אמיתי להתמנות לוועדה. הוועדה מתכנסת ובודקת את העירייה, ואני לא כאן כדי להרע למישהו אלא לתרום מזמני, אני היום בוועדה אחת, ועדת תכנון ובניה" הציג פינטו את עמדתו.

במהלך הדיון השמיע כבוד השופט גד גדעון עמדתו כי "עיקרון הייצוג לא הופר". לאחר שפינטו הבין כי דין עתירתו בסוגייה ועדת הביקורת להידחות החליט למשוך את דרישתו לבטל את החלטת ישיבת המועצה מחודש מאי 2020 שהסירה את הצעתו מהסדר. יחד עם הבהיר כי יוכל להעלות הצעה זו שוב בישיבת המועצה.

מי שעוד חיזקה את עמדת העירייה היא עורכת הדין לאה הומינר פולק, שייצגה את לילי פיינטוך, ממונת המחוז, הביאה בפני בית המשפט דוגמאות לוועדות ביקורת מרשויות מקומיות באזור הדרום – בערד, מתוך 15 חברי מועצה ישנם 3 בוועדת ביקורת, ברהט, מתוך 18 חברי מועצה ישנם 3 חברים בוועדת הביקורת, באופקים, מתוך 15 חברי מועצה, ישנם 5 חברים בוועדת הביקורת, באילת מתוך 17 חברי מועצה – 3 בוועדת ביקורת וכאמור בשדרות – מתוך 15 חברי מועצה, 3 בוועדת ביקורת".

עניין נוסף בעתירה הייתה דרישתם של פינטו וחברי האופוזיציה לגילוי מסמכים. נזכיר כי בשנה האחרונה הם העלו שוב ושוב טענות כי בעירייה מונעים מהם גישה למסמכים לצורך עבודתם הציבורית. עיקר הדרישה הייתה שהעירייה תספק עבורם את המסמכים שהם דורשים אלא שבעירייה טענו כי מדובר במסמכים רבים ועל כן הם מוזמנים לתאם פגישה מסודרת בעירייה.
|בית המשפט ראה את הרשימה?" תהה בא כוח העירייה עו"ד רזניק, "צריך להעמיד שני עובדים ולא היה תקדים אף פעם שעובדי העירייה עובדים בשביל המליאה. הוא רוצה הסכם או מספר הסכמים, נביא לו. אבל כלל החשבוניות במשך 6 שנים מינואר 2014 … ? אמרנו שאם הוא רוצה כמו כל חבר מליאה, במיוחד כהוא מבקש מאות ואלפי מסמכים הוא רשאי להגיע ולקחת את מה שהוא רוצה. אם העירייה תצטרך להתמודד עם רשימות כאלה וכל חבר מליאה יבקש אנו לא נעבוד".

בעניין זה הציע בית המשפט פשרה שהוסכמה על הצדדים. "ככל שאיזה מן המסמכים איננו קיים, אין העותר עומד על המצאתו. לגבי המסמכים שקיימים, הרי שככל שמסמכים שמפורטים בסעיף מסוים מכילים פחות מ – 20 עמודים, הם יועמדו לרשות העותר שיצלם אותם, או יועברו אליו באופן דיגיטאלי, וככל שהם מכילים יותר מ – 20 עמודים, יועמדו לעיון העותר בקלסר, מדיה דיגיטאלית, או ארגז והעותר יחפש בתוכם את המסמכים הנחוצים לו ויצלם או ידפיס אותם. המועד לביצוע העיון בפועל יחול בתוך 14 יום ממועד המצאת תשובת העירייה כמפורט לעיל".

עו"ד פינטו התייחס לתוצאות העתירה. "נראה לי יותר לומר שהתקבלה רובה המכריע של העתירה. הועמד חדר לחברי העירייה בעקבות העתירה ובית המשפט חייב את העירייה למסור את כל המסמכים שביקשנו. לגבי ההתנגדות לכניסתי לועדת הביקורת מתוך חשש לשקיפות והתנגדות לביקורת"

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.