שבת , 4 יולי 2020

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין ערי הדרום עם 86.2% זכאות לבגרות לילדי שדרות הלומדים בעיר. עליה של 25% בכמות הלומדים אנגלית 5 יח"ל ב-5 השנים האחרונות. ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך לאפשר לילדינו להיות הטובים ביותר".

משרד החינוך פרסם השבוע את "התמונה החינוכית" הכוללת נתונים אודות הערים השונות ובתי הספר התיכוניים. הנתון שמיד כולם עטים עליו הוא אחוז הזכאות לבגרות בקרב תלמידי י"ב, כמה תלמידים מבין הלומדים בכיתה האחרונה בתיכון יצאו מבית הספר עם תעודת בגרות? העיר שדרות, שמובילה בשנים האחרונות את טבלת ערי הדרום, ממשיכה לעשות זאת עם 86.2% זכאות לבגרות – ממוצע של שלושת בתי-הספר התיכוניים בעיר – מקיף כללי אמי"ת ע"ש גוטוירט, מקיף דתי ובית ספר "שירת ברכה" של הזרם החרדי. הממוצע הארצי הוא 69.9%.

מעיון בנתוני הזכאות לבגרות בקרב הערים בדרום עולה באופן חד וברור כי גם השנה שדרות ממשיכה להוביל במקום הראשון כשאחריה נתיבות, באר-שבע, אשקלון וערד. גם מבין הרשויות בעוטף עזה, שכוללות את שדרות ו-4 מועצות אזוריות, שדרות מובילה כשאחריה אשכול, שדות נגב, חוף אשקלון ושער הנגב.

בשדרות גדל אחוז הזכאות לבגרות מ-83.2% בתשע"ד ל-86.2% בתשע"ח.

גאווה גדולה מביא המקיף הכללי אמי"ת ע"ש גוטוירט עם 94% זכאות לבגרות, עליה של 14.5% משנת תשע"ז והאחוז הגבוה ביותר בתולדותיו של בית-הספר.

המקיף הדתי רשם עליה יפה מהשנה שעברה, כשעלה ל-90.6% ומתשע"ה עליה של 15%.

מעבר לאחוז הזכאות לבגרות, חשוב להיכנס לתעודה עצמה ולראות את כמות התלמידים הלומדים 5 יח"ל באנגלית ו-5 יח"ל במתמטיקה. באנגלית עומד האחוז בתשע"ח על 41.5%, עליה של כ-25% ב-5 השנים האחרונות. הממוצע הארצי עומד על 37%. לפי נתוני אגף החינוך בעירייה, בתשע"ט כמות הלומדים 5 יח"ל באנגלית כבר עומד על כ-50%.

במתמטיקה אחוז הלומדים 5 יח"ל הוא 10% וגם כאן ישנה עליה יפה של 6.5% משנת תשע"ד. בתשע"ט יגיע האחוז לכ-15%.

עוד מ"התמונה החינוכית": ממוצע התלמידים בכיתה עומד על 23.4. ההשקעה בתלמיד בשדרות נאמדת ב-26,570 ₪ לשנה.

נתון חשוב שעולה מהנתונים הוא שבשדרות אחוז הנשירה מבתי הספר התיכוניים שעומד על 0.5% בלבד שמצביע על ירידה בשנים האחרונות.

ראש העיר, אלון דוידי, הגיב על הנתונים ואמר: "אני גאה בתלמידינו היקרים ובצוותי ההוראה שלא מוותרים על אף ילד או ילדה ומאפשרים להם לצאת לחייהם הבוגרים עם תעודת בגרות שהיא הבסיס להמשך הלימודים באקדמיה. אנחנו משקיעים רבות בהצטיינות בבגרות ודחיפה ללימודי 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית והנתונים מוכיחים שאנו בדרך הנכונה. נמשיך להשקיע בחינוך כדי שילדינו ימשיכו למלא את ליבנו בגאווה".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "פירות ההשקעה בחינוך ניכרים ומורגשים היטב. תודה לראש העיר על הדחיפה קדימה להצלחה והקצאת המשאבים. ישר כח למנהלים, למורים ולצוותים החינוכיים שעושים לילות כימים למען חינוך הנערות והנערים לערכים ולמצוינות".

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.